Hetke kellaeg on 27 Aprill 2024 22:42

Kõik ajad on UTC + 3 tundi




Postita uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ] 
 Vitantonio Liuzzi 
Autor Sõnum
master
master
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Aprill 2006 21:37
Postitusi: 2059
Asukoht: Hiiumaa/The Paradise Island
Postitus Vitantonio Liuzzi
See 24 aastane noor, andekas itaallane hakkas mulle peale tänavust Austraalia GP-d küll kangesti meeldima. Tegi head sõitu aga kahjuks avarii tõttu oli ta sunnitud, võideldes kuuenda ja seitsmenda koha peale katkestama. Noormehel on tundub helge tulevik.
Räägiksin mehe tegudest üle aegade mootorispordis ja kuidas ta ka f1te jõudis.
Alam mootorispordi sarjades
Nimelt, kõik algas juba aastal 2001 kui ta vaid 19 aastasena FIA Kardispordi meistriks. Samal aastal lõpetas ta ka teisena Saksamaa Vormel Renaultis. Samas sarjas kihutas ta ka järgmine aasta ja seal õnnestus tal võita kolm kvalifikatsiooni võitu, kolm poodiumikohta. See näitas teda juba suurtematele ja tuttavamatele sarjadele ning 2003 aastal 21 aastasena kihutas ta juba FIA F3000 sarjas uustulnukana. Ta sai pole position´i Ungari GP-l. Hooaja lõpetas ta tubli neljanda kohaga. Järgmine aasta sai ta endale suure tiitli ja tutvustas ennast mootorispordi maailmale. Nimelt on Vitantonio Liuzzi 2004 aasta F3000 meister! ta võitis koguni seitse etappi, kümnest. Uus rekord! Samal aastal oli ta juba ka Eesti tuntud ajakirjas AutoLeht. Seal kajastati teda kui "uue tähena".
Esimesed kokkupuuted f1ga
Tänu F3000 meistritiitlile, toimusid tal ka samal aastal esimesed kokkupuuted kuningliku Vormel sarjaga, Vormel 1ga. Nimelt õnnestus tal pääseda testirajale sama aasta Sauber PETRONASE autoga. Peter Sauber jõudis ka õelda kiidusõnu Liuzzile. Testimise üle esimest korda F1 autoga oli ka Vitantonio Liuzzi ise väga õnnelik.
Juba 2005 aastal aga sai temast Vormel 1 uue meeskonna Red Bull racingu kolmas sõitja. Seega oli Liuzzil võimalus testida igal etapil reedeti masinat ja sõita ka etappidel. Ometi jäi tema saagiks vaid kolm etappi. Imola;Hispaania ja Monaco. Ainsa punkti teenis ta Monaco GP. 8 koha.
Liuzzi F1es
Ehki meeskonna boss oli lubanud et ta saab startida 2005 aastal pooltel etappidel ja Klien pooltel, otsustati siiski et las mees õpib radu ja jätame ta hooaja lõpuni kolmandaks piloodiks, sest järgmisel hooajal arvati et temast saab Red Bull racingus jällegi teine piloot, jagama kohti STR-is mis tehti Red Bulli duubelmeeskonnaks ja Red Bulli I meeskonnaga. Ometi jäeti jällegi nii et Liuzzi on hooaja lõpuni Scuderia Toro Rosso esipiloot ja Christian Klien Red Bull racingu teine piloot. Hetkel küll on juba 2006 aasta läbi ja itaallane suutis koguda sellel hooajal 1 punkti, seda USA Gp-lt, suure tõenäosusega jätkab 2007 ta STR tiimis.
Pilt
V.Liuzzi testimas Scuderia Toro Rosso võistlusauto

_________________
http://www.sponest.com


22 Dets 2006 21:20
Profiil
regular member
regular member
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Okt 2006 21:04
Postitusi: 196
Postitus 
Vit on natuke ülbeks kätte läinud minu arust. Olgu ta kui hea tahes, aga väita, et Bourdais on aeglane ja ****, on minu arust ülbus. Mehel on ehk hirm, et jääb oma Toro Rosso kohast ilma? :lol:

http://www.autosport.com/news/report.php/id/56099

_________________
http://vormel1.webart.ee/


29 Dets 2006 12:59
Profiil
master
master
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Aprill 2006 21:37
Postitusi: 2059
Asukoht: Hiiumaa/The Paradise Island
Postitus 
Ma ei usu et ta seda kardab, sest tõenäoliselt langeb esimesena Speed ära.

_________________
http://www.sponest.com


29 Dets 2006 13:07
Profiil
TF Colonel
TF Colonel
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Jaan 2006 18:29
Postitusi: 5646
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt.......
Postitus 
Vitantonio Liuzzi loodab sõita esikümnekohtadele
Teisipäeval Toro Rossi vormel-1 meeskonna põhisõitjaks nimetatud itaallane Vitantonio Liuzii ootab rasket hooaega.
"Ma olen väga põnevil, see on minu ja meeskonna jaoks uus väljakutse," kommenteeris Liuzzi algavat hooaega. "Nad on investeerinud projekti palju raha, ma arendasin ennast eelmisel hooajal ning usun, et nüüd oleme mõlemad valmis heitlema kõrgete kohtade eest."
"Järgmisel aastal soovin olla pidevalt kümne parema seas. Ma loodame isegi enamat, kuid kõigepealt peame mõned miilid maha sõitma."
Uue auto suhtes oli itaallane optimistlik. "See oli kallis ja raske projekt, mis võttis kaua aega. Kuid ma arvan, et õige otsus oli loobuda arendamise nimel mõnedest testidest. Me oleme päris kindlad, et auto on kiirem kui eelmisel aastal. Ehk hooaja alguses pole me nii edukad, kuid leiame kindlasti tee tippu."

http://www.f1racing.net

_________________
Juuksuril oli karvane tunne.


14 Veeb 2007 14:08
Profiil
WRC VÄNT
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 21:47
Postitusi: 9084
Asukoht: Rapla Kalda Tee 16
Postitus 
Loota ju võib. Ning unistamine pole keelatud :D

_________________
Michael Scofield: I Dont tell you where Fibonacci is
Abruzzi: I kneel only to god, But I don't see him here.


14 Veeb 2007 14:33
Profiil
senior member
senior member

Liitunud: 12 Jaan 2007 15:10
Postitusi: 376
Postitus 
Kolin Wrote:
Loota ju võib. Ning unistamine pole keelatud :D
RB3 on kiire auto, nii et küll ta hakkama saab.


14 Veeb 2007 14:40
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus 
RB3-st saab ilmselt hea auto, kuna teadagi kes selle valmistas, loodan mehe poolt punkte.

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


14 Veeb 2007 14:56
Profiil
WRC VÄNT
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 21:47
Postitusi: 9084
Asukoht: Rapla Kalda Tee 16
Postitus 
mairo Wrote:
RB3-st saab ilmselt hea auto, kuna teadagi kes selle valmistas, loodan mehe poolt punkte.


Newei ei valmistanud autot TR-le Vaid RB-le TR lasutab ju RB eelmise aasta saziid

_________________
Michael Scofield: I Dont tell you where Fibonacci is
Abruzzi: I kneel only to god, But I don't see him here.


14 Veeb 2007 15:21
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus 
Vahet pole mida nad lasutavad, peaasi et auto liigub.

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


14 Veeb 2007 15:25
Profiil
senior member
senior member

Liitunud: 12 Jaan 2007 15:10
Postitusi: 376
Postitus 
Kolin Wrote:
Newei ei valmistanud autot TR-le Vaid RB-le TR lasutab ju RB eelmise aasta saziid
Sulle teadmiseks, et nii STR kui RBR kasutavad RB3 šassiid. Ja Toro Rosso on seetõttu Spykeri ning Williamsi poolt juba kohtusse kaevatud.

Ja ära vaidlegi vastu. RBR ja STR autod on samad.
Pilt


14 Veeb 2007 15:30
Profiil
WRC VÄNT
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 21:47
Postitusi: 9084
Asukoht: Rapla Kalda Tee 16
Postitus 
Ok. Ära kärgi nüüd. Kõik võivad eksida.

_________________
Michael Scofield: I Dont tell you where Fibonacci is
Abruzzi: I kneel only to god, But I don't see him here.


14 Veeb 2007 15:43
Profiil
senior member
senior member

Liitunud: 12 Jaan 2007 15:10
Postitusi: 376
Postitus 
Kolin Wrote:
Ok. Ära kärgi nüüd. Kõik võivad eksida.
Ma niisama. :wink: Natuke imelik lihtsalt vaadata kuidas STR samausuguse autoga sõidab.


14 Veeb 2007 16:56
Profiil
genius
genius
Kasutaja avatar

Liitunud: 29 Aprill 2006 10:36
Postitusi: 1537
Asukoht: Saaremaa
Postitus 
STR võib küll kiire olla, aga see ei tähenda et teised aeglased on, teistel on ka suured lootused.


14 Veeb 2007 17:49
Profiil
master
master
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Aprill 2006 21:37
Postitusi: 2059
Asukoht: Hiiumaa/The Paradise Island
Postitus 
Kolmikus sa, spyker ja str on hea võitlus, ehki veidi ebavõrdne, kuna spyker on ainus, kellel sellist tugevama tiimiga head koostööd ei ole :P

_________________
http://www.sponest.com


17 Veeb 2007 18:37
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Vitantonio Liuzzi
Liuzzi loodab taas vormel-1 sarjas võistelda

Pilt
http://www.gpupdate.net

Vitantonio Liuzzile tundub, et tema võimalused järgmisel hooajal vormel-1 sarjas põhipiloodi koht leida on täiesti reaalsed.

Praegune Force India testipiloot, kes pole viimasel kahel hooajal põhipiloodi kohal töötanud, on täiesti teadlik sellest, et Sutilil ja Fisichellal lõpevad tänavuse hooaja lõppedes lepingud meeskonnaga ning see võib Liuzzile tähendada ukse järjekordset avanemist sarja pääsemiseks.

„Olen selles osas väga kindel. Mul on võimalus olemas, et Force India meeskonnas võistluspiloodiks saada. Minul on tiimiga leping 2011. aastani, kuid Fisichellal ja Sutilil lõppevad need selle hooajaga ära,” ütles itaallane.

Tonio sõitis esimest korda F1 sarjas Red Bulli meeskonnas 2005. aastal, kuid järgmiseks hooajaks kolis ta ümber energiajoogi tütarmeeskonda Toro Rossosse. 2008. aastal ühines Liuzzi Force Indiaga ja hakkas testisõitja tööd tegema.

Tänavusel hooajal sõidab Liuzzi aktiivselt A1GP sarjas Itaalia meeskonnas ning kohe esimeses kvalifikatsioonis teenis ta parima stardikoha.

„A1GP sari on minu eesmärkide täitmiseks hea koht, sest see sari on väga konkurentsivõimeline. Seal on vaja head füüsilist vormi ning võistluses toimuvad boksipeatused, mis hoiavad minu vaimu valmis, kui peaks tekkima võimalus 2010. aastal F1-te naasta,” lõpetas Liuzzi.

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


22 Aprill 2009 21:32
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: Vitantonio Liuzzi
Kui mina oleks tiimipealik, siis ma küll selle mehe poole ei vaataks.


23 Aprill 2009 10:11
Profiil
Näita postitusi viimasest:  Sorteeri:  
Postita uus teema Vasta teemale  [ 16 postitust ] 

Kõik ajad on UTC + 3 tundi


Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 2 külalist


Sa ei saa postitada uusi teemasid siia foorumisse
Sa ei saa vastata teemadele siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada manuseid siin foorumis

Otsi:
Hüppa lehele:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.