Hetke kellaeg on 27 Aprill 2024 22:50

Kõik ajad on UTC + 3 tundi




Postita uus teema Vasta teemale  [ 151 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
 Sauber F1 
Autor Sõnum
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
BMW tahab auto miinimumkaalu tõstmist

Pilt
http://www.gpupdate.net

BMW Sauber tahaks näha, et F1 auto miinimumkaal oleks kõrgem.

Hoolimata sellest, et soovi korral võib sel hooajal autole peale panna päris palju kaaluva KERSi, on FIA jätnud auto miinimumkaalu endiselt 605 kilogrammi peale, nagu see oli ka varem.

Kuna see summa sisaldab ka sõitja kaalu, on KERS sundinud piloote talve jooksul kaalu vähendama. Sellest tulenevalt on mõned kommentaatorid välja tulnud võrdlusega, et F1 on muutumas suusahüpete sarnaseks.

„Selleks, et hoiduda vormel 1 muutumisest hobuste võiduajamiseks, plaanime me pingutada, et tulevikus auto miinimumkaalu suurendada,” väitis meeskonnapealik Mario Theissen.

BMW F1 meeskond on huvitav näide, kus väga pikk ja peenike Robert Kubica on õnnetu KERSi kahju toova teguri pärast, mis seab eelisseisu väiksemad mehed, nagu on tema meeskonnakaaslane Nick Heidfeld.

Theissen kinnitas esmaspäeval, et meeskonna KERS on valmis tegemao ma debüüti Melbourne'is, aga tema sõnul tehakse aga otsused selle kasutamise kohta 2009. aastal lähtuvalt sõitjast ja eesootavast rajast.

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


16 Märts 2009 20:08
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
2009 Austraalia GP - Eelvaade - BMW Sauber

Pilt
http://www.gpupdate.net

Robert Kubica
"Ma tõesti ootan Austraalia Grand Prix’d. Olen rahul, et võistlushooaeg lõpuks algab ning kõik hooajaeelsed testimiste jutud lõppevad. Saab olema väga huvitav, kui kiired kõik meeskonnad tegelikult on. Üldiselt mulle meeldivad tänavarajad, seega on Albert Park üks mu lemmikuid. Pead olema väga täpne. See kehtib kogu raja kohta, pead püsima puhtal sõidujoonel. Kuid sel aastal saab täpsus olema eriti oluline stardijärgses esimeses kurvis, kui oleme kõik esimest korda 2009. aasta suuremate esitiibadega tihedalt koos. Olen üsna kindel, et saab olema huvitav võistlus. Sellele lisaks on Melbourne väga ilus linn ja inimesed loovad meile kõigile seal tõesti erilise õhkkonna."

Nick Heidfeld
"Ootan kärsitult hooaja algust Austraalias. Sel korral ootan suue huviga, kus meeskonnad ja piloodid üksteise suhtes paiknevad. Aeg spekulatsioonidele lõpp teha: sellest hetkest alates loevad ainult faktid. Eelmise aastaga võrreldes on tohutul hulgal asju muutunud ja sellega on õhus mitu küsimust: kuidas mõjutavad võistluste kulgu KERS ja piloodi poolt seadistatav esitiib? Mis juhtub stardis, kui oleme esimest korda külg-külje kõrval suuremate esitiibadega? Kas möödumine saab tõesti kergem olema, nagu testimised meile näitasid?"

"Eelmisel aastal ei läinud testimine nii hästi kui oleks võinud, ja üllatasime kõiki oma Austraalia tugeva esitusega. Sel talvel läks kogu meie testimine üsna hästi ja loodan, et seda kinnitab Melbourne. Pidime testimistel võitlema veidi halva ilmaga ning samuti ootan huviga, mis selles osas Albert Parkis saab, sest see võib märtsis minu lemmiku reisisuunana väga sügiseliseks muutuda."

Mario Theissen, BMW spordidirektor
"Seni nähtud ehk kõige suuremate reeglimuudatustega vormel 1 hooaja algus on silmapiiril. Oleme rahul, et Austraalia on 2009. aastal taas hooaja esimeseks etapiks. Melbourne’is on alati olnud eriline õhkkond. Austraallased armastavad kohe kindlasti oma spordialasid ning vormel 1 pisik on neid kohe kindlasti sees."

"Mullu lõpetas Nick meie eest hooaja esimesel etapil teise kohaga ja loodame sel aastal taas Albert Parkis hea alguse saada. Liigume BMW Sauberi F1.09 arenduse puhul õiges suunas, nii piloodid kui insenerid jäid testimiste tulemustega rahule. Lisaks läbisid Nick ja Robert võistluste täiemahulised simulatsioonid mehaaniliste tõrgeteta."

"Mis puudutab KERSi, siis on meie süsteem Melbourne’iks võistlusvalmis. Testimistel saatsime regulaarselt autod koos KERSiga rajale ning tulemused olid väga head. Nüüd on vaid plusside ja miinuste võrdlemise küsimus. Positiivselt poolelt oleks pilootidel 6.6 sekundiks ringi kohta lisanduvad 82 hobujõudu. Siiski lisab see süsteem autole kaalu juurde ning mõjutab sedasi auto kaalujaotust ja rehvide kulumist. Langetame otsuse piloote ja ringradu arvesse võttes."

Willy Rampf, tehnikaosakonna pea
"Hooaja esimest võistlust oodatakse alati väga, kuid sel korral on tavapärasest palju põnevam. Talvine testimine andis aimduse, kus konkurentidega võrreldes paikneme, kuid õhus on veel küsimärke. Tehnikareeglites tehtud muudatuste osas on veel ebakindlust tunda. Täiesti uus aerodünaamika vähendab eelmise aastaga märgatavalt survejõudu, KERSi kasutuselevõtt, slikkrehvide naasmine ja mootorite kahekordne töökoormus – selle põhjal alustame täiesti erinevast punktist. Rehvide kasutamine neile kõige kasulikumal viisil saab olema eriti tähtis."

"Melbourne on seisa-sõida tüüpi ringrada, mis paneb pidurid suure koormuse alla ning nõuab samal ajal head veojõudu. Haarduvus on väga halb, eriti nädalavahetuse algul, kuid sellest ei tohi lasta end auto õigeks seadistamisel häirida."

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


22 Märts 2009 03:29
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
BMW Sauber pole veel KERSi kasuks otsustanud

Pilt
http://www.gpupdate.net

BMW Sauberi reservpiloot Christian Klien tunnistas, et tema võistkond võib Austraalias oodata viimase hetkeni, enne kui otsustab KERSi tehnoloogiat kasutada.

Uue tehnoloogia kasutuselevõtu on kahtluse alla seadnud asjaolu, et kuigi saadakse ringi peale 6 sekundi jagu lisahobujõudu, siis sellega kaasnev suur kaal mõjutab oluliselt rehvide kulumist ning raskendab balansi seadmist. Nii Klien kui BMW Sauberi juht Mario Theissen kinnitasid, et otsustavad erinevate võistluste järgi, kas kasutavad KERSi või mitte.

„Austraalia jaoks otsustame alles reedel, või isegi laupäeval,” lausus Klien.

Seni on KERSi kasutamist kinnitanud Ferrari, Renault ja McLaren.

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


25 Märts 2009 19:13
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
BMW Sauber esitab difuusoreid kasutavate võistkondade vastu protesti

Pilt
http://www.gpupdate.net

BMW Sauberi meeskond teatas, et esitab pühapäevase MM-i avaetapi eel protesti Brawn GP, Toyota ja Williamsi vormel-1 tiimide vastu.

"Ma esitame protesti," teatas meeskonna juht Mario Theissen neljapäeval ajakirjanikele. "Valmistame protesti ette ja seejärel vaatame, mis juhtub."

Hooaja eel kiireimaid testiaegu näidanud Brawn GP ja teised kaks tiimi kasutavad innovatiivseid difuusoreid, mis aitavad kaasa sobivale õhu liikumisele auto tagaosas ja seeläbi suurendavad masinate maa külgetõmbejõudu.

Konkurentide arvataes on sellised autod illegaalsed. Paari päeva eest teatas sarnasest protestist ka Red Bulli võistkond.

http://sport.err.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


26 Märts 2009 15:20
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
2009 Austraalia GP - Kvalifikatsioon - BMW

Pilt
http://www.gpupdate.net

Robert Kubica
"Ma olen üsna rahul neljanda stardikohaga. Vaadates meie esimest vabatreeningut, siis see möödus paremini, kui me oodata oskasime. Me tegime autoga sammu edasi ning läbisime ka mõned tõeliselt head ringid. Osaliselt oli mu ring Q2'es väga hea. Minu teisel ringil Q3'es sõitis paraku Nico Rosberg 14. kurvis täpselt mu ees rajalt välja ja tõi rajale palju mustust. Nagu arvata võis, korjasid mu auto rehvid järgnevas kurvis kõik selle üles. Ma oleksin võinud ka ehk kolmandana lõpetadagi, aga olen rahul ka oma neljanda kohaga."

Nick Heidfeld
"Me oleme arendanud autot igal sessioonil ning kvalifikatsioonis oli see juba üsna hea. Ka minu viimane ring Q2'es oli kuni viimase sektorini üsna hea, kus ma aga lihtsalt ei suutnud piisavalt hästi sõita, eriline probleem oli viimases kurvis, kus auto väga ülejuhitav oli. 11. koht pole küll see mida ma talviste testimiste põhjal lootsin, kuid vähemalt olen ma esikümne lähedal ning mul on võimalus ka kütusekogusega mängida. Ma ootan head võistlust ning ka punktidele jõudmist. KERSi kasutamine võib mulle anda stardisirgel väikse eelise, ehkki esimene kurv ei ole just teab mis pikk."

Mario Theissen, BMW Mootorispordi direktor
"Robertil oli fantastiline kvalifikatsioon, kus ta võitles parimate stardikohtade eest. Tema neljas koht stardirivis on palju parem, kui me viimase vabatreeningu põhjal oodata oskasime. Kahjuks jäi Nick Q3'est napilt välja. Aga see-eest annab see meile mängida taktikaga homseks, selle poolest on 11. koht väga hea. Positiivne on ka see, et autodel puudusid tehnilised probleemid, meie boksimeeskond tegi samuti head tööd."

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


28 Märts 2009 17:31
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
BMW Sauber: Avarii võttis Kubicalt võidu

BMW Sauberi meeskonna pealik on kindel, et Sebastian Vetteli ja Robert Kubica kokkupõrge kolm ringi enne lõppu maksis poolakale Austraalia GP võidu, mis oleks olnud tema karjääri teine.

Paaril toimus kokkupuude, kui Kubica püüdis Vettelist neljandas kurvis väljastpoolt mööduda, mis ei õnnestunud.

Kubica ja Vettel, endised BMW meeskonnakaaslased, lendasid barjääridesse ja ei olnud võimelised võistlust lõpetama.

Samas kinnitas Theissen Kubica kiirust vaadates, et Vetteli eksimus maksis BMW-le rängalt kätte: „Sebastian pidurdas vara ja ma mõtlesin: 'See on ainult lihtne situatsioon, ma tean teda, ta ei tee selliseid rumalusi', aga järgmisel hetkel oli kõik juba juhtunud.”

„See oli pettumustvalmistav mõlemale sõitjale, me oleme väga kindlad, et Robert oleks võtnud etapivõidu, sest ta oli kõvadel rehvidel,” lisas Theissen.

„Mõlemad autod tema ees vaevlesid pehmete rehvidega. Ta oli ringi peale umbes kaks sekundit kiirem ja kaotas tõenäoliselt võidu, Sebastian kaotas tõenäoliselt poodiumikoha ja mõlemad meeskonnad kaotasid väärtuslikke punkte.”

Brawn GP ja Button domineerisid kogu sõitu ja kuigi Theissen eeldas, et Buttonil ja Barrichellol on BMW ees Melbourne'is eelised, usub ta, et pehmete rehvide langus lõpus andis Kubicale suurepärase kiiruse.

„Brawnidel oli kindlasti hea esitus, kuid ka neil oli probleeme pehmete rehvidega,” kinnitas ta.

„Hea on see, et meie auto on väga kiire. Robert näitas väga kiireid ringe kõvadel rehvidel ja see tähendab, et meie kiirus tulevasteks etappideks on hea.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


29 Märts 2009 13:02
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
2009 Austraalia GP - Võistlus - BMW

Pilt
http://www.gpupdate.net

Robert Kubica
"Milline pettumus! Mul oli võimalus võistlus võita, sest Jenson Button ja Sebastian Vettel olid pehmete rehvidega rajal ning nad olid raskustes, mina olin aga kõvade rehvidega ning selgelt kiirem. Sebastian pidurdas kolmandas kurvis üsna vara. Ma olin juba ees, ent ta ei tahtnud mind mööda lasta. Siis tekkis tal tugev alajuhitavus ning me põrkasime kokku. Minu esitiib jäi auto olla, kuni ma viiendas kurvis seina sõitsin. Ma arvan, et Sebastiani manõõver oli veidi liiga optimistlik."

"Oleks see olnud viimane kurv, aga kolm ringi oli veel sõita ning tal ei olnud tegelikult reaalselt võimalust oma kohta kaitsta, sest ma olin selgelt kiirem. Meil mõlemal oli suurepärane nädalavahetus, kuid me lahkume Melbourne'ist tühjade kätega. Sellest on tõeliselt kahju! Mu auto oli kohati teisel sektoril väga hea, kus ma parimaid aegu näitasin. Aga see on võidusõit."

Nick Heidfeld
"Tänane võistlus oli minu jaoks tõeline pettumus. Ma sain hea stardi ning olin võimeline mitu kohta tõusma. Ka minu strateegia oli hea. Esimeses kurvis tundsin end turvaliselt, kuni auto järsku löögi sai. Pidin boksis vahetama rehve ja esitiiba, kuid auto oli jätkuvalt sõidukõlbmatu ja terve asi kujunes lootusetuks. Lõpuks aitas vähemalt KERS mul kaitsta oma positsiooni selle aeglase autoga. Aga ega lõpus enam vahet polnud, kas sa lõpetad 11. või 13. positsioonil."

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


29 Märts 2009 13:41
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
2009 Malaisia GP - Eelvaade - BMW Sauber

Pilt
http://www.gpupdate.net

Robert Kubica
"Meil on Malaisias palju fänne ning seal sõita on väga eriline tunne. Minu jaoks läks sealne võistlus eelmisel aastal hästi korda. Muidugi loodan ka tänavu seal head sõitu teha. Ootan seda GP´d ärevusega, sest see on eriline ringrada, kus on väga palju erinevaid kurve – mõned väga kiired, kuid osad jälle väga aeglased. Mõnes kohas saab valida mitme sõidujoone vahel, mis teeb kõik veelgi huvitavamaks. Viimane sektor erineb kahest esimest väga, sest seal on kaks väga pikka sirget ja esimese sirge lõpus peab väga järsult pidurdama. Tegelikult pakub rada kõike ja see nõuab autolt palju. Kuna stardime suhteliselt hilja, siis on suur võimalus, et võib vihma sadama hakata. Olen kindel, et meid ootab ees äärmiselt huvitav nädalavahetus."

Nick Heidfeld
"Minu jaoks on Sepang ilus ja välja kutsuv ringrada. Eelmisel aastal möödusin seal mitmest piloodist väga heade manöövritega. Kuumus on alati probleemiks ning seal tuleb mängu veel kõrge õhuniiskus. Siiski pole minul sellega kunagi probleeme tekkinud ning olen tänavuseks võistluseks vormis. Oleme Malaisias nii hilisel pärastlõunal kui õhtul kogenud vihmavalinguid. Sel aastal on ajakava plaanitud niiviisi, et ilmselt satume just sellisel ajal ringrajale võidusõitma. Loodan, et valgust on piisavalt. Malaisias tunnen end alati väga rahulikuna."

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


31 Märts 2009 15:03
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
BMW Sauber ehitab kergema vormeli

BMW Sauber kavatseb Hispaania Grand Prix’ks valmis ehitada kergema F1.09 vormeli, et nende piloot Robert Kubica saaks samuti KERSi oma autos kasutada.

Tänavuse hooaja kahel esimesel etapil on Kubica meeskonnakaaslane Nick Heidfeld kasutanud oma autos KERSi seadet ning seda eelkõige, kuna on poolakast kergema kaaluga. Meeskond leiab, et suurema kehakaaluga Kubica jaoks pole kasulik KERSi kasutada, sest auto kaalujaotus muutuks oluliselt raskemaks.

BMW Sauberi võistkond tuleb Hispaanias välja suuremate muudatustega. Nende juht Mario Theissen ei kinnitanud jutte kergemast autost, kuid tunnistas, et plaanivad Kubica vormelisse KERSi paigaldada.

„Kavatseme talle auto KERSiga ette valmistada,” lausus Theissen. „See hõlmab nii KERSi kui auto osas arendustööd.”

„Probleemiks on kaal ning seejärel õige auto balansi leidmine. KERS (üksi) ei tekita probleeme ning teeme selle kallal tööd. Minu arvates on hooaja jooksul tipus püsimiseks KERSi vaja – mitte ainult stardirivis, kuid ka sõidus.”

Siiski mainis Theissen, et tegeldakse auto kogukaalu vähendamisega.

„Just see aitaks. Teeme arendustöid, kuid eks näis. Ma ei taha hetkel detailidesse laskuda.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


13 Aprill 2009 17:38
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
Dr. Theissen: Me ei loobu veel oma eesmärkidest

Erinevalt Ferrarist ei ole BMW meeskonnas arutluse allagi tulnud mõte, et nad peaksid 2009. aasta hooaja hukka läinuks tunnistama, ütles meeskonnapealik Mario Theissen.

Esmaspäeval teatas Scuderia, et kui nende etteasted ei ole Hispaania GP-ks paranemise märke näidanud, siis istuvad suured isad laua taha maha ning peetakse aru, kas oleks mõtet pigem oma arendusmeeskond ümber suunata 2010. aasta hooaja ettevalmistusele.

Tõsi küll, BMW Sauber on tänavusel aastal vähemalt punkte kogunud, kuid hetkel ollakse veel kaugel oma hooajaeelse eesmärgi täitmisest – püsida tiitlikonkurentsis.

„Me ei ole hooaja algusel positsioonis, mida me soovinuks, kuid me ei ütle lahti oma ootustest juba pärast kolmandast etappi, sest sõita on jäänud neid veel tervelt 14,” ütles Theissen Saksa uudisteagentuurile SID.

„Me peame mõistma möödalaskmisi vormeli arenduses ning nüüdsest alates peame vaid suuri samme edasi astuma. Me suudame oma võla tasuda.”

Theissen möönab veel, et kuna nende meeskond kavatseb kahe korruselise difuusori valmistamisesse suuremalt pühenduda, mitte nagu McLaren ja Renault, kes katsetasid neid Hiina GP-l ja Renault muide seda väga edukalt, tõestuseks Fernando Alonso teine stardikoht, siis võib juhtuda, et Saksa Šveitsi segameeskond ei jõua seda veel oma Barcelona uuendustepaketti sisse lülitada.

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


20 Aprill 2009 21:32
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
Sauber kahtleb uutes reeglites

Edukalt oma vormel 1 erameeskonda pidanud Peter Sauber kahtleb FIA poolt kehtestatud uutes reeglites.

Suuremate rahakottidega meeskondade nagu Ferrari vastuhoiust hoolimata otsustas FIA president Max Mosley kehtestada 2010. aastaks vabatahtliku eelarvepiirangu, kuid sedasi sõidetakse ühel ajal kahe erineva tehnikareeglistiku alusel: üks piiratud eelarvega tiimidele ja teine piiramatute kulutustega tiimidele.

„Ülimalt raske saab olema pettust peatada,” arvab Sauber eelarvete kehtestamise kohta.

Sellele lisaks kahtleb šveitslane osades lahendustes, mida pakutakse eelarve piiranguga meeskondadele.

„Esitiiva klapimehhanism on vastuvõetav, kuna selle murdumisel on piloodile auto lihtsalt alajuhitav. Liikuv tagatiib on hullumeelne. Kui miski läheb valesti, siis lendad lihtsalt rajalt.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


01 Mai 2009 15:41
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
BMW Sauber võtab Türgis uue difuusori kasutusele

Pilt
http://www.gpupdate.net

Lõpuks kinnitas BMW Sauber, et nad võtavad Türgi GPl kasutusele kahekordse difuusori.

Pärast Monaco GP ebaõnnestumist loodab tiim leida abi uuest difuusorist ning ka BMW Sauberi pealik Mario Theissen tunnistas, et nad ei osanud hooajale nii halba algust oodata.

„Türgi GP eel on olnud meie tulemused turgutavad. Keegi meist ei oodanud hooajale sellist algust,” lausus Theissen.

„Pärast Hispaanias sammu edasi astumist olime Monacos teistest selgelt maas. Oleme pidanud konkurentsivõime tõstmiseks arendustöö kiirust märgatavalt muutma. Istanbuliks on meie järgmine samm valmis ning kasutame esmakordselt mitmekordset difuusorit.”

„Kolme eduka aasta järel on praegune olukord esimeseks tagasilöögiks. Suudame sellega hakkama saada. Pärast kõike pole meie võistkond muutunud ning oleme pühendunud liidrite sekka tõusmiseks.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


30 Mai 2009 00:34
Profiil
WRC VÄNT
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 21:47
Postitusi: 9084
Asukoht: Rapla Kalda Tee 16
Postitus Re: BMW Sauber F1
tsitaata rallifoorumist Wrote:
BMW Sauber lahkumas F1st! :shock: Täna hommikul ametlik pressikas.
http://www.motorsport.com/news/article.asp?ID=338855


Selles uudises pakutakse ka Robert Kubicat Felippe Massa asendajaks

_________________
Michael Scofield: I Dont tell you where Fibonacci is
Abruzzi: I kneel only to god, But I don't see him here.


29 Juul 2009 10:21
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
Hüvasti BMW Sauber F1 Team?

BMW lükkab vormel-1 maailma täna hommikul veel suuremasse kreeni, sest allikate kinnitusel kavatseb tiim pärast tänavuse hooaja lõppu F1 sarjast taanduda.

Rahvusvaheline press on kutsutud täna hommikul kell 10 Münchenisse BMW peakorterisse, et arutada hetkelisi muutusi mootorispordimaailmas.

Pärast pettumust valmistavat hooaja algust kavatseb BMW juhtkond ilmselt aja maha võtta ning peatada Šveitsi-Saksa ühisprojekti BMW Sauberi nime all.

Erakorralisest koosolekust võtavad osa Mario Theissen, ning BMW juhtkonna esimees Norbert Reithofer ja arendusosakonnadirektor Klaus Draeger.

Allikas kinnitas, et kolmapäeval avalikuks tehtav uudis on tähtis, kuid mitte üksikasjalik. On spekuleeritud, et BMW, kes ostis 2005. aastal erameeskond Sauberi, kavatseb autospordi kuninglikust sarjast taanduda ning suunata suurema tähelepanu teistele sarjadele, võib-olla kaalutakse ka Le Mansi sarja naasmist.

Peaaegu kindlalt võib väita, et sellise avalduse taga on peamiselt see, et BMW ei ole allkirjastanud uut Concorde'i lepingut, mis avalikustatakse peatselt ning mille allkirjastamisel on konstruktorid kohustatud osalema vormel-1 sarjas 2012. aastani.

Kardetakse, et ka Toyota ja Renault võivad BMW-d järgida. Ühe suure autotootja on vormel-1 juba kaotanud, nimelt Honda, mis otsustas sarjast lahkuda eelmise hooaja lõpus.

Kui Ferrari piloot Felipe Massa on haiglavoodis ning kardetakse, et tal ei ole võimalik enam käimasoleval hooajal vormelirooli istuda on BMW uudis lükanud käima järjekordset jutud, mille teemaks on Robert Kubica saamine Ferrari teiseks põhipiloodiks.

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


29 Juul 2009 11:00
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
Kinnitatud: BMW Sauber lahkubki vormel-1 sarjast

BMW kinnitas, et nad lahkuvad vormel-1 sarjast pärast 2009. aastat.

Täna hommikul veel kuulujutuna levinud uudis leidis kinnitust eesti aja järgi kell 11 toimunud pressikonverentsil, kus öeldi, et lahkumise põhjuseks olid tiimi halvad tulemused.

Dr Nornert Reithofer, BMW juhtkonna esimees lausus: „Muidugi oli see meie jaoks raske otsus. Kuid see on meie firma strateegiat silmas pidades vajalik samm.”

BMW jätkab siiski jätkab siiski teistes autospordi sarjades.

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


29 Juul 2009 11:24
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: BMW Sauber F1
Täitsa pekkis! See küll jama. Samas saan ka aru, et nii vääriks tootja ei saa enda kaubamärgi lortsimist lubada. Kuna BMW nime all võisteldakse ja tulemused ei kanna mingit kriitikat, siis on arusaadav nii kallis sarjas jätkamine on mõtetu. Kahju igatahes, aga mõistan.


29 Juul 2009 11:33
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
Peter Sauber on asunud oma endist meeskonda päästma

Endine meeskonnapealik Peter Sauber teeb hetkel tohutult tööd BMW Motorsport'i direktori Mario Theisseniga, et luua plaan, kuidas saaks BMW Sauberi meeskond tulevikus jätkata. Selle nädala keskel teatas BMW, et lahkub tänavuse hooaja lõpus vormel-1 sarjast.

Sauberi pressiesindaja sõnul annab 65-aastane šveitslane endast kõik, et meeskonna jaoks kõik positiivselt lõpeks.

Sauber müüs 2005. aastal oma meeskonna BMW-le, olles enne seda enam kui 25 aastat F1 autode konstruktor. Oma pisikesel pressikonverentsil kinnitas ta, et annab endast kõik, et säilitada oma endiste töötajate töökohad.

„Teen kõik, mis on inimlikult võimalik. Ma ei saa teha imesid ja kindlasti ei taha ma saada meeskonnapealikuks, kes peaks jällegi ringraja äärde naasma,” tsiteerib šveitslast Bild.

„Kahjuks on aega vähe ja me peame kiiresti lahenduse leidma. Olen öelnud kõigile oma töötajatele, et kasutan kõiki oma kontakte, kuid ei saa midagi garanteerida. Ma olen BMW-le kõigest nõuandja rollis, kuid vaid nemad otsustavad, kuidas asja edasi viia.”

Ta lisas veel, et temale on teinud pakkumisi mitmed investeerijad ning on koostatud abipakett, mis on edastatud BMW-le. „Parim lahendus oleks Ross Brawni tüüpi Honda päästmine. Tavaliselt läheb aega kümme aastat, et sellist tehast ja baasi üleehitada, ning kui praegune meeskond laguneks koost, siis ei tuleks Šveitsile enam kunagi sellist võimalust.”

Sauberile kuulub meeskonnast ka 20%, ning ta lisas, et on kindel positiivse lahenduse leidmises: „Pean vajalikuks veel lisada, et 17 aasta jooksul olen F1-s lahendanud suuri probleeme.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


02 Aug 2009 13:17
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
BMW Sauber kavatseb vormel-1 sarjas jätkata

Šveitsi vormel-1 tiim BMW Sauber esitas avalduse 2010. aastal vormel-1 sarjas osalemiseks, kuigi praeguseni pole leitud lahendust ühelegi painavale majandusküsimusele.

Kuna BMW tahtis oma osalusest tiimis loobuda, otsustas teine omanik Peter Sauber tiimi üle võtta, kuid see ei õnnestunud. Nii avas FIA uuesti konkursi 13. tiimi lisamiseks vormel-1 sarja.

BMW on samal ajal tegelenud kiivalt ostjate otsimisega, kuid kuigi kaugele pole jõutud. Avaldus esitati sellele vaatamata, kuna BMW on kinnitanud, et lihtsalt tiimi sulgemine pole nende puhul erinevalt Honda juhtumist üldse mingiks variandiks.

2009. aasta sarja järele jäänud etappidel loodavad BMW Sauberi eestvedajad teha meeskonnale veel piisavalt reklaami, et uueks hooajaks toetajad leida.

http://www.postimees.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


19 Aug 2009 16:14
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: BMW Sauber F1
BMW asendaja selgub tuleva nädala alguses

Vormel-1 sarja juhatus teatab järgmise nädala alguses, kes kolmest kandidaadist hakkab uuel hooajal sarjas asendama BMW-d.

"Eile öösel valisime me välja kolm kõige tugevamat kandidaati," ütles Rahvusvahelise Autoliidu president Max Mosley.

Kandidaatide hulka kuulub ka BMW-Sauber, kuid kuna meeskond ei sõlminud Concorde’i lepingut, siis koheldakse tiimi kui uut võistkonda. Lisaks on kandidaatideks Epsilon Euskadi ja Litespeed.

http://sport.err.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


11 Sept 2009 18:17
Profiil
TF Colonel
TF Colonel
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Jaan 2006 18:29
Postitusi: 5646
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt.......
Postitus Re: BMW Sauber F1
Peter Sauber ostis BMW-lt vormel-1 meeskonna


BMW loobus plaanidest müüa oma vormel-1 meeskond ettevõttele Qadbak Investments ja nõustusid müüma meeskonda Peter Sauberile.
"Eile otsustas BMW müüa BMW-Sauberi vormel-1 tiim Peter Sauberile," teatas autotootja reedel.
Tehingu põhjus seisnes selles, et Qadbaki ettevõtte taga seisid tegelikult petised, kellel puudus raha, et vormelimeeskonda arendada.

ERR SPORT

_________________
Juuksuril oli karvane tunne.


27 Nov 2009 17:05
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: BMW Sauber F1
Huvitav kuidas need petised siis plaanidisid selle diili ära teha? Või oli lihtsalt reklaami vaja teha endale.


27 Nov 2009 17:23
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Sauber F1
Sauber pääses 13. tiimina tulevaks hooajaks vormel-1 sarja

Sauberi vormel-1 meeskond saab tuleval hooajal kuninglikus autospordisarjas kaasa lüüa. Rahvusvaheline Autoliit FIA teatas, et Sauberile omistatakse Toyota loobumisel vabanenud koht.

"FIA on saatnud BMW Sauber AG-le teate, et nende palve pääseda vormel-1 sarja on rahuldatud," seisis FIA teates.

Sauber on BMW võistkonna õigusjärglane. BMW autokontsern tõmbus lõppenud hooajal vormel-1 sarjast tagasi, kuid meeskonna asutaja Peter Sauber ostis võistkonna tagasi.

Uudis tähendab, et tuleval hooajal teeb vormel-1 sarjas kaasa 13 tiimi.

http://sport.err.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


03 Dets 2009 21:50
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: Sauber F1
Noh, vägev ju! :P


04 Dets 2009 10:11
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Sauber F1
Sauber jahib kogenud pilooti ja ühte uustulnukat

Sauberi võistkonna 2010. aasta pilootideks saavad suure tõenäosusega olema üks kogenud võidusõitja ja üks uustulnuk.

Pärast pikaajalist FIA viivitust sai lõpuks Sauberi tiim jah otsuse 2010. aastal võistlemiseks ning nüüd on asunud võistkonna asutaja Peter Sauber sponsorite ja pilootide otsingutele.

Kõlanud on nimesid nagu Nick Heidfeld, Jarno Trulli, Heikki Kovalainen, Giancarlo Fisichella, Pedro de la Rosa, Christian Klien, Anthony Davidson ja Kamui Kobayashi.

„Viimastel nädalatel on paljud piloodid meie käest küsinud, kuid me ei saanud tegelikke läbirääkimisi ilma võistlusloata korraldada. Nüüd on lugu teistsugune,” lausus Sauber. „Ma ei sooviks nimesid nimetada, peale selle, et eelduste kohaselt palkame kogenud piloodi kõrvale uustulnuka.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


09 Dets 2009 17:58
Profiil
TF Colonel
TF Colonel
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Jaan 2006 18:29
Postitusi: 5646
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt.......
Postitus Re: Sauber F1
Sauber palkas jaapanlase Kamui Kobayashi


Vormel 1 sarja meeskond Sauber sõlmis tulevaks hooajaks lepingu jaapanlase Kamui Kobayashiga, tiimi teist sõitjat pole veel nimetatud.
Kobayashi paistis silma tänavusel kahel viimasel etapil Toyota roolis. Hooaja viimasel sõidul Abu Dhabis suutis ta stardi 12. kohalt end lõpuks võidelda kuuendaks. Eeldati, et senisele varusõitjale pakub lepingut Toyota, kuid too lahkus vormelisarjast.
Sauberi tiim on aga taas selle looja Peter Sauberi omanduses, sest loobus teinegi autotootja BMW.

ÕHTULEHT

_________________
Juuksuril oli karvane tunne.


17 Dets 2009 14:02
Profiil
Näita postitusi viimasest:  Sorteeri:  
Postita uus teema Vasta teemale  [ 151 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Kõik ajad on UTC + 3 tundi


Kes on online

Kaustajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 1 külaline


Sa ei saa postitada uusi teemasid siia foorumisse
Sa ei saa vastata teemadele siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada manuseid siin foorumis

Otsi:
Hüppa lehele:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.