Hetke kellaeg on 19 Mai 2024 03:40

Kõik ajad on UTC + 3 tundi




Postita uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 
 Fototöötlus 
Autor Sõnum
elite member
elite member
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 21:47
Postitusi: 744
Asukoht: Rapla
Postitus Fototöötlus
Siin on õige koht kirjutada ja arutleda fototöötlusprogrammide teemal. Kes mida ja kas üldse kasutab, eelised teiste ees, puudused mis häirivad ning muidu plussid ja miinused.


06 Jaan 2006 10:34
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus 
Ise ikka vana hea PhotoShopi hunt. Päris läbi ja lähki kindlasti ei jaga veel asja. Seal ikka neid võimalusi hullu moodi, aga kõik, mida olen tahtnud teha, olen saanud ka tehtud. Ma kohe esimese hooga ei mäletagi mis versioon mul see oli. Igatahes kindlasti mitte kõige uuem.
Ses mõttes asi väga ok, et kõik on tehtud üsna kasutajasõbralikuks. Samas muidugi mingid väga spets kujundus tahab ikka üsna põhjalikku süvenemist.
Ise kasutan PhotoShopi ikka väga tihti. Polegi ühtegi teist proge kasutanud. Ses mõttes võrdlus moment puudub.


06 Jaan 2006 10:55
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus 
Pilt

Eriefektid - parandamine ja taastamine


Skannimisnipid. Skannime filme, tundmata selle protseduuri ees mõttetut aukartust ning vältides levinumaid salakarisid.

Tehnikad ja töövõtted. Lihtsalt jälgitavad selgitused, kuidas parandada ja parendada pilte Adobe Photoshop abil.

Väljatrükid. Tutvustame teile parimaid printeri-paberi kombinatsioone ja selgitame, kuidas saavutada profitasemel trükikvaliteeti.

Abiks loovusele. Aitame lisada teie piltidele eriefekte ja raame, toonime neid ja muudame värve.

Samm-sammult. Ravime peamisi piltidel esinevaid vigu, parandame värve ja kompositsiooni, vahetame igavaid taustu, restaureerime vanu fotosid ning teeme veel palju muudki.

Lisaks... Loome parimaid väljatrükke, imiteerime fotofiltreid, lisame värviefekte, vahetame fotodel taevast ning teeme vajalikke nippe abiks võttes mõnestki igavavõitu fotost kunstiteose!

Autor: Tim Daly

(HIND: 195.-)

allikas: photopoint.ee


29 Jaan 2006 00:08
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus 
Meil on hea teada anda, et valmis uus ja tasuta allalaetav versioon fotode tellimise tarkvarast - PhotoExpress 2.0.
MS Windows operatsioonisüsteemis töötav tarkvaralahendus on väga mugav, kiire ning turvaline viis laadida digipildid paberile panekuks arvutist Photopointi serverisse.
PhotoExpress tarkvara tuleb eelnevalt alla laadida (1,36MB) ning arvutisse paigaldada. PhotoExpress on varustatud abistavate juhistega, mis aitavad kasutajat programmi arvutisse paigaldamisel. PhotoExpressis saab tellitud fotode kättesaamise meetodiks peale Photopointi kaupluste valida ka koju või lähimasse postkontorisse saatmise.

Versioon 2.0 muudatused:
- töökeelena lisandus vene keel
- uus ja kaasaegsem kasutajaliides
- "no-resize" valik edasijõudnutele (foto trükitakse suurust muutmata trükitihedusega 300 dpi)
- mugavam piltide lisamine ja eemaldamine
- täiustatud pildi kvaliteedi määramise indikaator
- tööprotsessi ja valikuid kirjeldav abifunktsioon

Pilt

[url=http://www.photopoint.ee/startOrder.php?[url]LAE ALLA SIIT[/url]


09 Märts 2006 18:33
Profiil
newbie
newbie

Liitunud: 01 Juun 2006 23:57
Postitusi: 9
Asukoht: Võrumaa
Postitus 
Kuna kasutan Linuxit ja seal töölauana KDE-d, siis siin on hea programm DigiKam kõik on kenasti eesti keeles ja väga hea programm, pildi töötlemine on mugav ja päris palju funktsioone, minule piisab sellest, lisaks eriti palju olen kasutanud e-mailiga saatmist, ning ta teeb kiiresti 2,5 megased pildid mailile 64-95 kilosteks ja ega muud ei olegi vaja kui lisada aadress. Kui midagi väga erilist oleks vaja muuta, siis on olemas GIMP aga seda olen kasutanud väga harva. Peale selle on veel üks fototöötlusprogramm SUSE Linuxis vaikimisi installitav, showPhoto ja plussid on selles, et eesti keelne ning tavafotograafile enam-vähem kõik vajalik olemas


02 Juun 2006 01:01
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus 
Tunnistan ausalt, et mul pole veel olnud isegi mitte au oma silmaga seda Linuxi keskonda näha. Tegemist on kahtlemata väärt värgiga. Fototöötlus võib olla päris põnev Linuxis. Ise madistan nüüd Photoshop CS2- ga. Äärmiselt põhajlik ja asine asi. :)


02 Juun 2006 09:26
Profiil
newbie
newbie

Liitunud: 01 Juun 2006 23:57
Postitusi: 9
Asukoht: Võrumaa
Postitus 
Teil Raplas on ju väga heal tasemel Linuxiasjatundja Edmund Laugasson, minu teada ta on seal koolis arvutiõpetaja. Ja kui huvitab, siis päris hea Linuxifoorum on
http://pingviin.org/ siin tõepoolest aidatakse üksteist. Ja kui teed arvutis kõvakettale ruumi, saad proovida, mitmetel distributsioonidel on kõik need fototöötlusprogrammid KDE-s vaikimisi installitavad, valid eesti keele ja digiKam on küll nii suht lihtsa ülesehitusega. GIMP (kahjuks on programm ingliskeelne) ka M$ jaoks täitsa tasuta programm http://www.gimp.org/downloads/ ja Arvutimaailmas on olnud ka selle programmi kasutamise kohta päris pikk artikkel. Netis on maakeelne kasutusjuhend
http://kuutorvaja.eenet.ee/kasutamine/a ... /gimp.html
ja siin http://foorum.offline.ee/


Viimati muutis TH 02 Juun 2006 20:06, kokku muudetud 1 kord.

02 Juun 2006 12:59
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus 
Edmund Laugasson töötab mul üle tee. Tean teda küll.


02 Juun 2006 14:23
Profiil
newbie
newbie

Liitunud: 01 Juun 2006 23:57
Postitusi: 9
Asukoht: Võrumaa
Postitus 
Siis tuleb Edmundile külla minna ja võib-olla hakkab spetsi kõrval õppides Linuxi keskkond meeldima. Fotoshopi ei ole ise kunagi kasutanud sellel põhjusel, et arvutis ei ole M$ keskkonda olnudki ja ei ole vajanud, DigiKami ja GIMP-i võimalused rahuldavad. Küll on aga kahel kettal Linux. Põhiline on aasta aega olnud Debian 3.1 (algajale natuke raske, aga tal on omad plussid) ja SUSE (algajale päris hea)


02 Juun 2006 20:05
Profiil
TF Captain
TF Captain
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Jaan 2006 11:57
Postitusi: 3197
Asukoht: Tallinn/Anna/TF
Postitus 
Suht hiina keel teil siin :D

_________________
Pilt


03 Juun 2006 10:05
Profiil
platinum member
platinum member
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Aug 2006 22:32
Postitusi: 1359
Asukoht: pärnu
Postitus Re: Fototöötlus
Ehk on õige teema abi palumiseks..
Kuidas photoshopis 2 pilti kokku panna?
Praegu ma teen ühe F1 mängule kiivrit ise ja tahaks ühte pilti panna kiivri peale, aga ma ei saa hakkama...suht võhik olen Photoshopis osas, täna panin selle programmi esimest korda peale ja juba 2 tundi olen sellega mässand, aga ei saa hakkama. :oops:
Tänud abi eest.
btw ma kasutan Photoshop CS2'te.

_________________
http://www.last.fm/user/raikkonen1


17 Märts 2009 21:49
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: Fototöötlus
See on lihtsam kui sa arvata oskad. :)
Võta mõlemad pildid Photoshopis lahti. See järel klikka pilde peal, mida tahad tõsta teise peale ehk siis n.ö tee selle pildi aktiivseks. Siis näed paremal rippmenüüs sellist kohta nagu "Layers". Seal on see tõstetav pilt ka hästi väikselt näha. Siis võta sealt samast Layers menüüst hiirega sellest pildist (Backround) kinni ja tõsta teise pildi peale.

Vaata ka seda: http://www.upload.ee/image/30836/CS3.JPG
Seal näha, et siis punane bänner on aktiivne ja selle saab siis tõsta sinisele peale. Kui tahad peale tõstetud pildi suurust muuta pärast tõstmist vajuta CNTR-T. Nurkadesse tulevad väikesed kastid. Nendest sikutades saad suurust muuta. Kui tahad suurust muuta propotsionaalselt, et ei venitaks pilti, hoia SHIFT-i all, kui suurust muudad.


See küll CS3, aga CS2 täpselt sama teema.

PS: Tubli, et otsisid selle teema üles, ega hakanud uut tegema. ;)


17 Märts 2009 23:04
Profiil
senior member
senior member

Liitunud: 13 Aprill 2008 10:49
Postitusi: 339
Postitus Re: Fototöötlus
Ise kasutan Adobe Photoshop Lightroom 2 ja Photoshop CS4 :P


18 Märts 2009 16:02
Profiil
platinum member
platinum member
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Aug 2006 22:32
Postitusi: 1359
Asukoht: pärnu
Postitus Re: Fototöötlus
Suurimad tänud.
Leidsin selle teema tänu Googli otsingule. :_n2

_________________
http://www.last.fm/user/raikkonen1


18 Märts 2009 22:23
Profiil
Näita postitusi viimasest:  Sorteeri:  
Postita uus teema Vasta teemale  [ 14 postitust ] 

Kõik ajad on UTC + 3 tundi


Kes on online

Kaustajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 1 külaline


Sa ei saa postitada uusi teemasid siia foorumisse
Sa ei saa vastata teemadele siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada manuseid siin foorumis

Otsi:
Hüppa lehele:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.