Hetke kellaeg on 28 Aprill 2024 03:28

Kõik ajad on UTC + 3 tundi




Postita uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
 Hetke F1 parimad sõitjad 
Autor Sõnum
master
master
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Aprill 2006 21:37
Postitusi: 2059
Asukoht: Hiiumaa/The Paradise Island
Postitus Hetke F1 parimad sõitjad
No siis, mõtlesin et teeks teema (ehk läheb teile paremini peale) "Hetke parimad F1 sõitjad". Igaüks võiks ära märkida järjekorras 5 hetkel F1 sarjas osalevat sõitjat, PS:Meeskonnad siia ei puutu, sõitja oskused omadused vaid jne...
Enda eelistused siis selles teemas oleksid järgmised:
1.Michael Schumacher Ajalaugu küll siia ei puutu, aga siiski on tegu ilmselt üle aegade parima Vormel 1 sõitjaga üldse. Ilmselt lähi aastatel hakkab ta ka juba sõitjaomadustelt noorematele alla jääma, aga minu arvates on ka hetkel parim tema. 2005 aastal jäi ta selgelt tiitlist ilma tänu sellele et auto polnud piisavalt hea. Ehki on temagi hakanud vigasi tegema ja napilt paneksin tema siis liidrikohale. Mullu tõestas ta ennast Imolas suurepärase sõiduga, juba Austraalias tänavugi sõitis ta kiiremini kui tema auto. Buttonile jõudis järgi, ehki Honda on hetkel kiirem kui Ferrari. Raske õelda kui kauaks talle veel see nn "troon" minu poolt jääb, ilmselt mitte kauaks.
2.Kimi Räikkõnen Ehki väga paljud väidavad et just tänu McLarenite viimaste aastate suht heale kiirusele on ta heas positsioonis koguaeg ja kui ka F1te saabus karjusid kõik et "Mis toimub?, nii noor ja vähe kogenud ja juba F1te". Siiski ta f1te pääses ja minu silmis tõestas ta ennast juba Sauberis. 2002 oli ta saumti heas hoos ja 2003 aastal tõestas ta ennast juba siis kui ühe parima f1 sõitjana. Muidugi hetkel on ta veel küpsem ja nagu aeg näidanud on ta ka Montoyast kiirem, ilmselt 2001 ja 2002 poleks keegi niimoodi arvanud. Tegu on ka hea vihmasõitjaga ja ilmselt kui McLaren oleks ka kahel esimesel etapil olnud kiirem oleks ta võitnud ka mõne GP juba see hooaeg. Igatahes arvan et tema positsioon on hetkel teine.
3.Fernando Alonso Pole midagi õelda, olgugi et ta polnud just mullu kõige kiirem krooniti ta maailmameistriks ja ta tegi üldse 2005 aastal, võrreldes aastaga 2004 väga vähe vigu. Ainsad suuremad vead mis silma jäid oli Montreal;Nürgburgring ja Ungari kval. Tema suur + seisneb ka selles, et kui keegi temast on kiirem on temast ülimalt raske mööda saada. Eriti ilmekalt näitas seda Imola võistlus 2005, Schumacher üritas ja üritas, aga Alonso pidas vastu lõpuni ja võitis GP. Tõsi 2005 Silverstones ta laskis kergelt Kimi mööda. See hooaeg on ta kahtlemata jälle heas hoos, ei ühtegi viga ja ta sõidab ka targalt igal juhul punktidele ja kui ka midagi peaks metsa minema, siis las olla. Järgmine kord läheb paremini. Tegu väga aktiivse sõitjaga!
4.Juan Pablo Montoya See mees paistis juba esimest korda 2001 aastal silma kui ta võitles kohe oma esimesest hooajast peale võitude eest, siiski oli tal palju ebaõnne ja võitis vaid Monzas. 2005 McLareniga läks tal suht normaalselt, ehki hooaja algus oli allapool igasugust arvestust. Hooaja keskpaigu poole suutis ta juba ennast koguda ja võitis hooajal ka 3 etappi, ühelgi teisel hooajal ei olnud ta veel nii palju võitnud. Selgelt on ta ka hetkel sama kiire kui Kimi Räikkõnen ja Fernando Alonso. Jätkuvalt aga mängib rolli vead! 2005 tegi ta neid ilmatult palju, Montreal;Monaco;SPA;Türgi. Ka 2006 aasta on temale alanud väga vigade rohkelt, arvan siiski et suudab lõpuks temagi ennast koguda ja hakata suurepäraseid tulemusi näitama.
5.Jenson Button Pole midagi õelda, väga andekas sõitja, aga kahjuks ei ole tal kunagi vedanud meeskonnaga. Minu silmis on sõitja omadused see eest väga head. 2006 on alanud talle päris hästi, loodaks et see talle ka nii jätkuks. Vanasti tegi ta nagu rohkem vigu, ehki tegelt pole ta kunagi eriline eksija ja stardis rahmeldaja mees olnud. Andekas sõitja, ilmselt saab ka temast kunagi maailmameister,edu tulevikus!
Räägiks veel siinkohal teistest hetkel F1 sarjas osalevatest pilootidest ka, mis on nende head küljed ja mis on nende halvad küljed (suvalises järjekorras).
Nick Heidfeld Kahtlemata üliandekas sakslane, alati on ta mulle silma jäänud sõitjana, kes ei kipu rüselema startides ja võistluse keskel, samas kiirust jätkub tal küll. Hea näide on Euroopa GP start 2005. Ta startis esimeselt kohalt, aga kohe sai Kimi temast mööda, ta ei läinud kohe esimeses kurvis McLareni sõitjaga puksima (otse vastupidiselt Webberile) vaid hoidis rahulikult teist kohta ning sõidus võttis kindla koha. Ta ei teinud ka ühtegi viga, erinevalt nii Räikkõnenist, kui Alonsost kes teatavasti samal GP_l sõitsid teelt välja. Ei ole ka möödasõitudega probleeme, Monacos on peaaegu võimatu mööda sõita, aga Monacos 2005 sai ta Alonsost möödudes sellega hakkama. Sõitja omadused on head aga tipptiimiga pole tal iial vedanud.
Nico Rosberg Kindlasti on ka tema ülimalt andekas ja hea sõitja, aga raske teda veel kirjeldada sõitja omaduste poolelt, kuna olen teda näinud vaid kolmel etapil sõitmas. Siiski vastupidiselt heidfeldile tundub tema olevat mees kellele meeldivad stardirüsinad ja ei suuda ilma piiri peal riskita lihtsalt stardis olla, siia ei puutu mingil juhul Austraalia GP,vaid just Bahreini start, kus ta startis Heidfeldile tagant sisse pani. Samas näitas ta ka Malaisia stardis oma ebaproffesionaalsust Webberi vastu kattes, üritades viimast suisa vastu seina suruda. Kiirust tundub aga noormehel küll palju olevat, soovin talle tulevikus edu, igatahes on tegu ka tema puhul väärt sõitjaga.
Mark Webber Sama asi mis Heidfeldiga. Ei ole lihtsalt vedanud tiimiga, enne 2005te olid muidugi lootused suured, ikkagi Williams jne..aga tulemused olid nigelad. Kas ta sai ainult vist ühe poodiumikoha?! Monacos ja kolmas. Tiimikaaslasele jäi see eest kindlalt alla. Ometi on nagu teiste puhulgi ka tema kiire sõitja, stardis aga suudab vahel ikka lollusi teha. Eelkõige ikkagi jälle see Euroopa GP start 2005, kaotas koha kiirendusel Montoyale ja mõtetult läks sinna veel esimeses kurvis heitlema ja rammis viimase lihtsalt teelt välja. Pole midagi õelda, tundub et tema vist ei satugi kunagi mõne hea tiimi otsa, sest ma arvan et paljude silmis ei ole ta ennast veel tõestanud.
Felipe massa Massaga ikka ja jälle vana lugu. 2002 aastal tuli F1te, paistis kohe silma rajal rumalustega ja liigsete spinnidega. Mida aastad edasi läksid seda vähem spinne ette tuli tundus mulle vähemalt nii, jõudes aga järsku nii kõvasse tiimi nagu Ferrarisse, ja jälle vana lugu. Liigsed sõiduvead ja spinnid ning rehvide kulutamine. Stardis on ta alati olnud püstihull ja samamoodi läks ka nüüd Austraalias. Kiirust on aga temalgi.
Rubens Barrichello Kiire sõitja olnud on ta minu silmis alati, aga ikka ja jälle vana teema. Kas ei ole tal piisavalt head saani tagumiku all, või on ta lihtsalt niiiii tiimi nr 2 et ei annagi midagi teha. Suurepärane näide on ikkagi Ferrari. Alati olid seal igasugused korraldused jne ja kõigele lõpuks kui Ferraris kellelgi midagi laguneb, siis ikka ja jälle Barrichellol. Õnne talle tulevikus, Honda tundub talle hea masin olevat.
Jarno Trulli Tema probleemiks on olnud alati hooaja lõpud ja keskpaigud. Alati suudab ta alustada hooaja esimest poolt lihtsalt suurepäraselt, nt 2004 ja 2005. Teine pool aga vajub täielikult ära ja kaotab vahepeal isegi eriti nõrkadele. Vahel suudab ka rumalusi teha, ehki tundub sihuke pehmeke vend, Austraalia möödasõit Cultist oli ikka segane mis segane. Aga eks ta proovib oma vigasid parandada ja küll tal Imolas paremini läeb.
Ralf Schumacher Tundub suht heas hoos olevat hooaja algul, kõigil võistlustel seni teinud Trullile ära, aga arvan et see nii ei jää. Mulle tundus ikka et Trulli on parem kui Ralf, aga võta näpust. Hooaja lõpus tegi ta Trullile ära, napilt aga siiski tegi. Tundub et tegu on väga hea vihmasõitjaga. Näidanud häid tulemusi Brasiilias 2003, Belgias 2005, algul enne kui tiim ajas ta sõidu nurja ja Suzuka kval 2005. Tema tundub olevat just selline sõitja kes suudab olla rajal sellisel GP-l kus väga paljud katkestavad.
Jacque Villenueve Täis paagiga suudab rajal olla ja punkte tuua,aga hetkel on see ka ainus. Kiirused on ikkagi jäänud sinna 96,97,98 aastatesse, enam pole tal F1es mini silmis midagi teha, saan isegi Thissenist aru miks ta Villest enne seda hooaega tahtis kiirelt lahti saada, pole kiirust lihtsalt tal. mullune hooaeg juba näitas seda,kuidas ta selgelt isegi Massale alla jäi. Muud lisada pole.
David Coulthard Tema ei ole isegi oma hiilgevormi erinevalt Villest väga palju kaotanud. Eks olid ka Culti head ajad just sajandi vahetuse juures. Alati tipptiimides sõitnud, aga miks ei ole ikka veel maailmameister?! Enam ei tule tal ka võimalust, see on selge. Liiga vana juba ja ega see Red Bull mingi imemasin ka pole. Aga kes teab, Red Bull tuli ju F1te võitma, nagu nad rääkisid.
Giancarlo Fisichiella Väga hea vihmasõitja jällegi! Kõige krooniks loomulikult esikoht Brasiilias 2003. Ja muidugi ka Suzuka kvali teine koht 2005. Kiirust on, 3 GP võitu on olnud suured teod. 2005 võitis ta just nimelt hooaja algul GP, nii ka 2006 aastal. Ilmselt enam ei ole tal jällegi sära oodata, renault liialt panustab Alonsole.
Christian Klien 2004 aasta Belgia GPl tegi ta Jaguariga väga hea sõidu ja oli kuues. Mäletame ju et see GP oli üli sündmuste rohke ja juba stardis katkestasid mitu autot. 2005 see eest tal nii suurt sära polnud ja 2006 aastalgi ei paista ta millegi suurega välja, ikka ja ajälle jääb ta Cultile alla, pole midagi õelda. Arvatavasti ta enam kaua f1es ei ole.
Vitantonio Liuzzi Väga andekas sõitja, üks minu lemmikutest samuti nüüd. Väga ilus möödasõit Schumist Austraalias ja hea etteaste Imolas 2005 aastal. Temast saab kindla peale asja, juba F3000 ülekaalukas sarja võit näitas et ta on tegija, vanust siiski vaid 24 aastat. Arenguruumi on palju, edu temalegi. Järgmine aasta on ehk temale ka tehtud mõnest paremast tiimist pakkumine, kes teab võibolla ei olda Red Bulli I tiimis Klieniga rahul ja Liuzzi saabgi veel teiseks piloodiks. See mulle meeldiks. Liuzzi on ka suht sümpaatne sõitja mu arust.
Scott Speed Tema panustab rohkem stabiilsusele ja sõitude lõpetamisele kui kiirusele. Tegu ei ole ka väga riski mehega ja ka mitte möödasõidu mehega. Austraalias oli tal mitu korda hea võimalus Schumist mööda minna, aga ei õnnestunud, ega õnnestunud. Vaevalt et ta sellel seasonil saab Lizzile vastu, aga nagu näha tänu stabiilsusele võivad ka head kohad tulla. GP2 sarjas oli mees tegija, oli kolmas Kovalaineni ja Rosbergi järel. f1es aga ilmselt teeb seda mida uustulnukad ikka, on stabiilsed ja lõpetavad võistlusi tihemini.
Christian Albers No temagi on suht kiire mees, stabiilsed on nad Midlandis Monteiroga mõlemad, aga kiirust on justkui hollandi mehel rohkem. Ei tea millest see tuleb, aga juba Minardis paistis kunagine DTM sõitja väga kiirena ja tihtipeale edestas ta isegi Jordaneid ja vahest isegi Monteirot ennast. Ei oska tuleviku kohta midagi ennusyada, aga tänavu saab vist ikka Tiagost jagu. Mullu oli ta hooaja esimesel poolel selgelt parem kui Friesacher, aga Doornbosiga oli asi juba raskem, Robert tegi tihti Albersist paremat sõitu ja kui ma ei eksi, siis vahepeal olid isegi nende vahel mingid konfliktid.
Tiago Monteiro Tema on just sellist tüüpi sõitja, kes mulle eriti ei meeldi. Panustab selgelt liialt võistlutse lõpetamisele, kiirust ei ole ollagi. Mullu oli ta selgelt Karthikeyanist aeglasem, aga kui karthikeyan mõne vea tegi, siis rahulikult sõitis ta jälle temast mööda ja lõpetas. Selline asi käib närvidele, oleks veel kiirus, siis veel, aga ei ole noh. Mulle kaotas tempos selgelt karthikeyanile. Hea sõidu tegi siiski Belgias saades 1 punkti sealt, tänavu ilmselt Albersile kaotab, ehki pole kindel. Stabiilsusega saab kõike saavutada.
Takuma Sato Sato on just jälle Monteirole vastand, kiire ja riskantne mees. SEE ON TÕELINE JAAPANI MEES, ISAMAAL ON SELLISEID VAJA. Alati annab endast maksimumi ja kunagi ei anna alla. Vahest pingutab liialt üle ja siis rammib jälle kellegi välja, aga pole hullu. Küll temastki kunagi hea sõitja saab, kui ta juba 4 aastat järjest F1es püsib, siis on tegu hea sõitjaga. 2002 tegi ta ikka avariisid ja sõitis võssa, aga julge mees et niimoodi pingutab. Edu temale tulevikus, raske õelda kas Super Aguri F1es jätkab, aga kuk jätkab siis ilmselt Sato jätkab ka Aguris.
Yuji Ide Noh, ei oskagi kommenteerida. Aeglane ja kaotab üli selgelt Satole. Teeb koguaeg juhtimisvigu,saaks veel aru kui kõva kiiruse juures, aga kiirust ei ole ka kuskilt võtta nii et. Aga Formula Nippon sarjas pidavat päris kõva tegija olevat, kes teab, kui kiirusega ei paista silma, siis ehk stabiilsusega edaspidi. Tuletan meelde et Austraalia GP_l peale kvali ta vigu ei teinudgi.
Mõnest andekamast testipiloodist ka siis juttu.
Narain Karthikeyan. Mullu jäi ta mulle silma kui väga kiire sõitjana, aga väga ebastabiilsena. Tegi tihti rumalaid sõiduvigu ja sõitis võssa, arvam siiski et temast saab veel tulevikust suurt asja. Monteirost oli ta kiirem,selline on minu arvamus igatahes. India esimene F1 piloot üldse, see on suur asi, see üleaktiivsus ei ole midagi nii märkimisväärne kogenematu sõitja juures.
Anthony Davidson. No kahju et temal andekal ja juba kogenud testipiloodil ei ole ikka veel kohta mõnes F1 meeskonnas. Kogemusi BAr Honda ja nüüd ka Honda meeskonna tesisõitjana on küll ja küll, enne seda hooaega olidgi juba jutud et läheb vist MF1te jne.. ei tea kuhu see jäi, minu silmis on Monteirost ja Albersist selgelt edukam piloot Davidson. Loodan et järgmine aasta saab ta vähemalt Super Aguris koha.

_________________
http://www.sponest.com


16 Aug 2006 15:24
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus 
Ma kindalsti panen kah oma eelistused kirja, aga enne tuleb tunnistada, et sul on ikka juttu. Väga asjalik ja põhjalik. Well done! :)


16 Aug 2006 15:51
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus 
Jutt on jah hea ja põhjalik, aga nii ikka võtta ei saa :
Schumacher kaotas kuna ta auto ei olnud kiire.
Alonso võitis, kuigi ta polnud kõige kiirem.
Point on selles, et McLaren oli kõige kiirem, Renault jäi 2. kohale kiiruse poolest.
Loodan et saate aru mida ma mõtlen, autod on erikiirustega ja mehe võimeid ei saa alahinnata, kui auto on aeglane.
Tõlgin siis nii nt
Ferrari võitis 2004, kuna nende auto oli kõige kiirem ja vastupidavam, Renault 2005, kuna nende auto oli kiire ja vastupidavam.
Hirmsasti tahaks näha, kuidas mehed ühe ja sama autoga sõidaks.

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


16 Aug 2006 16:56
Profiil
master
master
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Aprill 2006 21:37
Postitusi: 2059
Asukoht: Hiiumaa/The Paradise Island
Postitus 
mairo Wrote:
Jutt on jah hea ja põhjalik, aga nii ikka võtta ei saa :
Schumacher kaotas kuna ta auto ei olnud kiire.
Alonso võitis, kuigi ta polnud kõige kiirem.
Point on selles, et McLaren oli kõige kiirem, Renault jäi 2. kohale kiiruse poolest.
Loodan et saate aru mida ma mõtlen, autod on erikiirustega ja mehe võimeid ei saa alahinnata, kui auto on aeglane.
Tõlgin siis nii nt
Ferrari võitis 2004, kuna nende auto oli kõige kiirem ja vastupidavam, Renault 2005, kuna nende auto oli kiire ja vastupidavam.
Hirmsasti tahaks näha, kuidas mehed ühe ja sama autoga sõidaks.


Mida ma siis kaldkirjas kirjutasi PS Meeskonnad ei puutu siia, ainult sõitja omadused jne, ma ei räägigi kõike 2005 aasta järgi, vaadates mida Montoya tänavu teinud on, siis häbiga tunnistan et selle jutu kirjutasin ma valmis umbes mai kuus, poleks arvanud et ,moon lollitama hakkab :lol:
Schumi on veel parim, seda arvan mina, räikkönen on teine ja alonso teeb vähem vigu ja kolmas, see on minu arvamus..

_________________
http://www.sponest.com


16 Aug 2006 17:35
Profiil
master
master
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Aprill 2006 21:37
Postitusi: 2059
Asukoht: Hiiumaa/The Paradise Island
Postitus 
Aeg vast taas väike vahekokkuvõte teha siia.

1.Felipe Massa. Jap, pean tunnistama, et brasiillane on viimasel ajal tõepoolest suurepäraselt esinenud, isegi suhteliselt jama Ferrariga Monacos päris tubli sõit. Muidugi peab välja tooma veel võidud nii Bahreinis kui ka Hispaanias. Peale esimest kahte etappi sa vend tegelikult palju kriitikat, ehki minu arust tegi Austraalias mees vägagi hea sõidu, Malaisias sai aga jah niimoodi vastu pead vaid sellepärast, et üritas riskantselt mööduda Hamiltonist, et etapi võidu eest oleks veel võimalik võidelda, mis minu arust oli Ferrari esipiloodi poolt eriti julge samm ja mille poolest ma ausalt öeldes olen hakanud ka teda viimasel ajal veidi rohkem toetama. Päris huvitav tegelikult mõelda, et alles 5 aastat tagasi rääkis keegi kodanik Villeneve, et f1'te ei ole asja mehel, kes ei suuda autot isegi sirgel otse hoida. Kui ausalt öelda, siis 2002. hooajal kui Massa Sauberis debüteeris, siis oli ta jah suhteliselt jama sõitja, tegi palju vigu jne, aga juba järgmine hooaeg 2003., kui ta Ferrari testsõitjaks sai arenes ta palju ja 2004. aastal nägime me Sauberis hoopis teist Massat. Tegi mitu suurepärast sõitu ja kogus hooaja kokkuvõttes isegi palju punkte, tollel hooajal tema poolt parimaks sõiduks nimetsk ehk Spa neljas koht. 2005. aastal oli Sauber lihtsalt kehvem, olgem ausad, aga ka siis õnnestus Massal näiteks Kanadas neljas koht välja sõita ning kui 2006. alguses tundus, et Massa ei suuda kuidagi Ferraris hakkama saada, siis hooaja lõpu poole olid tema esitused juba kohati väga säravad ja lõpetas ta ka hooaja, võites viimase etapi kodupubliku silme ees. Aniway, minu jaoks on Massa vähemalt praegu nr1.
2.Lewis Hamilton Teema on teatavasti hetke F1 parimad sõitjad ja vähemalt mina olen kindel, et just Hamilton on mees, kes on hetkel paremuselt teine sõitja. Olgem ausad, briti Vormel 1 karjäär on olnud lihtsalt imeline. Esimesed 5 etappi ja kõik korrad poodiumil, lisaks ei meenu ka ühtegi eksimust tema poolt, mil ta oleks spinni teinud vms. Käitub rajal nagu tõeline proffessionaal ning nagu ta oleks eluaeg juba f1'es olnud, lisaks ei ole intervjuudes ja pressikatel ülbe, nagu minevikus mõned teised vormel 1 sõitjad seda karjääri alguses edu puhul olnud on. Hetke seisuga on tegemas Hamilton suurepärast hooaega, juba hooaja esimesest etapist peale räägivad kriitikud, et ah mis, tal on hea auto jne ja küll ta varsti eksib ja seina paneb, aga vot ei ole pannud ja hetke seisuga ütleks ma nii, et ei ole Hamiltonil midagi kaotada. Selle järgi kes on hetkel valitsev maailmameister on hetkel parim sõitja jah?! Selleks on siis Alonso. Esimesel kahel etapil sõitis Hamilton esimest korda, järgnevatel on ta aga GP2 sarjas võistelnud ning kohe Bahreinis ja Hispaanias ta ka meeskonnakaaslase alistas, eriti muljetavaldav oli muidugi alistada Alonso kodupubliku ees. Kui rääkida veel sellest McLareni boksipeatuste tektikast Monacost, siis võib vabalt öelda, et ka sellel etapil OLEKS Hamilton alistanud Alonso. Igatahes praegusel hetkel liigitan ma Lewise kindlalt paremuselt teiseks piloodiks, vähesed usuvad temalt MM-tiitlit, nii et ma ütleks, et mehel pole midagi kaotada ja et ta peaks ainult jätkama oma suurepärast sõidu Vormel 1 karusellis.
3.Kimi Räikkönen Pärast avaetapi võitu Austraalias on Räikkönen jäänud selgelt kuidagi varju. Õigem on vast õelda, et tänu sellele,et Ferrari oli avaetapil teistest üle ja et Massal olid tehnilised probleemid, ei saanud soomlane end ka sellel etapil tõestada. Malaisias oli tema auto mootor säästurežiimil, ok. Selgelt kehvem esitus tuli Bahreinis, mil ta lihtsalt loksus tänu Alonso probleemidele lõpuni kolmandana. Ka Hispaanias ei saa mehe etteastega rahul olla, oli ta sealgi kolmas ja pudenes koheselt Massa ja Hamiltoni tempost. Monacos tegi mees kvalifikatsioonis enda kohta ma ütleks andestamatu vea, ka sõidus jäi tema sõit kehvakeseks minu arust, eriti viimased tosin ringi, mil ta ei üritanudki mitte Wurzist mööduda, ega talle läheneda. Tundub, et Kanadas on Räikkösel viimane võimalus end rehabiliteerida ja viimane võimalus, et MM-tiitli võitmise konkurentsi sulanduda taas. Võiks öelda, et Räikköneni jaoks on koos praegusega kaks viimast hooaega pettumused olnud. 2006. oli masin selgelt aeglane ja võiks öelda, et ka seni on Ferrari McLarenile alla jäänud. Kui tõuseks Kimi nüüd sellisesse vormi nagu ta oli 2005. aastal, eriti Suzukas ja Monacos, oleks päris hea.
4.Fernando Alonso Jep, võibolla teen ma Alonsole selles olukorras veidi liiga, et ta Kimist tahapoole jätan, aga olgem ausad, Monacos oli McLaren lihtsalt liiga hea ja neljandaks jätaks hispaanlase ka selle poolest, et minu arust liialt riskantselt ja vaid enesele mõtlevalt sisenes ta Hispaania Gp-l esimesse kurvi - täiesti vabalt oleks võinud ta Massa välja koksata sealt, nii rikkus aga hoopis enda võistluse, jäädes ka enda kodurajal alla uustulnukast võistkonnakaaslasele. Monacos sai Alonso suhteliselt kerge võidu ja seda eelkõige tänu sellele, et viimase 10 ringi ajal oli temast 2 sekki tagapool meeskonnakaaslane Hamilton, mitte Massa ega Räix. Ja kui tuletada veel korra meelde seda juttu boksipeatuste taktikast, et Hamilton tegelikult 1. boksipeatusega rajal oli, siis jah, poleks tema edu Hamiltoni ees olnudki vast. Selle hooaja kehvimad etteasted on ta teinud hetkel kindlalt Bahreinis ja Hispaanias. Bahreinis oli lihtsalt mees kuidagi ülikehv ja lausa üllatus, et jäi puhtalt ka vigu tegamata alla nii Hamiltonile kui ka BMW sõitjale Heidfeldile. Ning Hispaanias sõitis ta siis ise põllule. Enivei, tema jätaksin siis hetkel neljandale kohale.
5.Nick Heidfeld Heidfeld on tegemas hetkel konkurentsitult parimat hooaega oma elus. 2005. aastal teenis ta 26 punkti, juba praegu on tal aga koos 18 punkti, nii et üks teine koht ja ongi elu suurima punktisummaga ühel hooajal viigis. Sõitnud on sakslane tegelikult minu arvates väga hästi, veidi kahju, et talle Austraalias võistluse algfaasis olid all pehmd rehvid ja tänu millele ta esimeste boksipeatustega teiselt kohalt neljandalt langeks, seevastu tegi ta aga veel kindlamad sõidud Malaisias, Bahreinis ja võib öelda ka Hispaanias. Viimasel vedas paraku tehnika ja boksi mehaanikud alt. Monacos keeras taas meeskond ta võistluse tuksi, mingi boksipeatuste jama oli, aga kuues koht oli normaalne. Heidfeld on ka tegelikult senise karjääri jooksul näidanud, et ta oskab ka möödasõite sooritada, eriti Alonsost. 2005. Monacos ja 2007. Bahreinis. Hetke seisuga on Nick minu arvates kindlalt viies ja vaevalt et kaugemal temale ohustajaid on, pigem hakkab ta ise esinelikule lähenema. Seega, ootame ja vaatame. :)

_________________
http://www.sponest.com


03 Juun 2007 21:24
Profiil
Näita postitusi viimasest:  Sorteeri:  
Postita uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik ajad on UTC + 3 tundi


Kes on online

Kaustajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 1 külaline


Sa ei saa postitada uusi teemasid siia foorumisse
Sa ei saa vastata teemadele siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada manuseid siin foorumis

Otsi:
Hüppa lehele:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.