Hetke kellaeg on 14 Mai 2024 06:33

Kõik ajad on UTC + 3 tundi




Postita uus teema Vasta teemale  [ 224 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine
 Kimi Räikkönen 
Autor Sõnum
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Ferrari ebamugav iste pani Kimi Räikköneni selja valutama

Soome vormelisõitja Kimi Räikkönen on viimasel ajal kurtnud seljavalusid, mida arvatakse põhjustavat uue Ferrari F60 ebamugav iste.

Jerezi testisõidul tekkis Räikkönenil neljapäeval veel üks probleem - ta väljus boksist punase tulega ja võib trahvi saada. Tõsi, Räikkönen märkas tuld viimasel hetkel ning rajale välja ei sõitnud. Sellegipoolest võib teda mingi karistus oodata.

Paremini ei läinud ka tiitlikaitsja Lewis Hamiltonil, kelle McLaren ütles keset testisõitu üles. Eile oli Hamilton jõudnud niimoodi boksi, et auto tagaosa oli leekides.

Kõiki testisõitjaid on Jerezis häirinud paduvihm.

http://www.ohtuleht.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


05 Märts 2009 15:44
Profiil
WRC VÄNT
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 21:47
Postitusi: 9084
Asukoht: Rapla Kalda Tee 16
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Oot. aga nende istmed valmistatakse ju piloodi kuju järgi. Muidugi kui ta ei kasutanud lühemaks saetud jalgatega taburetti. :mrgreen:

_________________
Michael Scofield: I Dont tell you where Fibonacci is
Abruzzi: I kneel only to god, But I don't see him here.


06 Märts 2009 18:01
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Kimi Räikkönen soetas uue luksusjahi

Soome vormelisõitja Kimi Räikkönen on ostnud uue luksusjahi Sunseeker Predator 108, mis maksab umbes 10 miljonit eurot ehk üle 150 miljoni Eesti krooni. Jaht pole veel Räikkönenil käes, seda parajasti valmistatakse Sunseekeri tehases Inglismaal.

Alus on 33 meetrit pikk ning seetõttu ta Soomes paljudesse paadisadamatesse üldse ei mahu. Jahi neli kajutit sisustatakse Kimi ja tema abikaasa Jenni Dahlman-Räikköneni näpunäidete põhjal. Räikkönen on ka varem kulutanud raha luksusjahtidele, kuid tema eelmine Sunseeker Predator 72 sõitis Soome lahes karile ja viidi kohe remonti. Too jaht maksis "ainult" 3,5 miljonit eurot ning oli 22 meetrit pikk.

http://www.ohtuleht.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


07 Märts 2009 09:34
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Nüüd käib pilootide vahel mingi võidu ostmine. Hamilton ees ja Kimi järgi oma paatitega. :)


07 Märts 2009 15:01
Profiil
WRC VÄNT
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 21:47
Postitusi: 9084
Asukoht: Rapla Kalda Tee 16
Postitus Re: Kimi Räikkönen
See hakkab laulu meenutama. "Mul on suurem kui sul, Sul on pikem kui mul"

_________________
Michael Scofield: I Dont tell you where Fibonacci is
Abruzzi: I kneel only to god, But I don't see him here.


07 Märts 2009 16:05
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Kimi Räikkönen kartis elektrilööki

Ferrari vormelimeeskonna sõitja Kimi Räikkönen hüppas boksis kabuhirmus autost välja, et mitte saada elektrilööki.

Barcelona ringrajal juhtunust kirjutas Saksa ajalehe Auto Motor und Sport veebilehekülg. Räikkönen pelgas, et KERS-seadme viga võib põhjustada tugeva elektrilöögi, millest mullu juba sai kannatada üks BMW meeskonna mehhaanik.

Räikkönen läbis testisõidu viiendat ringi, kui elektroonika andis märku rõhu langusest KERS-seadme jahutussüsteemis. Soomlane sõitis kiiresti boksi ning kohe kui auto oli peatunud, hüppas sõidukist ülikiirelt välja. Mehhaanikud lükkasid auto garaaži, kuid elektrilööki keegi ei saanud.

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


11 Märts 2009 14:22
Profiil
platinum member
platinum member
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Aug 2006 22:32
Postitusi: 1359
Asukoht: pärnu
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Räikkönen tuleb Eestisse rallit sõitma?

2007. aasta vormel-1 maailmameister soomlane Kimi Räikkönen võib startida kas tänavusel Tallinna või Lõuna-Eesti rallil.
Räikköneni lembus ralliautoga kihutada on teada ja tuntud, vahendab Õhtuleht.

Rallidel Fiat Grande Puntoga sõitev Räikkönen on andnud Soome meediale mõista, et kui vormelikalendris vaheaeg tekib, tuleb ta kindlasti taas rallistarti. Samuti vihjas soomlane, et sõidab oma järgmise ralli Soomest väljaspool.

Et Soome vormelipiloodid on varemgi Eestis toimuvatel rallidel osalenud – 2005. aasta Tallinna rallil osales endine Ferrari palgaline Mika Salo – võib vabalt juhtuda, et Eesti rallipublik näeb tänavu oma silmaga kihutavat Räikköneni.

PM


Ta võiks Tallinna rallit sõitma tulla. :PPPP
Enamus katsed peaksid sel rallil toimuma Pärnumaal vist.

_________________
http://www.last.fm/user/raikkonen1


13 Märts 2009 13:35
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Jäämees Räikkönen jätkab tuttavas stiilis

Pilt
http://www.gpupdate.net

Eelmisel aastal alustas soomlasest vormel-1 piloot Kimi Räikkönen hooaega valitseva maailmameistrina.

Nüüd on soomlane naasnud jälitaja rolli ja on valmis uueks jahiks. Ometi pole Räikkönenil vahet, kas alustada hooaega favoriidi või tagaajaja rollis, vahendab Ilta-Sanomat.

«Mul pole vahet. Kõik alustavad samalt tasemelt ja loodetavasti saame häid punkte esimestelt võistlustelt ning jätkame sealt,» sõnas Räikkönen tuimalt.
Kuigi vormel-1s on oluline ka tiimitöö, pole Räikkönenil aimugi, kuidas tema tiimikaaslasel Felipe Massal läheb.
«Ma ei tea, millega ta tegeleb. Kui tahate midagi tema elust teada, tuleks teil temaga vestelda,» teatas Räikkönen jäiselt.

Kogu talv möödus Räikkönenil pingsalt uueks hooajaks valmistudes. Ühtlasi kaotas sportlane ohtralt lisakilosid, kuid kui suur kaalulangus oli, soomlane ei avaldanud. «Ei tea, ma pole kaal,» sõnas ta tõrksalt.

http://www.postimees.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


13 Märts 2009 15:52
Profiil
gold member
gold member
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Nov 2007 03:18
Postitusi: 1004
Asukoht: Tallinn-Raplamaa
Postitus Re: Kimi Räikkönen
ei tea,kas päriselt või ajakirjaniku tekitatud mulje,et kuskilt imbub natukene suitsu :D

_________________
Vormel 1 ei vaja petiseid nagu Alonso ja Piquet!


13 Märts 2009 16:17
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Kimi Räikkönenil algab tiimijuhtide sõnul otsustav hooaeg

2009. aasta hooaeg on Kimi Räikköneni tulevikule vaadates väga oluline, teatas Ferrari tiimi boss Stefano Domenicali.

Soomlane, kes väidetavalt on F1-sarja enimmakstud võidusõitja, võitles mullu oma tiimikaaslase Felipe Massaga meeskonna esisõitja koha eest.

Domenicali teatas, et 29-aastane Räikkönen on väga motiveeritud ning ka märksa kergem – mees on kaotanud kolm kilogrammi.

«Ta teab, et tema kui Ferrari mehe jaoks on algamas väga oluline hooaeg ning ta on piisavalt tark, et seda mõista,» ütles Domenicali Itaalia ajalehele La Gazzetta dello Sport.

http://sport.err.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


23 Märts 2009 19:39
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Räikkönenile oleks reeglimuutus meeldinud

Pilt
http://www.gpupdate.net

Kimi Räikköneni mänedžeri Steve Robertsini sõnul oleks endisele maailmameistrile sobinud punktisüsteemimuutus, kus enim etapivõite saanud mees võitnuks MM-tiitli.
Teatavasti tahtis rahvusvaheline autoliit (FIA) juba tänavusest hooajast viia sisse reegli, et vormel 1 maailmameistriks tuleb kõige rohkem etapivõite kogunud piloot, saagu ta või teisest mehest kaks korda vähem punkte. Üldise vastuseisu tõttu otsustas FIA reedel jääda siiski endise süsteemi juurde. Nüüd tuleb uus süsteem kasutusele 2010. aastal.

Räikköneni mänedžeri Steve Robertsoni sõnul oleks soomlane uut süsteemi hea meelega tervitanud.

«Kimi on võitjatüüpi, kes sõidab kuni viimase ringini võidu,» ütles ta Soome päevalehele Turun Sanomat. «Ma usun, et uus punktisüsteem oleks sobinud talle. Praegu piisab MM-tiitli võiduks ka teistest kohtadest, aga FIA otsus oleks võidu ja teise koha vahe märkimisväärseks muutnud,» lisas Robertson.

http://www.postimees.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


24 Märts 2009 18:45
Profiil
platinum member
platinum member
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Aug 2006 22:32
Postitusi: 1359
Asukoht: pärnu
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Mnjaa, ise olin ka uue poolt.
Loodan, et järgmisel aastal ikka jätkub Kimil Ferraris kohta.

_________________
http://www.last.fm/user/raikkonen1


24 Märts 2009 20:32
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Räikkönen ei oska favoriite nimetada

Napisõnaline soomlane Kimi Räikkönen ei ennusta Austraalia Grand Prix’ks suurt midagi, kuid peab Ferrari lootusi väga kõrgeks.

„Raske on ennustusi teha, arvestades selle aasta paljusid reeglimuudatusi,” lausus Räikkönen. „Ferrari oli testidel väga kiire, kuid vaatame F60 konkurentsivõime Melbourne’is uuesti üle, kui kohtume võistlusel samal ajal ühesuguse kütusekogusega.”

„Alles siis näeme, kui tugevad oleme ja ehk peame paar võistlust ootama, et pilt selgineks. Kui asjad edenevad, siis naudid rohkem, kuid sel aastal pole endiselt võistlust olnud, seega on liiga vara midagi öelda. Loodame, et kõik on nii nagu seda ootame.”

Eelmisel aastal oli Räikkönenil raskusi oma vormel 1 meistritiitli kaitsmisel ning ei suutnud autoga kuidagi kohaneda. Selle aasta vormel sobivat talle aga rohkem.

„Võin kinnitada, et mulle meeldib F60 rohkem kui eelmise aasta mudel. Sellega on nauditavam sõita ning meenutab rohkem neid masinaid, millega mõned aastad tagasi sõitsin.”

„Piloodile ja võistkonnale on alati hea, kui saadakse hooajale hea algus, eriti kui vaadata eelmise kahe hooaja pilootide meistritiitli otsustamist: 2007. aastal võitsin ühe punktiga ning 2008. aastal jäi mu meeskonnakaaslasel üks punkt puudu.”

„Seega loeb iga punkt. Kaks aastat tagasi võitsin Austraalias, kuid mullu oli mul mitmeid probleeme. Meie eesmärgiks on koha häid punkte koguda.”

Coulthard: Räikkönen oli laisk

David Coulthard kritiseeris Kimi Räikköneni eelmise aasta laisas sõidustiilis ning leiab, et kui soomlane tahab taas tiitli eest võitlema hakata, siis peab endast rohkem andma.

2007. aasta maailmameister Räikkönen jäi eelmisel aastal selgelt oma tiimikaaslasele Felipe Massale alla ning kokkuvõttes kaotas brasiillasele 22 punktiga.

„Massa tõestas end maailmaklassist sõitjana ning Räikkönen oleks pidanud pildis olema, kuid selle asemel nägime paksemavõitu, laiska ja loidu võidusõitjat,” ütles Coulthard, kes oli McLarenis Räikköneni meeskonnakaaslaseks aastatel 2002-2004.

„Minu arvates on tema suhtes asi lahtine. Himustab ta endiselt tiitlit? Tal on ülim talent, kuid ta ei pinguta.”

Ferrari juht Stefano Domenicali sõnul saab 2009 olema Räikkönenile tähtis.

Räikkönen: Austraalia tulemus võib petlik olla

Ferrari piloot Kimi Räikkönen arvab, et Austraalia Grand Prix’l nähtav olukord ei näita ilmtingimata veel seda, milline on jõududevahekord.

„Albert Park on väga omapärane ringrada, just nagu linn ise on väga eriline,” ütles Räikkönen. „Ehk peame Malaisiani ootama, et näha, mis meeskonna on eelisseisus.”

„Nagu tavaliselt, ei jõua ma uue hooaja algust ära oodata. Kiivri pähe panemine ja võidu sõitmine on miski, mille nimel tasub elada. Testimiste arv on piiratud, kuid sellest hoolimata oli nauditav täiesti uue autoga tööd teha.”

Ferrari on üks väheseid meeskondi, kes hooaja esimesest etapist alates võtab KERSi kasutusele, kuid usub, et uus tehnoloogia on õige samm.

„Esimesest testist alates oli kogu meeskond positiivselt üllatunud, kui hästi KERS töötab. Kõik ootavad nüüd rohkem möödumisi, kuid minu arvates on veel veidi vara midagi öelda. Samuti on kaheldav, kas madalam survejõud aitab tuules sõitmisele kaasa.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


25 Märts 2009 15:01
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Räikköneni kommentaarid selle hooaja kohta

Ferrari piloot Kimi Räikkönen pidi pooleli jätma jutuajamise teiste Skandinaavia vormel 1 pilootidega, kelleks olid JJ Lehto, Stefan Johansson, ning andma esimest korda sel hooajal meediale pikema intervjuu.

„Arvan, et meil oli hea talv ja auto paistab hea,” ütles Räikkönen lakooniliselt. „Raske on öelda, kus me teistega võrreldes paikneme, eriti uute reeglite tõttu. Homme ja laupäeval saame teada. Ma pole kindel, kas uus auto sobib minu sõidustiiliga rohkem kui eelmise aasta oma, kuid ütleksin, et olen tänavuse talvetestiga rohkem rahul.”

Päeva kõige kuumem teema oli difuusorite vastu protesteerima ning Räikkönenilt küsiti arvamust: „See on alati olnud võidusõidu üheks osaks ja uute reeglite kehtestamisel panevad mõned meeskonnad need alati proovile. Isiklikult ma ei tea, mis tõde on. Inimesed otsustavad, kas lahendused on legaalsed või mitte. Mis puudutab Brawni kiirust, siis minu arvates pole selles midagi imestada, sest nagu nad ütlesid, tööd on tehtud selle vormeli kallal juba aasta. Kuid testimiste tulemused ei kordu alati võidusõidus, seega tuleb oodata ja vaadata.”

Eelmisel aastal korraldati vormel 1 ajaloos esimest korda öövõistlus, kuid Räikkönen ei mõista, miks meedia seda nii väga tähtsustab. Samuti ei mõista ta jutte sellest, et pühapäevane võistlus võib hilisema stardiaja tõttu lõppeda pimedas. „Ma ei tea, miks inimesed sellest nii palju räägivad. Oleme öösel Singapuris tulede all sõitnud ning talvel jätkame tihti testimist, kuigi pärastlõunal kipub pimedaks minema. Ma ei usu, et sõidu lõpus saab väga pime olema, seega pole ma üldse mures.”

Mis puudutab reeglimuudatusi, siis soomlane pidas kõige olulisemaks rehve. „Rehvid on kõige rohkem muutunud. Ma ei pooldanud soonitud rehve, eriti mullu, kui rehve tarnis vaid üks firma. Kuna võistlustele viidava kahe erineva rehvisegu vahe on suurem, siis on olukord muutunud ja ilmal võib selles osas märgatav roll olla, samuti võib see muuta meie suhtumist võistlusstrateegias. Üldiselt paistab meie auto balanss hea. Kõik on eelmise aastaga võrreldes veidi erinev, kuid see ei muuda eriti midagi peale selle, et meil on veidi rohkem nuppe, mida vajutada.”

Kuigi hooaeg pole veel alata jõudnudki, huvitab meediat väga, mis olukorras Räikkönen Ferrariga on. Mida ta hooajalt ootab ning kui kaua kavatseb veel vormel 1 sarjas jätkata? „Arvan, et enne kahe etapi möödumist pole kindel, kus täpselt paikneme. Kuid ma pole siin vaid sõitudel finišisse jõudmiseks. Püüan võistlusi ning meistritiitleid võita.”

„Mul on selleks aastaks leping ja pärast seda on minu otsustada, mida tahan teha. Loomulikult loodan selleks aastaks head hooaega, kuid tulemusel pole mingit mõju minu tuleviku otsusele. Mis puudutab minu suhtumist, siis sel aastal pole mingit muutust varasemate aastatega võrreldes.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


26 Märts 2009 22:32
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Räikkönen: Oma viga maksis teise koha

Pilt
http://www.gpupdate.net

Ferrari piloot Kimi Räikkönen tunnistab, et tema tehtud sõiduviga maksis Austraalia Grand Prix’l teise koha.

Räikkönen kaotas 44. ringil oma vormeli üle kontrolli ning tabas seina. See oli põhjus, miks ta oli sunnitud sõidu jooksul kolmanda boksipeatuse tegema, mille järel langes 16. kohale. Hiljem katkestas soomlane diferentsiaaliga esinenud probleemide tõttu.

„Minu viga tõi kokkupuute seinaga, kõik oli nii äkki, kuid tegin pirueti. Nüüd järele vaadates oleksime võib-olla teise kohaga lõpetanud ning sellest on kahju,” lausus Räikkönen.

„Sisenesin kurvi tavapäraselt ja siis kaotasin äkki täielikult auto üle kontrolli. Arvatavasti oli minu viga. Ma ei süüdistaks selles midagi muud, kuid naljakas, et mingit hoiatust polnud.”

„Tavaliselt tunned, kui rattad pöörlevad veidi liiga palju ringi, kuid lihtsalt läks käest ära ja mul polnud midagi teha. Püüdsin ainult seina vältida, kuid ei suutnud seda.”

„Kahju, kuid oleksime võib-olla teisel kohal lõpetanud, aga kõvemate rehvide kiirus – Kubica oli veidi parem ja tegi vist kiireima ringi, seega polnud mul aega kõigi teiste tegemist jälgida.”

„Kindlasti on veel tööd teha, kuid see rada pole teistega võrreldes tavaline. Meil on siin varemgi raskuseid olnud ja hiljem on tavalistel radadel kõik korras. Loodetavasti on ka tänavu nii.”

Austraalia etappi dikteerisid täielikult Brawn GP piloodid ning Räikkönen tunnistas, et Ferrari suudab soosikud vaid siis kinni püüda, kui Brawni autode difuusorid keelatakse pärast kohtuistungit ära.

„Näis, kuidas järgmisel võistlusel on. Kõik sõltub reeglitest, millised need tulevikus on. Õhus on palju küsimärke, mida tohib ja mida mitte teha. Seega ootame ja vaatame.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


30 Märts 2009 17:58
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Räikkönen: FIA otsusel on suur mõju selle aasta tiitlile

Pilt
http://www.gpupdate.net

Ferrari piloot Kimi Räikköneni arvates saab FIA otsusel autode difuusorite osas olema suur mõju selle aasta tiitlivõistlusele.

Ferrari pole sel hooajal veel ühtegi punkti kogunud ning Räikköneni arvates ei suudeta veel nii pea hakata võitlema Brawn GP, Toyota või Williamsiga, kes kasutavad erinevat difuusorilahendust.

„FIA Apellatsioonikohus otsustab difuusori osas ning sellel on tohutu mõju tiitliheitlusele,” lausus Räikkönen.

„Meil on haarduvusest ja survejõust puudu. Tuleb kõigest Sepangi kolme sektori kiirust analüüsida, aru saamaks, et kaotame parimatele üsna palju. Eriti võib seda näha teises sektoris, kus survejõud on väga vajalik.”

„Vajame rohkem survejõudu ning teeme selle kallal suurt tööd. Pärast kahte sõitu pole meil ikka punkte ja see teeb olukorra väga keeruliseks. Oleme teisi sääraseid olukordi näinud, kuid teame, kuidas sellele reageerida ning oleme Shanghais kõigeks valmis.”

Räikkönen näeb Ferrari tugevusena KERSi, mille abil parematega vahet vähendada, kuid hoiatas, et probleemid pole kaugeltki veel läbi.

„Stardis töödab KERS väga hästi, nagu eelmisel pühapäeval võis näha. See võib mulle sellel rajal (Hiinas) palju rohkem anda, kuid hetkel on meil veel probleeme – seda võisin Malaisias ise juba näha.”

„Reedel täitus kokpit suitsuga ning pühapäeval jõudis vesi KERSi, mistõttu pidin katkestama.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


08 Aprill 2009 22:17
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Räikkönen ei kuulu ainsana F1 pilootide liitu

Teadete kohaselt suurenes hiljuti vormel 1 pilootide liidu GPDA liikmete arv, kui sellega ühinesid Ferrari piloot Felipe Massa ja Force Indias sõitev Adrian Sutil. Sedasi on jäänud 2007. aasta maailmameister Kimi Räikkönen ainsaks, kes pole GPDA liige.

2008. aastal nägi GPDA esimees Pedro de la Rosa, kes on McLareni reservpiloot, koos Fernando Alonso ja Mark Webberiga palju vaeva, et veel kõhklevaid piloote liikmeks veenda.

Hooaja eel sai kinnitust, et GPDAga liitus mullune maailmameister Lewis Hamilton. Praeguste teadete kohaselt ühinesid organisatsiooniga umbes samal ajal ka Massa ning Sutil.

GPDA liikmete sekka kuuluvad veel paljud reservpiloodid ning tänavune uustulnuk Sebastien Buemi, seega on Ferraris sõitev Räikkönen jäänud ainsaks tegevpiloodiks, kes ei tunne selle vastu huvi.

De la Rosa oli rahul, et 2008. aastal tiitli eest võidelnud Hamilton ja Massa on nendega ühinenud, kellest viimane eelmisel aastal GPDAst lahkus.

„On tähtis, et oleme kõik seal,” lausus de la Rosa. „Suurepärane uudis, et Lewis, Felipe ja Adrian on meiega liitunud, kuid samuti testisõitjad nagu Christian Klien ja uustulnukad nagu Buemi. See on üsna julgustav.”

„Tunnistan, et olime eelmisel aastal nõrgad, eriti pärast Felipe lahkumist, kuid ta on tagasi tulnud ja olen selle üle õnnelik. Samuti olen väga rahul, et Lewis on meiega.”

De la Rosa lisas, et loodab näha veel Räikköneni liitumas, kes veel kaalub seda. Nii oleks kõik tegevsõitjad GPDA liikmed.

„Soovime, et Kimi oleks meiega, kuna ta on üks tippsõitjaid – loodetavasti nõustub ka tema üsna pea.”

„GPDA on tähtis organisatsioon. Kuigi sõitjad võitlevad raja peal, peame koos probleemide lahendamiseks töötama. Usun, et GPDA on tänasel päeval tugevam kui kunagi varem.”

GPDAl õnnestus juba hooaja eel FIAga läbirääkimisi pidada, mille tulemusel vähendati vormel 1 superlitsentsi.

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


12 Aprill 2009 18:21
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Kimi Räikköneni võrreldakse Itaalias lõhefileega

Ferrari pilooti Kimi Räikkönen saab Itaalia meedialt hooaja alguses kõvasti peapesu.

Nimelt oli La Gazzetta dello Spordi arvates Räikköneni etteaste Malaisias passiivne ja sarnanes kummalisel kombel lõhefileega, mis klapib üsna hästi ka tiimi punase värviga.

Lisaks arutles väljaanne, kes sobiks Ferrari piloodiks soomlasest paremini. Lehelugejate hinnangul oleksid kaks parimat valikut Ferrarile Fernando Alonso ning Robert Kubica. Alonso poolt hääletasid 42 protsenti lugejatest.

http://www.postimees.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


12 Aprill 2009 18:29
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Räikkönen: Ferrari asub täiesti põhjas

Hiina GPl kümnendaks jäänud eksmaailmameistrist vormelipiloodi Kimi Räikköse sõnul on Ferrari nüüd omadega põhjas.

«Ka Hiina võistluse kohta ei ole palju öelda. Kurb, et tuli juba kolmas halb nädalalõpp järjest. Raskused jätkusid ja punkte ma ikka veel ei saanud. See ei aita midagi, aga vähemalt siit allapoole pole enam kuhugi liikuda,» ütles Räikkönen ametlikul veebilehel.

Räikkönen kinnitab, et oskab endistviisi vihmamärjal rajal sõita, kuigi tema esinemised Malaisia ja Hiina Gpde märgadel radadel olid keskpärased.

«Need vihmavõistlused on ikka väga viletsalt läinud. Tõde on see, et mulle ikka veel meeldib märjal rajal võidu sõita. Pidamist ei ole ja võib ainult üritada autot teel hoida, muud pole midagi teha,» selgitas Kimi.

Räikkönen usub, et on võimeline paremini esinema eeloleval nädalalõpul sõidetaval Bahreini GPl.

«Nüüd lähme Bahreini ja vähemalt seal ei peaks sadama. Tegime seal talvel teste ja sellest kogemusest peaks praegugi abi olema,» sõnas Räikkönen.

http://www.postimees.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


22 Aprill 2009 21:41
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Räikkönen: ma ei taha probleemidest rääkida

Bahreini F1 MM-etapil hooaja esimesed punktid teeninud Ferrari piloot Kimi Räikkönen ei soovi meeskonda vaevanud probleemidest rääkida. "Minevikku ei saa muuta. Peame vaatama, mis edasi saab," märkis soomlane.

2007. aastal individuaalse MM-tiitli võitnud ning Keke Rosbergi ja Mika Häkkineni järel kolmandaks soomlasest F1 maailmameistriks saanud Räikköneni käimasolev hooaeg on kulgenud märksõnade "meeskonna probleemid", "käestlastud punktid" ja "valed otsused" tähe all.

"Hooaja algus ei vastanud ootustele, aga nii lihtsalt läks. Plusspoolele tuleb kanda, et kuigi me ei suutnud veel liidritega tempot pidada, töötas auto Bahreinis kenasti. Seadistus toimis," rääkis Räikkönen.

"Jäämehena" tuntud soomlane nendib rahulikult, et tiitliheitlusesse sekkumine on Ferrari jaoks väga raske. "Esmalt peame vaatama, mida suudame Barcelonas korda saada. Peame võimalikult kiiresti taas poodiumile pääsema. Kui auto muutub kiiremaks, võime hooaja keskel juba võitude nimel heidelda," lausus Räikkönen.

http://www.ohtuleht.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


01 Mai 2009 15:48
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Vormeliäss Räikkönen läheb rallit sõitma

Ferrari vormelipiloot, soomlane Kimi Räikkönen armastab end proovile panna ka ralliauto roolis. Ta osaleb maikuu viimasel nädalavahetusel elu esimesel asfaldirallil.

Ajalehe Autosprint andmetel sõidab Räikkönen Marca rallil isikliku Fiat Grande Puntoga. Ralli sõidetakse Põhja-Itaalias Veneetsia lähedal. Talvel oli Räikkönen kaasa löönud kahel Soome meistrivõistluste lumerallil.

http://www.ohtuleht.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


08 Mai 2009 16:50
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Räikkönen kaalub sarjast lahkumist

Pilt
http://www.gpupdate.net

Kimi Räikkönen on tunnistanud, et ta ei pruugi jääda vormel 1 sarja pärast 2010. aastal lõppeva lepingu aegumist.

2007. aasta maailmameister kinnitas intervjuus BBC-le, et eelarvekärbete plaan on pannud teda taas oma tulevikule mõtlema.

„See ei ole enam F1. Sellepärast on õhus küsimärk. Eks näis, mis saab,” ütles Ferrari teine piloot.

Samas on selge, et 29-aastase soomlase plaane mõjutab ka tema tööandja, Ferrari president Luca di Montezemolo, kellele samuti ei meeldi Max Mosley plaanid tulevikuks.

Räikkönen lükkas ümber aga kuulujutud, et tema kohatäitjaks võiks juba järgmisel aastal saada Fernando Alonso, kes olevat mõningate allikate väitel juba ka lepingu Ferrariga sõlminud.

„Ma olen õnnelik selle üle, kus ma praegu olen, mul on leping järgmiseks aastaks ja siis on see rohkem või vähem minu otsustada, mida ma teha tahan,” rääkis ta.

„Ma olen kindlasti oma lepingu lõpuni, aga ma ei kiirusta, eks me siis oota ja vaata,” lisas Räikkönen.

Laupäeval tegi Bernie Ecclestone maha ka Ferrari ning FIA vastasseisu, kus Mosley justkui tahaks kuulsa meeskonna sarjast eemale lükkamist.

„Ta on lihtsalt pisut pettunud, et nad räägivad nii naeruväärsest vaatenurgast,” kommenteeris Ecclestone FIA presidendti Max Mosley meelepaha Ferrari vastasseisu üle kulude kärpimisele.

Räikkönen: Auto on parem kui enne

Pilt
http://www.gpupdate.net

Kimi Räikkönen usub, et tema Ferrari meeskond on Hispaania etapil liidritega vahet vähendanud, kuigi soomlane peab võistlusele 16. kohalt startima.

Eelmisel aastal Hispaanias võidutsenud Räikkönen ei saanud oma esimesel kiirel ringil korralikku aega kirja ja kummalisel põhjusel otsustas meeskond teda boksis hoida, kuna arvati, et tema ajast piisab teise vooru jõudmiseks. Juhtus aga vastupidine ja viimastel minutitel langetasid kaassõitjad Räikköneni 16. kohale.

„Arvasin, et pääseme läbi,” ütles Räikkönen. „Aja suhtes oli ehk veidi kitsas, kuid me ei tahtnud ringe raisata.”

„Aga me ei pääsenud edasi. See oli rumal viga, kuna auto oli siin palju parem kui varem, aga nii need asjad juba kord lähevad.”

Samuti tunnistas soomlane, et teatud määral oli see tema otsus garaažis püsida.

„Ma ei kippunud rajale. Teadsin, et ring polnud väga hea, kuid arvasin, et ehk saan ikka läbi. Lõpuks pole vahet, kelle viga see oli, see oli lihtsalt rumal viga ning maksime selle eest kallist hinda.”

„Hommikul olime palju kiiremad. Mu ring polnud lihtsalt väga hea. Kui oleksin teinud parema ringi, siis poleks me sellises olukorras, kuid nüüd on juba liiga hilja.”

„(Meedia) võib süüdistada mind kui seda tahetakse, see ei häiri mind. See oli viga ja seda pole võimalik muuta. Püüame homme sõidus lihtsalt parimat teha ning antud olukorda järgmisel korral mitte uuesti tekitada.”

Räikkönen oli kõige rohkem pettunud selle üle, et ta ei suutnud näidata, kui kiire Ferrari vormel tegelikult pärast Bahreini on.

„Olen rohkem pettunud, kuna auto on siin palju parem kui varem ja meil oleks olnud hea võimalus hea koht välja võidelda, kuid üritame endast parimat anda.”

„Loomulikult pole siin kerge mööduda, seega sõltub kõik, mis stardis juhtub ning kuidas esimesed ringid mööduvad. Anname endast parima ning loodetavasti suudame siiski punkte koguda.”

Kuna tiimikaaslane Felipe Massa stardib neljandalt kohalt, siis Räikköneni arvates on ainult aja küsimus, millal Ferrari taas esikohtade eest võitleb.

„Ütleksin, et oleme endiselt veidi maas, kuid olukord on palju parem kui enne.”

„See vastab enam-vähem meie ootustele, kuid teised on samuti edasi liikunud. See on kõigest esimene samm, seega võime järgmistel võistlustel veel kohta parandada. Pärast seda suudame kindlasti nad kinni püüda, isegi kui kulub veidi aega.”

„Kui vaadata, mis täna juhtus, siis kindlasti on autol nüüd potentsiaali palju paremate tulemuste jaoks ning liigume õiges suunas. Seega on veel veidi minna, et liidrid kinni püüda, kuid suudame seda ja kindlasti teeme seda.”

„Ma ei tea, kas suudame seda homme või mitte, kuid hilisematel sõitudel võitleme kindlasti võitude, poodiumide ja heade kohtade pärast.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


09 Mai 2009 22:35
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Räikkönen: Me pole unustanud, kuidas sõite võita

Pilt
http://www.gpupdate.net

Kimi Räikköneni sõnul pole Ferrari unustanud, kuidas etappe võita ning praegune olukord on kõigest ajutine.

Meeskond näitas Hispaanias paljulubavat kiirust, kuid sellest hoolimata saadi kirja kõigest kuues koht, kuna Felipe Massa vormelil hakkas kütus lõppema. Tema kaaslane Räikkönen katkestas hüdraulikarikke tagajärjel.

Räikkönen alustas võidusõitu pärast kvalifikatsiooni valearvestust 16. kohalt ning sõitis vahepeal juba kümnendal kohal. Siiski tundis soomlane, et meeskonnal on nii mõndagi positiivset nädalavahetuselt kaasa viia.

„Positiivne on see, et auto on tugevam kui varem ja võime seda palju edasi arendada,” lausus Ferrari piloot. „Hakkame jõudma sinna, kus tahame olla: võidelda esimestega; ja seda me sihimegi.”

„Teeme esimest sammu, seega midagi positiivset leida on hea. Peale selle oli meile raske nädalavahetus, kuid loodetavasti saab olema paremaid sõite. Meil pole hiljuti paljude asjade osas õnne olnud, kuid mingil hetkel see pöördub ja oleme tagasi tipus.”

Samuti eitas ta, et meeskond on võitmise unustanud.

„Me pole midagi unustanud, samad inimesed, kellega veel sõite võitsime, teevad samu asju, kuid paistame vigu tegemas ja mõnikord võib pingutamise ajal kergelt rohkem vigu teha.”

„Võites on alati lihtne, võid kogu aeg kindlate asjade osas end turvaliselt tunda. Kindlasti oleksime võinud tänavu palju asju paremini teha, kuid õpime kõigist asjadest ning olen kindel, et võime selle taseme taastada.”

„Lihtsalt tundub kohutavalt palju aega võtvat, kuid see pole esimene kord, kui selline asi võidusõidus aset leiab. Teame, mida tegema peame ja nagu ma ütlesin, siis mingil hetkel oleme tagasi, kus olla tahame.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


11 Mai 2009 21:35
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Räikkönen: olen kindel, et suudame võita

Pilt
http://www.gpupdate.net

2007. aasta vormel-1 maailmameister soomlane Kimi Räikkönen on hooaja viie esimese etapiga suutnud koguda vaid 3 punkti, kuid usub, et suudab sel aastal etapivõiduni jõuda, kirjutab f1-live.

«Meistritiitli eest võitlemine on juba raske, kuid see ei tähenda, et ma poleks motiveeritud,» kirjeldas Räikkönen. «Tahan uuesti võita ning olen kindel, et suudame seda. Teeme kõvasti tööd auto võitlusvõimelisemaks ning vastupidavamaks muutmisel.»

Sel nädalavahetusel peetakse Monacos hooaja kuues etapp. «Seal on mul olnud mitmeid häid nädalavahetusi, kuid tegemist on siiski väga raske võistlusega,» lisas Räikkönen. «Oleks suurepärane heidelda koha eest poodiumil, kuid Monaco võistlus on veel ettearvamatum kui teised.»

Kitsastel tänavatel sõidetaval Monaco GP-l on kvalifikatsioonil palju suurem tähtsus kui teistel etappidel. «Me ei tohi endale ajasõitudes ühtegi viga lubada,» sõnas Räikkönen, kes Hispaania GP-l sai kvalifikatsioonis taktikalise vea tõttu alles 16. koha.

http://www.postimees.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


18 Mai 2009 16:21
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Kimi Räikkönen
Räikkönen kavatseb järgmisel aastal Ferraris jätkata

Pilt
http://www.gpupdate.net

Kimi Räikkönen eitas veel viimaseid jutte Fernando Alonso liitumisest Ferrariga ning ütles, et kavatseb järgmisel aastal võistkonnas jätkata.

Selle nädala sponsorüritusel avaldas Alonso avalikult soovi tulevikus Ferrari vormeliga võidu sõitmiseks ning kohal viibinud hispaania pank Santanderi boss Emilio Botin vihjas taas Ferrariga sponsorlepingu sõlmimisele ning lisas, et kirss tordil oleks paigutada maailma parim piloot punasesse autosse.

„Ma ei tea, miks on alati sellised kuulujutud,” lausus Räikkönen selle kohta. „Mul on järgmiseks aastaks leping. Kindlasti olen siin.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


21 Mai 2009 16:53
Profiil
Näita postitusi viimasest:  Sorteeri:  
Postita uus teema Vasta teemale  [ 224 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Järgmine

Kõik ajad on UTC + 3 tundi


Kes on online

Kaustajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 1 külaline


Sa ei saa postitada uusi teemasid siia foorumisse
Sa ei saa vastata teemadele siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada manuseid siin foorumis

Otsi:
Hüppa lehele:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.