Hetke kellaeg on 28 Aprill 2024 03:36

Kõik ajad on UTC + 3 tundi




Postita uus teema Vasta teemale  [ 84 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
 Toro Rosso F1 
Autor Sõnum
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toro Rosso F1
2009 Austraalia GP - Eelvaade - Toro Rosso

Pilt
http://www.gpupdate.net

Sebastien Buemi päevik
"Melbourne’i saab olema pikk lend, kuid see ei häiri mind. Mul on lennukis piisavalt lugemisainet, kaasa arvatud 325 intervjuud, mida olen šveitsi ajakirjadele ja lehtedele pärast Toro Rossosse kinnitamist andnud. Lennujaamas on veel teisi piloote ja meeskonnajuhte, kui end kirja panen, kuid pärast passikontrolli ma neid enam ei näe. Siirdun poodidesse ning näen neid teise värava sõnumeid lugemas, kuigi ma pole kunagi kuulnud ’VIP’ lennust."

"Ei, ma sain valesti aru, nad on minuga samal lennul, kuid taas ei näe ma neid lennukis. Nad kõik kaovad kardina taha. Mul on neist kahju, sest mul on piisavalt õnne istuda lennuki tagaosas oma ülejäänud meeskonnaga koos. Sain keskmise istekoha, mis on hea, kuna saan rääkida mõlema inimesega, kes minu kõrval istuvad. Samuti on see kasulik WC’de suhtes."

"Poole lennu peal tunnen end üsna näljasena ja kõht hakkas liiga suurest puuviljasöömisest valutama, kuid menüüs pole midagi muud, mida treener lubas mul süüa. Ehk järgmisel korral peaksin kasutama Jaapani lennufirmat, sest neil on suurema tõenäosusega Tofu ja tooreste ubade toitu. Teistele F1 isikutele paistab meeldivat vein. Arvan, et neil on kahju lahkuda oma pere keskelt pärast meeldiva talve veetmist ning joovad, et kurbust umbes kuuks ajaks ja neljaks võistluseks unustada."

"Enne tehasest lahkumist ütles mu pressiinimene, et Melbourne’is maandudes võivad mõned kohalikud telereporterid ja ajakirjanikud koos fotograafidega minult intervjuud küsida ning kas olen sellega nõus. Olen üllatunud nii halvas korralduses. Meie Šveitsis sedasi ei tee, enne lahkumist saan emaili nendelt telekanalitelt ning annan neile oma lennuinfo. Nad vastavad ning on põnevil, öeldes, et tahavad minuga minuti või kaks rääkida. Saadan neile vastuse, et võivad igaüks 20 minutit saada, sest sedasi saaksid nad minu täieliku arvamuse F1 kohta."

"Lõpuks maandume Melbourne’is. Tunnen end väga uhkelt, kui passikontrollis öeldakse: ’Tere tulemast Austraaliasse hr Buemi.’. Ma ei oodanud, et olen siin juba kuulus, kuid siis sain aru, et ta loeb minu nime passist. Vahet pole."

"Skandaalne! Mind viidi väikesesse ruumi ja nad rääkisid millestki täielikust kehakontrollist. See on naeruväärne, kuid ilmselgelt sain hakkama kuritööga, kui tõin 20 Toblerone šokolaaditahvlit Austraaliasse kaasa. Püüan selgitada, et see on šveitsi šokolaad ja pole sedasi lihtsalt mingi toiduvärk. Lõpuks lasevad nad mul minna, kuid šokolaad jääb neile. Olen mures, et endiselt pole kedagi televisioonist ja pressiinimesega tuleb tüli. Kuid mul on õnne ja teen mitu intervjuud, millega olen kindel, et meeskonnale langeb suurem tähelepanu, sest teised piloodid ei võta nii palju intervjuusid."

"Kahjuks unustas meeskond mind oodata ja lennujaamas lahkudes on pime. Seega võtan linnasõiduks takso ja juht ütleb, et kuna see on minu esimene kord siin, siis küsib vaid 350 austraalia dollarit. Ta lausub, et valuuta suhe on siin 15.75 dollarit euro kohta, seega on siin taksod ilmselgelt odavamad kui kodus."

"Kui hotelli jõuan, siis seal on minu meeskonnakaaslane Sebastien Bourdais. Ta räägib, et kuna saabusin nii hilja, siis pole vaja tõusta homseks esimeseks tehnikakoosolekuks nii vara ning räägib mulle kõigest, mida insenerid ütlesid. Minu arvates oli see tema poolt väga tore žest ja saame hästi läbi. Ta nõustab mind palju ning samuti ütles, et FIA Charlie Whitingul pole midagi selle vastu, kui keegi jääb pilootide koosolekule hiljaks. Samuti kutsuti meid mõlemaid kuberner Cocktaili vastuvõtule, kuid Monsieur Bourdais (nagu tema sõnul võin teda kutsuda) lubas, et laseb mul üksi minna, et saaksin võtta kõik intervjuud ning avalikku tähelepanu koguda, sest see on mu esimene Grand Prix. Ta on tõesti härrasmees. Seepärast ta vist elabki Šveitsis. Arvan, et naudin vormel 1 piloodiks olemist."

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


22 Märts 2009 03:32
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toro Rosso F1
Toro Rosso on Ferrari mootoritega rahul

Pilt
http://www.gpupdate.net

Scuderia Toro Rosso omanik Dietrich Mateschitz vihjas, et tal pole plaani tuleviku suhtes võistkonna mootoritarnijat vahetada.

2006. aastal debüteeris endine Minardi meeskond Cosworthi mootoritega ning siis mindi üle Ferrari mootoritele, emameeskond Red Bull kasutab aga siiani Renault’ mootoreid. 2009 on kolmas järjestikuline aasta Toro Rosso ja Ferrari koostööle .

„Kes sobiks paremini tarnima Itaalia erameeskonnale kui mitte Ferrari?” ütles Mateschitz.

Hiljuti pikendati algset lepingut kahe partneri vahel.

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


27 Märts 2009 17:16
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toro Rosso F1
2009 Austraalia GP - Võistlus - Toro Rosso

Pilt
http://www.gpupdate.net

Sebastien Buemi
"Esimesel võistlusel kohe punktikohal, seega ma olen väga õnnelik. Võib-olla oli meil paari eksimuse näol ebaõnne, aga sõit polnud paha ning ka strateegia oli üsna hea - ma olen võistluse üle ülimalt rahul. Meeskond tegi fantastilist tööd, eriti arvestades, et me polnud enne siia tulekut saanud väga palju testida. Minu jaoks on see justkui unistuse täitumine, kuna siia reedel tulles, midagi sellist me küll ei lootnud. See näitab, et meil on hea potentsiaal."

Sebastien Bourdais
"Mul oli väga raske sõidu esimene osa: vaid pärast kolme ringi hakkasid pehmed rehvid kooruma ning tänu sellele said minust paljud autod mööda. Peale teist peatust läks aga asi paremaks. Ohutusauto välja tulles oli selge, et mul jätkub kütust kuni finišini. Ka teisel korral oli ohutusautost kasu. Mul oli üks õnnelik moment, kui ma pääsesin napilt avariist ning piirdusin õnneks vaid väikse ajakaotusega. Ma arvan, et oleme Malaisia etapiks veelgi tugevamas positsioonis."

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


29 Märts 2009 12:47
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toro Rosso F1
Toro Rosso vormelitiimi aprillinali tõmbas haneks enda sponsori

Toro Rosso vormelimeeskonna nalja õnge läks sponsor, kui tiim teatas 1. aprillil, et on kasutusele võtnud teistest erineva KERS-süsteemi.

Kui KERS-süsteem peaks energia edasi andma autole, siis Toro Rosso teatel hakkab nende tiimi KERS jahutama hoopis sõitjat. "Kui vajutad KERS-nupule, voolab jahe vedelik sõitja kostüümi alla ning aitab vältida keha ülekuumenemist," teatas Toro Rosso.

Veebilehekülje Autosport.com sõnul jäi Toro Rosso sõitjate kostüüme valmistav Puma nalja uskuma ja saatis tiimile kirja, et miks pole riietealuse jahutussüsteemi osas nendega konsulteeritud. Samuti trükkis üks Malaisia ajaleht Toro Rosso uudise, pidades seda tõsiseks.

http://www.ohtuleht.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


07 Aprill 2009 15:08
Profiil
superfan
superfan
Kasutaja avatar

Liitunud: 25 Juul 2006 13:19
Postitusi: 1964
Postitus Re: Toro Rosso F1
:) Päris hea aprilli nali oli siis :!:

_________________
PiltCitroen Sport


07 Aprill 2009 16:01
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toro Rosso F1
Toro Rosso valmistub iseseisvumiseks

Scuderia Toro Rosso kavatseb nende juht Franz Tosti sõnul hakata 2010. aastal ise oma vormeleid ehitama.

Seni on võistkond kasutanud Red Bulli vormeleid, mille põhjalt valmistatakse enda sõidumasin, kuid nüüd laiendatakse ehitisi ning palgatakse lisatöötajaid, et hakata edaspidi iseseisvalt vormeleid ehitama. Sellele lisaks palgatakse peakonstruktor.

„Me tegeleme oma infrastruktuuri laiendamisega, kuna peame järgmisel aastal ise auto ehitama ja konstrueerima,” ütles tiimi pealik Tost. „Kõik läheb plaanipäraselt.”

„Kõik, mida Concorde leping nõuab igalt meeskonnalt, seda me peame tegema. Kuid teised koostisosad, näiteks ülekanne ja partnerite loodud tooted, neid tellime juurde.”

„Kuid meil saab olema oma peakonstruktor. Adrian Newey keskendub Red Bulli tehasele ning meeskonnale.”

Tost rõhutas, et kuigi nad on kasutanud Red Bulli lahendusi, peab Toro Rosso ise pidevalt lisatööd tegema, et autot kohandada Ferrari mootoritega.

Eraldumisest hoolimata jätkatakse siiski Red Bulliga koostööd ning kasutatakse nende tuuletunnelit.

„Sel aastal pidime arendama ise täielikult välja mootoripaigalduse. Paljud need jupid konstrueeriti ja toodeti Faenzas.”

„Jätkame Red Bulli tuuletunneli kasutamist ning asutame oma kiudtehnoloogia osakonda. Itaalias on tuuletunneleid, kuid rahade säästmise osas on Bicester parim lahendus.”

„See kuulub Red Bullile ja kuna STR võtab kulude säästmist tõsiselt, siis on see parim lahendus.”

Tost lisas, et kuigi meeskonna ehitiste ülesseadmine edeneb positiivselt, tuleb reeglite ebaselguse tõttu väga hoolikalt tööjõudu valida.

„Hetkel on reeglite osas küsimärke ning Toro Rossol pole selle üle võimu, kuid peame paindlikult kindlustama, et suudame 2010. aastaks valmistudes reeglitest parima võtta.”

„Oleme umbes 200 peal (töötajate arvult) ning lähitulevikus palkame vähemalt 30-40 inimest juurde, kuid tuleb oodata ja vaadata, kuidas reeglid muutuvad, kuna ei tohi inimesi palgata ja lihtsalt siis vallandada!”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


08 Mai 2009 16:54
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toro Rosso F1
Loeb tahab Toro Rosso vormelimeeskonda?

Autoralli viiekordne maailmameister Sebastien Loeb testis Toro Rosso vormelimasinat ning plaanib vaatlejate sõnul tulevikus just autospordi kuningliku sarjaga liituda.

Toro Rossos ongi tegelikult koht vabaks jäänud ning Loeb testiski seda Ungaris.

«Ma ei usu, et see oli ainult hobi korras läbi viidud testimine,» kommenteeris MTV3 vormeliajakirjanik Erkki Kari Black.

Kuna Leobil on ka Le Mansi 24-tunni sõidu kogemus, siis näiteks võidusõidu kehekordne sõitja Jyrki Lehto on kindel, et Loeb saaks asfaldiringrajal hakkama.
«Loeb oskab asfaldil väga hästi sõita. Ta on sõitnud Le Mansi paar korda ning usun, et ta saaks ka vormel-1 hakkama,» sõnas Lehto.

http://www.postimees.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


24 Juul 2009 12:45
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: Toro Rosso F1
Ma ennustan Loebile küll F1-s läbi põrumist. Miski minus ütleb, et ta siiski ei suuda F1-s läbi lüüa. aga mine tea.


24 Juul 2009 15:20
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toro Rosso F1
Toro Rosso ei plaani Ralf Schumacheri palgata

Toro Rosso vormel-1 meeskonna boss Franz Tost lükkas ümber kuulujutud, mille kohaselt Ralf Schumacherist võiks saada meeskonna põhisõitja.

"Ma ei tea nende kuulujuttude kohta midagi, neil pole mingit tõepõhja," rääkis Tost Saksamaa ajakirjale Auto Motor und Sport.

Michael Schumacheri noorem vend Ralf ütles hiljuti, et sooviks maailma mainekaimasse autospordisarja naasta ning teda hakati peamiselt seostama just Toro Rosso meeskonnaga.

http://sport.err.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


02 Jaan 2010 21:11
Profiil
Näita postitusi viimasest:  Sorteeri:  
Postita uus teema Vasta teemale  [ 84 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik ajad on UTC + 3 tundi


Kes on online

Kaustajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 1 külaline


Sa ei saa postitada uusi teemasid siia foorumisse
Sa ei saa vastata teemadele siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada manuseid siin foorumis

Otsi:
Hüppa lehele:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.