Hetke kellaeg on 27 Aprill 2024 22:22

Kõik ajad on UTC + 3 tundi




Postita uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
 Heikki Kovalainen 
Autor Sõnum
WRC VÄNT
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 21:47
Postitusi: 9084
Asukoht: Rapla Kalda Tee 16
Postitus Heikki Kovalainen
Pilt

Intervjuu: Heikki Kovalainen

Aasta tagasi tegi Heikki Kovalainen oma debüüdi Renault roolis. Olles hooaja teisel poolel saavutanud häid tulemusi, polnud suur üllatus, kui McLareni meeskond temaga lepingu sõlmis.

Millised on sinu 2008. aasta Vormel Üks hooaja sihid?

"Loomulikult pean väga ambitsioonika meeskonnaga liitudes sihtima konkurentsikat hooaega ning meistrivõistlustel headele kohtadele võitlemist. Siiski on minu prioriteediks meeskonna tundma õppimine ning saada aru, kuidas nad töötavad. Eesmärgiks on Melbourne'i jõuda ning olla tulede kustudes võimalikult hästi ette valmistatud, et saaksime võistluse lõpus tulemusest hoolimata öelda, et poleks paremat suutnud. Nii ongi peamiseks eesmärgiks ette valmistuda ning siis edasi areneda ja koguda võimalikult palju punkte."

Kalendris saavad olema kaks uut ringrada Valencias ja Singapuris, millest mõlemad on tänavarajad. Kas sa ootad nendel võistlemist ja uute linnade külastamist?

"Jah, absoluutselt. Vormel Ühe testimise tõttu olen loomulikult Valencias olnud, kuid tänavarada saab kalendris teretulnud lisa olema. Kindlasti saab olema põnev, kuna need on alati väljakutsuvad. Singapuris peaks olema huvitav juba ainuüksi seepärast, et on tegu öise võistlusega. See on midagi, mida pole me varem eales teinud ning mõlemad ringrajad peaksid tooma häid kogemusi."

2008. aastal peetakse esimest korda Singapuris öövõistlus, millised on sinu mõtted sellest?

"Kui kõik on turvaline ja tuledega probleeme pole, on hea sellist asja teha. Vormel Üks on jalgpalliga võrreldes üsna erinev ning tulede kadumisel saab olema palju suurem mõju. Kindlasti töötavad inimesed neil kõige tagamise nimel ning kuni nad suudavad kõige garanteerida, peaks Vormel Üks saama juurde väga hea asja. Samuti, kuna võistlus peetakse hiljem, saame ehk veidi kauem magada."

Sa saad Vormel Ühe hooaja jooksul hämmastavatesse kohtadesse reisida, kas sa saad etappidel kohal olles palju ümbruskonnaga tutvuda?

"Ma lendan tavaliselt pühapäeva öösel tagasi koju, seega on üsna keeruline midagi mujal näha. Olles seda öelnud, siis mõned kohad, kust ära lendan, on väga huvitavad. Paljusid neist pole ma enne külastanud, ning kus on erinevad kultuurid, näiteks Hiina ja Malaisia. Siiski pole mul aega vaatamisväärsustele kulutamiseks, seega pole eriti vahet, kus me oleme."

Kas oli mõni peamine asi, mis sind oma esimese Vormel Üks aasta jooksul üllatas?

"Ma arvan, et ainsana üllatas mind natukene konkurentsi tase ning kui kõrge see on. Kui sa ei tööta kogu aeg 100%-liselt ja ei anna meeskonnale endast maksimumi, siis saab keegi sinust ette ning hakkad kaugemale langema. Ma teadsin Vormel Ühte enne eelmist aastat üsna hästi, kuna olin testipilood ning teadsin võistlusnädalavahetuse ajakava. Kuid Vormel Üks on väga konkurentsirikas ning kogu aasta vältel ei tohi end töö osas lõdvaks lasta."

Mis on parim asi Vormel Üks piloodiks olemisel?

"Kohe kindlasti Vormel Üks auto juhtimine. See on väga lihtne küsimus, millele vastata. Auto juhtimine on lihtsalt sensatsiooniline."

Lemmikfilm?

"Ma olen John Travolta ja Sean Connery fänn ning üks Sean Connery väga hea film on "The Rock". See ongi mu üks lemmikutest."

Lemmiklugu?

"Ma armastan soome ansamblit NightWish. See on metall-roki muusika sarnane, kuid mitte väga raskeloomuline, ning minu arvates on laulja väga hea. Neil on uus album väljas ja seal olev lugu "Bye Bye Beautiful" on väga hea."

Lemmiknäitleja?

"John Travolta ja Sean Connery"

Parim toit, mida oskad teha?
"Ma oskan teha hiina kana riisiga. See on ainus keeruline toit, mida teha oskan. Ülejäänud on vaid tomatid pastaga."

Mida sa ei sööks kunagi?

"Ma pole jaapani toidu austaja, konnajalad ja muu selline. Tegelikult olen üsna nõudev ja mulle ei meeldi libe toit või toores kala. Ma jään ikka itaalia toidu juurde."

Kõige piinlikum hetk elus?

"Mul pole väga halba olnud, kuid kord GP2 autoga talvel Paul Ricardi ringrajal testides sõitsin garaažist väljumisel otse boksiseina (kus tiimipealikud võistluse ajal istuvad). See oli hommiku esimene sõit ning mehaanikud olid enamuse ööst auto kallal töötanud. Ma võtsin nurga ja esitiiva maha. Nad palusid mul sel hetkel testida kui kogenud Vormel Üks testipiloot, seega oli see mulle üsna piinlik."

Päev, mida sa kunagi ei unusta?

"2004. aastal Michael Schumacheri ületamine Race of Champions üritusel. Kuigi see minu karjääri ei mõjutanud, oli siiski lihtsalt hämmastav hetk. Stade de France oli pilgeni täis ning õhkkond oli lihtsalt hämmastav. See oli ka üllatusvõit, kuna keegi tegelikult ei teadnud, kes ma olin ning tavaliselt ei lööda Michaeli. Seega ergutasid kõik mind, kui auto peale hüppasin. See on väga hea mälestus."

Luksus, milleta elada ei suudaks?

"Mu Vodafone mobiil või sülearvuti. Ma olen tehnikavidinate friik ning mul peavad alati uued mänguasjad olema."

Lemmikkurv?
"Selleks oleks Pouhon Spa-Francorchamps ringrajal, mis on kiire vasakkurv. See on väga hea kurv, kuna pole kergelt täisgaasiga läbitav, kui kõik läheb ideaalselt hea joonega ning auto seadistuses probleemi pole, siis on võimalik seda täisgaasil läbida. Kuid üldiselt on kõik suure kiirusega kurvid Vormel Ühes head."

http://f1.sponest.com

_________________
Michael Scofield: I Dont tell you where Fibonacci is
Abruzzi: I kneel only to god, But I don't see him here.


08 Jaan 2008 13:45
Profiil
superfan
superfan
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juun 2007 17:01
Postitusi: 1840
Asukoht: Luhamaa
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Mõni pilt siis Heikki õnnestusest

http://img149.imageshack.us/my.php?imag ... 768qn7.jpg

http://img149.imageshack.us/my.php?imag ... 768wx5.jpg

http://img149.imageshack.us/my.php?imag ... 768gi5.jpg

http://img149.imageshack.us/my.php?imag ... 768ks1.jpg

_________________
Lihtne viis kiirelt raha teenida. Tutvu ja registreeri:
http://bee4.biz/?ref=10565


28 Aprill 2008 18:48
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Laks oli ikka üsna ehmatav esmapilgul, aga tundub, et kõik siiski ok. See näitab, et tänapäeva F1 autod ja rajad on ikka üsna turvalised.


28 Aprill 2008 22:00
Profiil
superfan
superfan
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juun 2007 17:01
Postitusi: 1840
Asukoht: Luhamaa
Postitus Re: Heikki Kovalainen
jah, see kokpit on suhteliselt ohutuks tehtud ning ka kaelatugi hoidis Heikki't halvimast

_________________
Lihtne viis kiirelt raha teenida. Tutvu ja registreeri:
http://bee4.biz/?ref=10565


28 Aprill 2008 23:32
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: Heikki Kovalainen
HANS on jah ikka hädavajalik selliste kiiruste juures.


29 Aprill 2008 09:52
Profiil
superfan
superfan
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juun 2007 17:01
Postitusi: 1840
Asukoht: Luhamaa
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Sanchez Wrote:
HANS on jah ikka hädavajalik selliste kiiruste juures.

just, ei tulnud endal see nimi kohe meelde :wink:

_________________
Lihtne viis kiirelt raha teenida. Tutvu ja registreeri:
http://bee4.biz/?ref=10565


29 Aprill 2008 18:08
Profiil
master
master
Kasutaja avatar

Liitunud: 17 Veeb 2007 21:03
Postitusi: 2252
Postitus Re: Heikki Kovalainen
No see kummimüür on tegelt suht jõle asi. Masin läheb jah mõnusalt pehmelt sisse, aga vot piloodi pea võib jääda ju kergelt kummimüüri ja masina vahele.


29 Aprill 2008 21:42
Profiil
master
master
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Aprill 2006 21:37
Postitusi: 2059
Asukoht: Hiiumaa/The Paradise Island
Postitus Re: Heikki Kovalainen
meh? :D :D kuidas see veel võimalik peaks olema?

_________________
http://www.sponest.com


30 Aprill 2008 17:57
Profiil
TF Colonel
TF Colonel
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Jaan 2006 18:29
Postitusi: 5646
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt.......
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Heikki Kovalainen ei pruugi Türgis siiski starti tulla

Barcelona vormel-1 etapil raske avarii teinud soomlane Heikki Kovalainen ei pruugi siiski järgmisel pühapäeval toimuval Türgi etapil osaleda.
Hispaania väljaande Marca andmetel tõdes Kovalaineni arst Aki Hintsa, et McLaren kiirustas teatega, nagu poleks soomlase osalemine Istanbulis kahtluse all.
Kovalainen sai rehvi purunemise tõttu suurel kiirusel rajapiirdesse sõites peapõrutuse ning tegi viga ka käele. Juhul kui tal sõita ei lubata, siis asendab teda Türgis McLareni testipiloot Pedro de la Rosa.

ETV SPORT

_________________
Juuksuril oli karvane tunne.


02 Mai 2008 21:46
Profiil
platinum member
platinum member
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Aug 2006 22:32
Postitusi: 1359
Asukoht: pärnu
Postitus Re: Heikki Kovalainen
>Ilus, loodame, et Pedro saab üheks etapiks võimaluse sõita... :)
Aga ofc ma ei looda seda, et Heiki peaks veel surema vms, lihtsalt üks etapp võiks Pedro ka sõita saada. :)

_________________
http://www.last.fm/user/raikkonen1


02 Mai 2008 22:16
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Pedro valik oleks McLareni praegust seisu arvestades vägagi kaheldav, kui mitte öelda, et vale. Ta suutis 2006-dal aastal tõestada, et kiirust tal eriti pole, mida näitas üsna selge allajäämus meeskonnakaaslasele. Poodium Ungaris, olgem ausad, tuli ikka läbi lillede.
Aga kui Kovalainen rooli ei saa, siis McLarenil väga üle midagi ei jää, kui Pedro rooli lasta.

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


03 Mai 2008 09:36
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Whitmarsh kiidab Kovalainenit
27.05.2008

Pilt

McLareni CEO Martin Whitmarsh on Heikki Kovalaineniga rahul. Kovalaineni jaoks on olnud hooaja algus üsna keeruline. Viimati Monacos pidi soomlane startima boksiteelt, kui streikima hakkas McLareni tarkvara. Whitmarsh möönis, et tegu oli meeskonnapoolse veaga.

Monaco etapist rääkides lausus Whitmarsh: "Just enne starti tekkisid Kovalainenil probleemid siduriga. See oli kindlasti tehniline viga ning me peame seda veel uurima. Vahetasime rooli ja taaskäivitasime süsteemi. Kovalainen oli kahtlemata pettunud, kuna ta pidi enamus ajas tagumiste võistlejate taga takerduma. Kui rada oli vaba, näitas ta millist kiirust arendada suudab."

Heikki sõitu edasi kommenteerides lisas Whitmarsh: "Ta oli Adrian Sutilist ringiga maas ning me küsisime FIA-lt luba tal (Kovalainenil) ringi tagasi teha, kuna reeglid lubavad seda. Saimegi loa, kuid turvaauto lahkus rajalt Kovalaineni jaoks ebasobival ajal. Siiski pingutas ta edasi ja tõi meeskonnale ühe väärtusliku punkti."

http://www.gpupdate.net

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


27 Mai 2008 19:19
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Peab eelkõnelejaga igati nõustuma. Liiga palju on olnud Koval sel hooajal ebaõnne. Kindlasti on mees tahtmist täis ning kiire ja vihane. Jõuab veel end näidata.


27 Mai 2008 19:24
Profiil
WRC VÄNT
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 21:47
Postitusi: 9084
Asukoht: Rapla Kalda Tee 16
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Pilt

Heiki Kovalainen pole McLarenis päris rahul
24.10.2008 14:42

Vormel-1 piloot Heikki Kovalainen on ametlikult kinnitanud, et on oma eluga McLareni võistkonnas raul, kuid kulisside taga liiguvad teised jutud.
Singapuri New Strait Times ajalehe sõnul ütles Kovalainen sõpradele, et kui ta ei saa järgmisel aastal meeskonnas parema kohtlemise osaliseks, siis vaatab ta edaspidi tööd otsides mujale. Järgmise hooaja sõidab Kovalainen veel lepingu järgi McLareni roolis, kuid aastal 2010 on ta vaba mees.
Soomlane on jäänud võistkonnas selgelt teise sõitja rolli, seega Lewis Hamilton saab parema tehnika ja rohkem tähelepanu ja see pidavatki olema põhjuseks, miks Kovalainen rahul pole. Soomlane on tihti startinud suurema bensiinikogusega ning seetõttu pole saanud Hamiltonile tõsiselt vastu hakatagi.
Hiina etapi järel oli Kovalainen väga pahane, sest tema pandi enne starti rehvid valepidi alla. Tegemist oli hoolimatusega, kuid soomlase arvates oli põhjuseks see, et enamus inimesi töötab Hamiltoni auto kallal.

ERR SPORT

_________________
Michael Scofield: I Dont tell you where Fibonacci is
Abruzzi: I kneel only to god, But I don't see him here.


25 Okt 2008 00:03
Profiil
WRC VÄNT
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 21:47
Postitusi: 9084
Asukoht: Rapla Kalda Tee 16
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Seda juttu lugedes siis saan aru küll miks Alonso eelmine hooaeg Mclareni mauras ja mässas.

Mclareni käitumine on igati jama. Üks mees eelistaus ja teine veekandja. selline pole Mclaren kunagi olnud. Aga Hamiltoni tulemisega on Mclaren 180 kraadi ära pööranud.

_________________
Michael Scofield: I Dont tell you where Fibonacci is
Abruzzi: I kneel only to god, But I don't see him here.


25 Okt 2008 00:06
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: Heikki Kovalainen
See on küll äärmiselt kahetsusväärne. Põhimõtteliselt rikuvad ka Kova karjääri nii moodi ära. Jah, McLaren on oma minetanud oma kunagised ausad põhimõtted ja loonud õhkkonna, kus üks mees sööb kaviaari ja joob shampust, teine näksib leivakoorukesi. Kahju.


25 Okt 2008 08:35
Profiil
gold member
gold member
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Nov 2007 03:18
Postitusi: 1004
Asukoht: Tallinn-Raplamaa
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Mclaren olnud Hakkineni aegadest lemmik ( enne oli williams)..
Kuid nüüd on jah kuidagi asi kahtlane..
Põhjus võib ka selles olla,et auto sobib ühe sõidustiilile rohkem,kui teisele ( seda on palju ette tulnud)
Kuid ikka selline tunne,et Mclaren on hakanud ferrarit mängima :evil:

Kus üks on kuningas ja teine selle narr :D

_________________
Vormel 1 ei vaja petiseid nagu Alonso ja Piquet!


01 Nov 2008 13:09
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Kovalainen: olen järgmisel aastal sama kõva kui Hamilton

Soomlane Heikki Kovalainen ei jäänud oma esimese hooajaga McLareni vormel 1 meeskonnas rahule, kuid usub, et suudab järgmisel aastal värske maailmameistri Lewis Hamiltoniga konkureerida.
"Loomulikult ei ole ma hooaja üle õnnelik ega tulemustega rahul," teatas Kovalainen Stuttgardis Mercedes-Benzi promoüritusel. "Ma ei teinud aasta jooksul ühtegi suurt eksimust, kuid kokkuvõttes oli hooaeg väga raske."
"Ma tunnen, et minu auto on hetkel palju parem kui ta oli aasta alguses," lisas soomlane optimistlikult. "Ma tunnen, et suudan uuel hooajal Hamiltoniga konkureerida. Kui vaadata juba selle hooaja kvalifikatsiooni tulemusi, mis näitavad minu kiirust, olid need igati head."
Kovalaineni arvates ei saa Hamiltoni järgmisel aastal pidada automaatselt nende meeskonna esisõitjaks: "Meie võimalused on uuel hooajal täiesti võrdsed."

delfi


11 Nov 2008 22:27
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Heikki Kovalainen: tahan olla vabam

Pilt
Reuters / Scanpix



Soome vormelipiloot Heikki Kovalainen alustab sarnaselt paljudele teistelegi uut aastat uue hooga. McLareni teine number tahab end pingevaba ja positiivse suhtumisega uuesti tippu vedada.

2008. aasta oli Kovalainenile täbar. Pettumused ja probleemid jätkusid läbi kogu aasta ja mees ei suutnud püsida tipu kandadel, vahendab iltalehti.fi. Lisaks sellele jäi Kovalainen Lewis Hamiltoni varju ja kukkus McLareni tiimis selgelt number kaheks.

«Loodetavasti uus hooaeg on parem kui kaks eelmist ja suudame tulemusi parandada. Tunnen, et olen tõesti kenasti valmis ja ei näe mingit põhjust, miks ei võiks nüüd paremini minna kui varem,» tunnistas Kovalainen Autosportile antud intervjuus.

Kovalainen selgitas, et õppis eelmisel hooaja palju uut. Kõige olulisemaks peab mees auto arendamise oskust.

«Tunnen tiimi nüüd paremini. Tean kuidas see toimib, kuna võib esitada küsimusi ja anda vihjeid auto arendamiseks endale sobivas suunas. See on suur asi,» selgitas ta.

Soomlane lisas veel, et viimane hooaeg näitas kui palju rahulikumalt ta asju peaks võtma. Vähema stressiga sujub võistlemine samuti märgatavalt paremini.

«Tahan rohkem elu nautida. Tahan olla vabam. Arvatavasti suudan edaspidi vähem närvitseda kõikide asjade juures,» sõnas Kovalainen. «Vahepeal olen endale liiga kõrged ootused seadnud. Olen tahtnud kohe kõik võiduajamised võita. See on veidi vale lähenemine asjadele.»

Postimees

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


30 Jaan 2009 20:22
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Kovalainen loodab, et McLaren suudab KERS-i veel arendada

Pilt
http://www.gpupdate.net

Heikki Kovalainen möönis kolmapäeval, et talle valmistaks head meelt, kui mõned meeskonnad osaleksid selle kuu lõpus toimuval Austraalia etapil KERS-i kasutamata.

Soomlasest piloot ütles, et on 99% kindel, et McLareni meeskond võtab KERS-i esimesel etapil kasutusse.

Mitmed meeskonnad, nende seas Toyota, Red Bull ja Williams on teatanud, et nende vormelid kihutavad Albert Parki ringrajal ilma süsteemita.

Selle põhjal võiks arvata, et McLaren on KERS-i arendamisega kaugemale jõudnud kui teised, kuid ka Renault ja Ferrari osalevad avaetapil KERS-ga ning BMW Sauber on uuendusliku süsteemi arendamisega pidevalt esirinnas olnud.

„Loodan, et teised ei saa seda valmis, kuid et meie saaksime, aga on teisigi meeskondi, kes on arendamisega vaeva näinud ja ma ei alahinda neid,” ütles Kovalainen. „Ma siiski ei oleks üllatunud, kui teistelgi tiimidel see õigeks ajaks valmis saaks.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


05 Märts 2009 17:01
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Kovalainen: McLareni uus auto ei vasta ootustele

Pilt
http://www.gpupdate.net

Vormel-ühe Barcelona testipäeva lõpetas kümne sõitja seas viimasena McLareni soomlane Heikki Kovalainen, kes tunnistas, et uus MP4-24 auto pole sel talvel ootustele vastanud.

"Oleme tulemuste lehe vales otsas. Me pole jõudnud sinna, kus peame olema, kuid liigume pidevalt edasi. Ma usun, et parandamise varu on veel kõvasti. Avaetapil Austraalias näeme, kuhu jõuame," ütles Kovalainen Soome MTV3-le.

Kovalainen lisas, et praeguseid testitulemusi liiga tõsiselt ka võtta ei tasu. "Kõigil meeskondadel on olnud raskeim talv. Kord on üks auto ees, siis teine, tulemused hüplevad üles-alla. Ma ei tea, mida teevad teised, kuid liigselt muretseda ei tasu," sõnas Kovalainen.

http://www.ohtuleht.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


09 Märts 2009 22:04
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Kovalainen loodab tiitli eest võidelda

Pilt
http://www.gpupdate.net

McLareni piloot Heikki Kovalainen loodab 2009. aastal meistritiitli eest võidelda.

„Liiga vara on öelda, kuid jah, loodan seda,” ütles Kovalainen. „Vormel 1 piloodina pead igat hooaega alustama usuga, et saad maailmameistriks, muidu pole mõtet siin ollagi.”

„Ja usun täielikult, et alustan uut hooaega igasuguse võimalusega tiitli eest võitlemiseks. Olen eelmise aastaga nii palju õppinud, arvan, et olen nii isiksuse kui piloodi osas edasi arenenud, ja kui auto on hea, siis on mul võimalus etapivõitude eest heitlemiseks. Ja kui see juhtub, siis loodan, et see viib mind tiitli suunas.”

Kovalainen liitus McLareniga eelmisel hooajal ning kui meeskonnakaaslane Lewis Hamilton sai maailmameistriks, siis tema lõpetas punktitabelis tükk maad kaugemal, seitsmenda kohaga. Soomlane tunnistab, et ta vajas võistkonnaga kohanemiseks oodatust rohkem aega.

„Arvan, et läksin 2008. aasta hooajale tugevalt meelestatud ning tundsin väga positiivselt. Kuid nüüd tagasi vaadates võttis ehk meeskonna tundmaõppimiseks ja inimeste enda aitama panemiseks oodatust kauem aega.

”Samuti avaldasin endale veidi liiga palju survet, kui asjad ei läinud päris minu moodi, ja õppisin selle pärast mitte nii palju muretsema enam. Tahan võidu sõites end nautida.„

”Kindlasti tunnen, et õppisin meeskonda rohkem tundma ja paremaid tulemusi saavutama. See on midagi, mida Lewis juba väga hsti teadis ja võisin näha, kuidas see teda mullu aitas. Nüüd tunnen end palju paremini valmis kui mullu.„

Kovalaineni sõnul on ka liiga vara hinnata, kui kiie mingi meeskond on.

”Ausalt öeldes, kes teab? Kõik McLaren-Mercedeses on talvel nii suurt tööd teinud ja tunneme, et meil on hea vormel. Kuid kes teab, kui palju teised on talve jooksul teinud?„

”Isegi selline test, kus kõik meeskonnad kasutavad 2009. aasta masinaid, ei anna tõelist märki. See teebki vormel 1 sarja nii põnevaks ja ootamatuks. Ja see on samuti põhjus, miks ma ei suuda Melbourne'i ära oodata - et teada saada jõududevahekorrad!"

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


10 Märts 2009 20:02
Profiil
gold member
gold member
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Nov 2007 03:18
Postitusi: 1004
Asukoht: Tallinn-Raplamaa
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Kovalainen on kaalus juurde võtnud

Kui enamik vormel-1 sõitjaid on algava hooajal eel kaalu langetanud, siis soomlane Heikki Kovalainen on võrreldes eelmise aastaga hoopis 4,5 kg juurde võtnud.
Soome ajalehe Helsingin Sanomat andmetel on McLareni piloot oma uue füsioterapeudiga kõvasti treeninud ning lihasmassi arvelt tublisti juurde võtnud.

Üheks tema treeninguviisiks oli ka murdmaasuusatamine.

«Nüüd kaalun 4,5 kg rohkem kui eelmisel aastal samal ajal,» sõnas Kovalainen, kes kaalub 65 kg.


Postimees.ee

_________________
Vormel 1 ei vaja petiseid nagu Alonso ja Piquet!


13 Märts 2009 20:49
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Kovalainen: uus masin on müsteerium kogu tiimi jaoks

Pilt
http://www.gpupdate.net

McLareni soomlasest vormel-1 piloot Heikki Kovalainen sõnas, et meeskond ei mõista uut autot.

"Esimesed testid läbisime eelmise aasta tagatiivaga. Kujutasime ette, et uus tiib töötab sarnaselt, kuid see polnud nii. See tuli üllatusena, autol nappis haarduvust," seletas Kovalainen.

Soomlane ütles, et uus masin on müsteerium kogu tiimi jaoks. "Me ei saa sellest endiselt aru ja me ei tea, kust peaksime arendamist alustama," kurtis ta.

McLareni meeskond toodab konveieriliinil uusi detaile. "Me tegime peaaegu kümme uuendust, suuremaid ja väiksemaid," lisas Kovalainen.

"Enamik neist on lisatud selle (Austraalia GP) võistluse autosse. Kindlasti auto arenes veidi esimese ja viimase testi vahel."

Kovalainen lisas veel ühe probleemina, et eelmise hooaja lõpus keskenduti Lewis Hamiltoni aitamisele teel maailmameistriks ja McLaren on seega konkurentidest uue auto ettevalmistamisel mitme kuu jagu maas.

http://sport.err.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


27 Märts 2009 19:20
Profiil
gold member
gold member
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Nov 2007 03:18
Postitusi: 1004
Asukoht: Tallinn-Raplamaa
Postitus Re: Heikki Kovalainen
Kovalainen Wrote:
Soomlane ütles, et uus masin on müsteerium kogu tiimi jaoks. "Me ei saa sellest endiselt aru ja me ei tea, kust peaksime arendamist alustama"

Hamilton Wrote:
”Meie meeskonnas on palju tarku ja talendikaid inimesi, kes on saanud aru, milles on probleem, kuigi nüüd on allika avastamiseks liiga hilja. Nüüd töötame me nii kõvasti kui suudame, et probleemi parandada ja autot putitada."


:mrgreen: :mrgreen:

_________________
Vormel 1 ei vaja petiseid nagu Alonso ja Piquet!


27 Märts 2009 20:54
Profiil
Näita postitusi viimasest:  Sorteeri:  
Postita uus teema Vasta teemale  [ 32 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik ajad on UTC + 3 tundi


Kes on online

Kaustajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 1 külaline


Sa ei saa postitada uusi teemasid siia foorumisse
Sa ei saa vastata teemadele siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada manuseid siin foorumis

Otsi:
Hüppa lehele:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.