Hetke kellaeg on 13 Mai 2024 18:50

Kõik ajad on UTC + 3 tundi




Postita uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 
 Paluks abi ja soovitusi digipeegli valikul 
Autor Sõnum
junior member
junior member
Kasutaja avatar

Liitunud: 23 Aug 2007 11:56
Postitusi: 42
Postitus Paluks abi ja soovitusi digipeegli valikul
Plaan on lähiajal osta omale digipeegel kaamera kuid endal otsesed kokkupuuted nendega puuduvad. Olen uurinud natuke Olympus E-510't aga samas pooldaks rohkem Canonit ja kvaliteedi poole pealt oleksin nõus natukene rohkemgi maksma nii umbes 20k +- 2k. Vaatasin ka Canon EOS 30D, et mis te sellest arvate? See mudel on küll muidu juba mingi 2a vana aga see vast ei muuda midagi. Või siis on veel midagi soovitada?


20 Jaan 2008 02:15
Profiil
a d m i n
a d m i n
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 02:18
Postitusi: 1521
Asukoht: Rapla-Tallinn @ Estonia
Postitus Re: Paluks abi ja soovitusi digipeegli valikul
viimases arvutimaailmas on hea test Olympuse ja Canoni vahel vaata .. sealt saad vastuse mida osta ;) - endal on Olympus


20 Jaan 2008 02:39
Profiil
TF Captain
TF Captain

Liitunud: 22 Sept 2006 15:10
Postitusi: 3580
Asukoht: Tallinn
Postitus Re: Paluks abi ja soovitusi digipeegli valikul
Nikon D80 + 18-135mm maksab hetkel ~16 000. Suht kobe kaamera, vennal on ja eks ise proovitud pilte teha. Siin foorumis peaks olema kasutajal kollionu see aparaat.


20 Jaan 2008 09:31
Profiil
master
master
Kasutaja avatar

Liitunud: 05 Jaan 2006 19:14
Postitusi: 2991
Asukoht: Viljandi | Helsinki
Postitus Re: Paluks abi ja soovitusi digipeegli valikul
Ma lähen Henriga samasse patta,soovitan Nikonit.

Nikon D80 + Sigma AF 18-200mm F3.5-6.3 DC OS

või

Nikon D80 + Sigma AF 18-50mm F2.8 EX DC

Ise võtaks esimese variandi alustuseks.
Canonilt:

Canon EOS 400D + EF-S17-85 F4-5.6 IS USM + BG-E3 KIT
Päris hea komplekt.



Fotoluks.ee


20 Jaan 2008 11:44
Profiil
superfan
superfan
Kasutaja avatar

Liitunud: 25 Juul 2006 13:19
Postitusi: 1964
Postitus Re: Paluks abi ja soovitusi digipeegli valikul
Canon EOS kaamerad on väga head ..Mul endal EOS 350D ei ole ühtegi halba sõna.. ainult et pean ostma parema objektiivi kuna kaasa ei tule just kõige kaugema zuumiga.

_________________
PiltCitroen Sport


20 Jaan 2008 11:47
Profiil
TF Captain
TF Captain

Liitunud: 22 Sept 2006 15:10
Postitusi: 3580
Asukoht: Tallinn
Postitus Re: Paluks abi ja soovitusi digipeegli valikul
Taavi Wrote:
Ma lähen Henriga samasse patta,soovitan Nikonit.

Nikon D80 + Sigma AF 18-200mm F3.5-6.3 DC OS

või

Nikon D80 + Sigma AF 18-50mm F2.8 EX DC

Ise võtaks esimese variandi alustuseks.
Canonilt:

Canon EOS 400D + EF-S17-85 F4-5.6 IS USM + BG-E3 KIT
Päris hea komplekt.



Fotoluks.ee


See esimene on küll täitsa kobe värk, samas saab ka nii teha, et ostad ainult kaamera ja ostad mujalt juurde objektiivi vastavalt enda vajadustele.


20 Jaan 2008 12:06
Profiil
junior member
junior member
Kasutaja avatar

Liitunud: 23 Aug 2007 11:56
Postitusi: 42
Postitus Re: Paluks abi ja soovitusi digipeegli valikul
Olen uurinud igasugi näidispilte kui Nikoni pildid tunduvad kuidagi udusemad, pole nii teravad nagu Canonil. Aga see vist oleneb ka objektiivist.


20 Jaan 2008 15:19
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: Paluks abi ja soovitusi digipeegli valikul
Ma ütlen ausalt, et mulle isiklikult Nikon ei meeldi. See puhtalt minu isiklik arvamus. Kollionu võib mulle julgelt vastu vaielda. :D
Mul oli mõnda aega kasutada D200. Võib olla oli lihtsalt see eksemplar selline õnnetu, aga mulle kohe absull ei meeldinud. Palju sõltub ka hinnast. Ise kasutan hetkel CANON EOS30D ja olen ropult rahul. Igal ühel omad head ja omad vead. Mis mulle Canoni juures jubedalt meeldib on ergomoomika ehk ülim loogilisus nuppude osas, väga lihtne ja asjalik menüü ja mis peamine - ISO protsessor - 1600 ISO-ga võid lasta südame rahus pilti teha ja ei mingit rasterit. Hetkel tasuks muidugi siis juba osta EOS 40D, aga see tiba kallim.
Jah või siis võta Olympus E-510. Kah väga viis relv. Ise olen nüüd näinud ja katsunud ka Olympuse uuimat ja täis profirelva E-3, mis on ikka kuradima lahe asi ja tõesti hea, aga noh puhtalt kere maksab vist sinna 30-35 kilo.


20 Jaan 2008 17:15
Profiil
junior member
junior member
Kasutaja avatar

Liitunud: 23 Aug 2007 11:56
Postitusi: 42
Postitus Re: Paluks abi ja soovitusi digipeegli valikul
Vaatasin, et see Canon 40D koos objektiiviga EF-S 17-85mm kit maksab mingi üle 22k natuke, et kannataks esialgu välja kuid mis see objektiiv endast ka kujutab kuna vaevalt, et alguses kohe midagi tõsisemat jõuab osta. Plaan oleks siis kasutada aparaati autospordi võistlustel ja loomulikult ka reisil ja mujal.


20 Jaan 2008 17:53
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: Paluks abi ja soovitusi digipeegli valikul
Kui kannatab, siis soovitan soojalt sul see ära võtta. Kindlalt ei kahetese. 17-85 obejktiiv on kah tegelikult väga hea toru. Ise kasutan sama toru praktiliselt kõige rohkem. Igasugu tavalisi pilte, tähtpäevad, loodus, jne jne teeb super hästi ära. Rallidel käimiseks võid võtta siis mingi zuumi veel juurde mingil ajal. :)
40D on ka Canoni esimene fotokas millel on see, Olympuse leiutatud, elektrooniline peegli puhastus.


20 Jaan 2008 18:17
Profiil
junior member
junior member
Kasutaja avatar

Liitunud: 23 Aug 2007 11:56
Postitusi: 42
Postitus Re: Paluks abi ja soovitusi digipeegli valikul
Sai eile siis see ost ära tehtud ja minu valikuks jäi Canon EOS 40D. Nüüd tuleb vaikselt seda aparaati õppima hakata, nii lihtne see vist enam pole nagu seebikas.


18 Aprill 2008 11:49
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: Paluks abi ja soovitusi digipeegli valikul
RH Wrote:
Sai eile siis see ost ära tehtud ja minu valikuks jäi Canon EOS 40D. Nüüd tuleb vaikselt seda aparaati õppima hakata, nii lihtne see vist enam pole nagu seebikas.


Ohhooo! :shock:

Väga hea valik. Mõtlesin kah mingil hetkel seda sama asja endale soetada, aga tiba pappi jäi puudu. Seega läks 30D käiku. 40D-l mõnigad lisad. Parim varjant on see et 40D-l on see elektrooniline sensori puhatus süsteem ja tiba ilmastikukindlam korpus ja LCD on 3", 30D-l 2.5". Veidi on ka sensorit edasi arendatud, aga ülejäänu üsna sama, mis 30D-l. Nii, et väga hea valik. Kindlasti on põhjust rahul olla. See aparaat juba hätta ei jäta. ;)
Mul on üks tuttav profifotograaf, kes laseb siiani rahulikult EOS20D-ga ja on väga rahul. Pildid on kah kuitl ikka lausa super head.

PS: Canon on üks loogiliseima menüü ja ergonoomikaga fotokas. Nii, et keerulist pole seal midagi. Ise asi on see palju sa fotograafia tõdedest tead. :)

Et ka teised saaks ettekujuse sellest masinast, siis SELLINE lahe pill ta on.

Kui ei tea veel juhuslikult kõike päris hästi, siis SIIT saad abi.


18 Aprill 2008 15:20
Profiil
Näita postitusi viimasest:  Sorteeri:  
Postita uus teema Vasta teemale  [ 12 postitust ] 

Kõik ajad on UTC + 3 tundi


Kes on online

Kaustajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 1 külaline


Sa ei saa postitada uusi teemasid siia foorumisse
Sa ei saa vastata teemadele siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada manuseid siin foorumis

Otsi:
Hüppa lehele:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.