Hetke kellaeg on 18 Mai 2024 21:30

Kõik ajad on UTC + 3 tundi




Postita uus teema Vasta teemale  [ 40 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
 BMW testsõitja Marko Asmer 
Autor Sõnum
WRC VÄNT
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 21:47
Postitusi: 9084
Asukoht: Rapla Kalda Tee 16
Postitus Re: BMW testsõitja Marko Asmer
Väga hea romaan. Aga kokkuvõtteks on see, et Mis Markkost saab ei tea veel ta isegi. Aga võimalik tuleviku lugu on siin olemas.

_________________
Michael Scofield: I Dont tell you where Fibonacci is
Abruzzi: I kneel only to god, But I don't see him here.


21 Okt 2008 10:43
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW testsõitja Marko Asmer
Marko Asmer kirub testikeeldu

Suurbritannia vormelilehekülg F1fanatic kirjutab, et uueks hooajaks kehtestatud testimiskeeld mõjutab kahe noore ja andeka sõitja, Marko Asmeri ja brasiillase Lucas di Grassi, tulevikku.

2008. aastal said mõlemad mehed testida vastavalt BMW Sauberit ja Renault'd, kuid tänavu pole võistlushooajal enam testida lubatud. Seetõttu ei vaja ka meeskonnad uute testisõitjate teeneid.

Asmer väljendas uute reeglite üle pettumust: "Nii palju kui tean, oli Sauber minu tööga mullu rahul. Noorte sõitjate elu muutub testikeelu tõttu palju raskemaks."

Ka Di Grassi on 2009. aastaks vormel-ühest kõrvale jäetud.

Õhtuleht

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


23 Jaan 2009 16:08
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW testsõitja Marko Asmer
Salatsev Asmer: Võib-olla on variante, võib-olla pole

Eestlastest autospordi kuninglikule klassile kõige lähemale jõudnud Marko Asmer rääkis, et töö tuleviku nimel käib, kuid midagi kommenteerida ta eriti ei soovinud.

«Võib-olla on juba praegu konkreetsed variandid olemas, kuid need tulevad välja siis, kui aeg küps,» sõnas Asmer, kes ei välistanud ka seotust vormel-1ga. «Ma ei ütle, et ma vormel-1ga sel aasta ei sõida.»

Vormel-1 sarja uus reegel, mis keelab hooajasiseseid testisõite, on saanud kõvasti kriitikat, sest noortel pilootidel võetakse ära võimalus kuningliku sarjaga harjuda.

Ka eelmisel aastal vormel-1 testisõitjana leiba teeninud Asmer pole uue reegliga rahul.

«Ma arvan, et ükski noor piloot pole sellega rahul. See võtab ju noortelt pilootidelt võimaluse sõita,» sõnas Asmer. «Usun, et siin hoitakse küll vale koha pealt raha kokku.»

Postimees

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


24 Jaan 2009 01:03
Profiil
platinum member
platinum member
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Aug 2006 22:32
Postitusi: 1359
Asukoht: pärnu
Postitus Re: BMW testsõitja Marko Asmer
Marko Asmer jätkab BMW vormel-1 tiimi palgal

Kui sügisel arvasid BMW Sauberi juhid, et neil pole testisõitja Marko Asmeri teeneid enam vaja, siis talveks olid nad ümber mõelnud – eestlane jätkab siiski samas meeskonnnas.


Aga kellena ja millistel tingimustel – need on küsimused, millele Asmerilt otsest vastust ei saa. «Ametlikult ma kolmas sõitja pole. Minu leping pole päris sama, mis eelmisel hooajal,» sõnas Asmer, kelle praegune leping kestab ühe aasta.

Töökoormus on eestlasel suhteliselt väike. Asmer ei oska öelda ka seda, kui palju tal aasta jooksul testipäevi kokku tuleb. Kindel on aga see, et neid tuleb tunduvalt vähem kui mullu.

«Testin siis, kui mind on vaja. Kui kolmas sõitja Christian Klien näiteks Austraalias võidusõidul kaasas on, siis mina testin samal ajal,» selgitas 24-aastane Asmer.

Oktoobri alguses teatas BMW Sauber, et eestlase teeneid pole enam vaja. Põhjus oli lihtne – FIA (rahvusvaheline autoliit – toim) tõmbas testikilomeetrite hulga nii koomale kui võimalik ning ühest testisõitjast meeskonnale piisas. Eriti veel arvestades autospordis valitsevaid raskeid olusid. Hiljem muutsid tiimi bossid aga meelt.

«Ju nad siis jäid minu tööga rahule. Kui nad alguses arvasid, et minu teeneid pole enam vaja, siis hiljem selgus, et ikka on vaja. Jaanuaris sain teada, et nad tahavad minu jätkamist ja testimised lähevad edasi,» nentis Asmer, kes ei paistnud siiski just vaimustusest kiljuvat. «Testimine on nii juhuslik ja üsna piiratud. Õiget koormust sellest ei saa.»

Samas tõdes ta, et nurisemiseks pole põhjust – töökoht jäi siiski alles. Mis sest et mitte esialgu ihaldatud töökoht. «Hea, et seegi alles jäi. Autospordis pole just lihtsad ajad. Kui seda kohta poleks, siis…» jättis ta lause lõpetamata.

Küsimusele, kas jalg on Asmeril siis ikka autospordi kuningliku sarja ukse vahel, vastas eestlane kõhklevalt: «Ma ei ütleks päris nii. Tore, et ikka jätkus tööd.»

Põhjust väikeseks rahulolematuseks ei pea kaugelt otsima. Hingelt võidusõitja, tahaks Asmer eelkõige siiski võidu sõita. Selles vallas valitseb eestlasel vähemalt praegu veel teadmatus. «Tahan kindlasti võidu sõita. Vaatame ja uurime erinevaid variante, praegu midagi selget veel pole. Üks mis kindel, mina ei saa meeskonda raha viia,» nentis Asmer ja lisas: «Praegu ei oska isegi öelda, millal võiks võidusõidusari selguda. Kui selgub, siis selgub. Töö igatahes käib selle nimel.»

Marko Asmeri isa Toivo sõnul loodeti juba hooaja lõppedes, et oktoobriks on selge, kus poeg karjääri jätkata saaks. Praegu on käes märts ning vastust pole ikka veel. «Tundub, et läheb ikka nii nagu igal aastal. Me ise oleme positiivsed, midagi ikka välja nokib,» ei kaotanud Toivo Asmer usku.
Marko Asmer

• Sünniaeg: 30.07.1984
• Pikkus: 172 cm
• Kaal: 65 kg
• Karjäär: 1996 Raket-kardiklassis Eesti ja Baltimaade meister, 1997 ICA-Juniori klassi Eesti karikavõitja, 1998 Eesti meister ICA-Juniori klassis, 1999 Soome ja Skandinaavia meister ICA-Juniori klassis, 2000 vormel-ADAC BMW vormeli testisõitude kiireim, 2002 maailma talvekarikavõistlusel kolmas, 2003 Briti vormel Ford JLRi tiimis kuus võitu, Briti lõuna- ja põhja-vormel-Fordi meistrivõistluste võitja, 2004 Briti vormel-3 hooaja 10. koht, 2005 Briti vormel-3 4. koht, 2007 Briti vormel-3 sarja võitja.

_________________
http://www.last.fm/user/raikkonen1


05 Märts 2009 02:17
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: BMW testsõitja Marko Asmer
Noh, abiks seegi. :)


05 Märts 2009 09:44
Profiil
gold member
gold member
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Nov 2007 03:18
Postitusi: 1004
Asukoht: Tallinn-Raplamaa
Postitus Re: BMW testsõitja Marko Asmer
Päris niisama sellisel ajal ikka kedagi palgal ei hoita..
Eks siis peab parimat lootma järgnevatel aastatel,kuigi raskeks läheb..
Võimalik,et F1 näeb järgmisel aastal nii mõndagi uut poissi suure rahakotiga ja seda hoolimata andekuse tasemest :_l6

_________________
Vormel 1 ei vaja petiseid nagu Alonso ja Piquet!


05 Märts 2009 12:54
Profiil
WRC VÄNT
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 21:47
Postitusi: 9084
Asukoht: Rapla Kalda Tee 16
Postitus Re: BMW testsõitja Marko Asmer
Kusjuures Markol on seljataga juba kaks priva testi. Ning need toius sid ennem kui see uudis avalikustati.

_________________
Michael Scofield: I Dont tell you where Fibonacci is
Abruzzi: I kneel only to god, But I don't see him here.


06 Märts 2009 18:03
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: BMW testsõitja Marko Asmer
Marko Asmer sõlmis BMW Sauberiga uue lepingu

Marko Asmer on sõlminud BMW Sauberi Vormel 1 meeskonnaga uue 1-aastase lepingu.
"Tegelikult sain juba detsembris informatsiooni, et Sauberi meeskond ikkagi vajab mind edasi. Siis olid aga väga keerulised ajad vormelitiimide jaoks. Kõiksugu reeglite muutmise tõttu lepinguid sõlmima ei tormatud,"
"Minu leping on eelmise hooaja omast siiski erinev. Ma ei ole enam lepingu järgi ametlik testisõitja, kuid meeskonna testisõite teen ikkagi."
Asmeri kinnitusel tema töökoormus testsõitjana oluliselt ka kahaneb. Üheks põhjuseks on kahtlemata ka asjaolu, et Rahvusvaheline Autospordiliit tõmbas kulude kärpimise huvides tiimide testikilomeetrite hulka oluliselt koomale.
"Pääsen testima vaid siis, kui meeskond mind vajab," kommenteeris Asmer. "Sel aastal tuleb meeskondadel üldse kalkuleeritult testida. Tegelikult ei olnud mul ka eelmise aasta lepingus täpset kilomeetrite arvu kirjas."
Siiski on ta rahul, et autospordi jaoks raskel ajal üldse uue lepingu sai. "Tuleb sellega rahul olla, mis on."
Hetkel käib aga töö selle nimel, et pääseda ka võidu sõitma: "Eesmärk on, et saaks sel aastal ka mingis sarjas võidu sõita, kuid hetkel on kõik lahtine ja midagi täpsemalt öelda ei tahaks."

delfi


08 Märts 2009 14:10
Profiil
platinum member
platinum member
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Aug 2006 22:32
Postitusi: 1359
Asukoht: pärnu
Postitus Re: BMW testsõitja Marko Asmer
Miks sa selle siia panid?
Ma panin juba varem pmst sama uudise.

_________________
http://www.last.fm/user/raikkonen1


08 Märts 2009 15:36
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW testsõitja Marko Asmer
Marko Asmeri karjäär loeti siis lõppenuks, või?

GP3 on uus vormelisari ning üllatus üllatus, mees osales eilsetel testidel: http://gp3.gpupdate.net/en/test-sessions/2010/04/13/results/circuit_de_catalunya/1260/

Tänase kohta andmed puuduvad, eks tulemuste põhjal näha ole kas ta ka täna sõidab.

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


14 Aprill 2010 15:43
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: BMW testsõitja Marko Asmer
Telekas andis ta küll jah mõni aeg tagasi teada, et tema võistluspiloodi karjäär on lõppenud.
Võimalik, et siin-seal ikka ilmutab ennast. Nagu näiteks GP3-s. :)


14 Aprill 2010 15:48
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW testsõitja Marko Asmer
Ilus oleks, kui saakski sel hooajal GP3-s kaasa teha. Aga see nõuab muidugi raha mida Asmeritel väidetavalt pole. Ausalt öeldes ega seda usku enam pole ka. Olen üha rohkem hakanud huvituma Kevin Korjuse tegemistest.

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


14 Aprill 2010 15:55
Profiil
platinum member
platinum member
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Aug 2006 22:32
Postitusi: 1359
Asukoht: pärnu
Postitus Re: BMW testsõitja Marko Asmer
Asmer testis ka täna.
Teisipäeva kokkuvõtte testipäevast, Asmerist räägitakse ka.
http://gp3.gpupdate.net/en/autosport-ne ... ng-on-top/

aegu näeb siit
http://www.gp3series.com/news/2010-pre- ... -top-spot/

ja see tiim, millega Asmer hetkel sõidab, Atech, see oli 2007 aastal briti f3's hitechi nime all millega siis Asmer võimutses.
Tiimi bossiks on ka sama mees kes 2007 aastal oli, David Hayle.

Ehk kuidagi ikka õnnestub Asmeril selleks hooajaks GP3'e saada.

Asmer arvatavasti ütles sellepärast, et ta karjäär on läbi kuna sel hetkel tõesti ei leidnud ühtegi kohta kus saaks sõita väiksema raha eest, aga ju uudist kuuldes David Hayle kutsus Asmeri kaheks päevaks barcelonasse testima.

Pisikesed pildid kah
http://gp3.gpupdate.net/en/test-session ... unya/4868/


http://gp3.gpupdate.net/en/test-session ... startat=20

Järgmisel lehel on ka paar pilti ühest kes sõitis välja, 100% kindel pole, aga äkki oli see Asmer?

_________________
http://www.last.fm/user/raikkonen1


15 Aprill 2010 01:26
Profiil
newbie
newbie

Liitunud: 24 Märts 2009 11:10
Postitusi: 16
Postitus Re: BMW testsõitja Marko Asmer
Ei olnud Asmer see kes väljas käis.
See oli Pedro Nunes(ART GRAND PRIX).


15 Aprill 2010 09:15
Profiil
platinum member
platinum member
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Aug 2006 22:32
Postitusi: 1359
Asukoht: pärnu
Postitus Re: BMW testsõitja Marko Asmer
Asmer: "Aitasin vaid testida, piloodikohta mulle ei pakutud."

Marko Asmer kinnitas, et käis vaid abiks GP3 sarja Atech CRS meeskonna autot testimas ja piloodikohta talle ei pakutud.

Lugenud maailma meediast, et Asmer kuulutas võidusõitja karjääri lõppenuks, helistas Atech CRS Grand Prix meeskonna boss David Hayle, kelle tiimile tõi eestlane 2007. aastal Briti F3 meistritiitli, ning palus testimisel abi. Asmer võttis pakkumise hoobilt vastu.

Asmer on varemgi Hayle'it testimisel abistanud. Seekord oli vaja selgust saada, miks pole autodel piisavat kiirust. Esimene päev kulus kohanemisele: „Olen pisut roostes, sest pole saanud aastajagu kihutada," tunnistas Asmer.

Selgus, et Atech tiimi auto pole teab, mis sõidukõlbulik: „Uus sari, uus auto, titevigasid täis. Tootjapoolsed rikked, kõike annab parandada."

Kõige hullem olnud vibratsioon, mistõttu oli autot raske teelgi hoida. Et vibra välja saada, tuleb auto lahti võtta ja ilmselt ka mootor ära vahetada.

Esimesel testipäeval kaotas Asmer kiirematele neli, siis teisel päeval kõigest 1,3 sekundit, kuigi sai sõita vaid 19 ringi teiste 80 vastu. „Istusin poolteist tundi tühja, sest kütusepump lagunes ära."

Kui Asmeril oli see esimene testisessioon, siis teistel juba kolmas.

Asmer selgitas, et tegi puhtalt testitööd ega ajanud kiirust taga: „Ei saanud uute rehvidega korralikult ainsatki ringi sõita. Minu töö oli testimine."

Samas kihutas ta teise testipäeva alguses vihmamärjal rajal kiireimatega võrdselt, isegi edestas neid. „Nojah, siis sain hoo sisse tõesti," möönis Asmer.

Tulevikust Asmer tiimi bossiga enda sõnul ei rääkinud. „GP3 sarja ametlikud testipäevad on lõppenud. Kui, siis tehakse mõni privaat-test veel. Ei teagi, kas mind appi kutsutakse."

Asmer kinnitas, et tema seis olevat sama, mis eelmisel nädalal: „Piloodikohta mul pole ja ma ei usu, et saangi. GP3 sarjas oleks raske ilma eelneva harjutamiseta rajale minna."

Õhtuleht

_________________
http://www.last.fm/user/raikkonen1


15 Aprill 2010 11:04
Profiil
Näita postitusi viimasest:  Sorteeri:  
Postita uus teema Vasta teemale  [ 40 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik ajad on UTC + 3 tundi


Kes on online

Kaustajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 1 külaline


Sa ei saa postitada uusi teemasid siia foorumisse
Sa ei saa vastata teemadele siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada manuseid siin foorumis

Otsi:
Hüppa lehele:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.