Hetke kellaeg on 28 Aprill 2024 06:58

Kõik ajad on UTC + 3 tundi




Postita uus teema Vasta teemale  [ 99 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
 Toyota F1 
Autor Sõnum
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toyota F1
Toyota pealik: Nii suuri kärpeid pole veel olnud

Pilt
http://www.gpupdate.net

Toyota kontsern vähendas selleks aastaks oluliselt oma vormel 1 meeskonna eelarvet, ja seda korduvalt.

Toyota tiimi pealik Tadashi Yamashina avalikustas, et pole varem näinud nii suuri kulutuste kärpeid.

„Meie vormel 1 eelarvet vähendati üha uuesti ja uuesti,” ütles Yamashina. „Seda vähendati uuesti pärast Honda teadaannet vormel 1 sarjast lahkumise kohta ning kuu jooksul vähendati eelarvet taas, kui Toyota aastane tulueesmärk vaadati üle.”

„Ma ei saa öelda välja, kui suurelt Toyota meeskonna eelarvet vähendati, kuid oma firmas veedetud aja jooksul pole ma selliseid kärpeid veel näinud.”

Toyota võistkonna president John Howett tunnistas hooaja eel, et nad peavad 2009. aastal etapivõidu võtma, sest ainult see rahuldaks Jaapanis olevaid bosse.

Yamashina kinnitas seda, et hädavajalik on saada rajal võimalikult häid tulemusi, millega silma paista.

„Võitmine ja tulemused on tähtsad,” ütles Yamashina. „Veel on teisi tegureid. See on äri ja kui me ei suuda seda teha, siis järgmisel aastal võib oodata edasisi kulude kärpimisi.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


16 Märts 2009 20:29
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toyota F1
2009 Austraalia GP - Eelvaade - Toyota

Pilt
http://www.gpupdate.net

Jarno Trulli
"Melbourne on külastamiseks suurepärane koht ning Austraalia Grand Prix on alati nauditav. Vormel 1 piloodina tahad alati võidu sõita, seega olen hooaja algamisega rahul ning võime meistrivõistlusega alustada. Olen selleks hooajaks täiesti valmis ning tunnen positiivsust meie võimaluste üle. TF109 on parim Toyota, mida olen talvistel testidel saanud kasutada: see tundub stabiilne ja annab piloodile kindlust, kuid veelgi tähtsamana tundub see kiire, kuigi raske on testimise põhjal seda hinnata. Tegime mullu suure sammu edasi ja tõestasime, et suudame poodiumi eest võidelda ning regulaarselt esikuuikus finišeerida – seega loodan selleks aastaks veel ühte sammu edasi. Meil on nüüd rohkem kogemusi ja meeskond on pikka aega tõesti palju tööd teinud TF109 vormeli kallal - oleme hooajaks valmis ning olen indu täis."

Timo Glock
"Väga põnev on selle aasta esimesele võistlusele minna, sest 2009. aasta suured tehniliste reeglite muudatused on andnud Toyotale hea võimaluse esiotsas võitlemiseks. Tõesti raske on ennustada, sest ei tea midagi teiste meeskondade testitöö kohta, kuid tean meie programmi ning nähtud tulemused on väga julgustavad. Testimine on tõesti hästi läinud ja mul on uue auto suhtes hea tunne. 2008. aastaga võrreldes on teistsugused meeleolud hooaega alustada, sest tunnen nüüd meeskonda palju paremini ja võin tõesti hea alguse hooajale saada. Mullu kulusid mõned võistlused, et leiaksin seadistamise poolelt õige suuna, kuid sel hooajal ei tohiks see probleemiks olla. Austraalia on nii või naa üks minu lemmikkohtadest, seega ei suuda Melbourne’i saabumist ära oodata, et hooaega alustada."

John Howett, president
"See on meie meeskonnale tähtis hooaeg ja oleme endale kõrged eesmärgid seadnud. Oleme siin, et võita – see on hooaja selge eesmärk ning meil on igati põhjust optimismiks pärast positiivseid testitulemusi. See on meie kaheksas hooaeg vormel 1 sarjas ning oleme selle jooksul palju õppinud: oleme paindlikumad, kogenumad ja edu saavutamiseks paremini varustatud. Meie piloodid on selleks hooajaks suurepärane lisa, kes näitasid mullu oma potentsiaali. Seega on 2009 meie meeskonnale suur võimalus ning kavatseme sellest enamuse välja pigistada. Oleme varem Austraalias poodiumil lõpetanud ja mulle meeldiks seda uuesti sel nädalavahetusel näha."

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


25 Märts 2009 18:46
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toyota F1
Toyota on valmis end kaitsma

Toyota kinnitas neljapäeval, et on valmis kaitsma oma difuusoridisaini õigsust.

Meeskond on koos Brawni ja Williamsiga üks neist, kes langes mitmete teiste F1 meeskondade protestitulva alla Melbourne'is.

Kuulujuttude kohaselt on aga Toyota toonud Austraaliasse mitu difuusoridisaini juhuks, kui kohtunikud nende komponendi siiski illegaalseks peaksid tunnistama.

Meeskonna preisdendi John Howetti sõnul pole muretsemiseks põhjust.

„Ei, me kontakteerusime Charlie Whitinguga, kes andis meile rohelise tule,” väitis ta. „Kui protest tuleb, oleme me võimelised end kaitsma.”

Kuigi tehnilise ülevaatuse gruppi kuulus seekord FIA esinedajana mitte Whiting vaid hoopis Jo Bauer, anti kolmele meeskonnale võistlemiseks roheline tuli.

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


26 Märts 2009 16:46
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toyota F1
Toyota jäi kohtunike otsusega rahule

Toyota vormel 1 meeskond jäi FIA kohtunike otsusega rahule, millega kiideti nende difuusorid legaalseks.

Neljapäeval esitasid protesti difuusori konstruktsiooni osas Ferrari, BMW Sauber, Renault ja Red Bull, kuid õhtuks leidsid FIA kohtunikud, et Toyota, Williams ja Brawn GP pole midagi valesti teinud ning neile anti luba võistelda.

„Oleme võistluskohtunike otsusega rahul, kuid ei soovi seda edasiselt kommenteerida,” ütles Toyota mootorispordi esimees Tadashi Yamashina. „See nädalavahetus tõotab põnevat Austraalia Grand Prix’d, seega ootame reedel juba konkurentidega vastamisi seismist.”

Oma avalduses ütles Toyota, et nad uurisid väga hoolikalt 2009. aasta reeglite sõnastust ja nende difuusorilahendus on täiesti legaalne.

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


26 Märts 2009 21:59
Profiil
gold member
gold member
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Nov 2007 03:18
Postitusi: 1004
Asukoht: Tallinn-Raplamaa
Postitus Re: Toyota F1
Huvitav on see,et eemale sellest jäid ainult Force India ja Mclaren..
Neil siis parematki teha? :D
Toro Rossot ei arvestanud ma :wink:

_________________
Vormel 1 ei vaja petiseid nagu Alonso ja Piquet!


26 Märts 2009 22:16
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toyota F1
Kui ma väga ei eksi, peaks McLaren ka olema Austraalias sarnase difuusuriga mis siis n.ö illegaalne mõne meeskonna arvates on.

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


26 Märts 2009 22:19
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toyota F1
Toyotal on rehvidega probleeme

Pilt
http://www.gpupdate.net

Toyota piloot Jarno Trulli tunnistas, et neil on rehvide kulumisega probleeme ning võistluseks ei sobi neile kumbki.

„On väga raske. Põhimõtteliselt pole ükski rehvidest õige, sest pehme on liiga pehme ja kõva on liiga kõva, seega pole kordagi õigetes oludes,” ütles Trulli pärast vabatreeninguid.

„Kulub aega, kuni kõvad rehvid hakkavad töötama. Pehmed rehvid on kohe sõiduvalmis, kuid pärast kolme ringi on lihtsalt kiirus kulumisega kadunud.”

„Kulumine on hämmastav. Nende rehvidega on raske toime tulla. Vahetad neid ja ei tea, mis juhtuma hakkab, ning see muudab auto tasakaalu täielikult. Sellistes oludes on nii raske töötada.”

„Räägime mõlemast rehvisegust, millest kumbki ei tööta korralikult, sest pehmed on liiga pehmed ja kõvad liiga kõvad. Nendega on raske töötada. Nende rehvidega saab olema raske nädalavahetus.”

Trulli näitas päeva jooksul paremuselt kolmandat aega, kuid tunnistas, et autot oli raske juhtida. Meeskonnakaaslane Timo Glock tõdes samuti probleemide olemust, mille kohaselt ei saada kõvad rehvid piisavalt kiiresti töötemperatuurile ja pehmed kuluvad liiga ruttu.

„Kõvad rehvid on keerulised, esirehvidega on üsna palju probleeme,” lausus Glock. „Pehme seguga on palju kergem, kuid pikema sõidu puhul muutuvad lood raskemaks.”

„Kõvemad rehvid paistavad pikemal sõidul paremad, kuid neid on raske soojaks saada.”

Laupäevalt ootab Glock väga tihedat võitlust kvalifikatsioonis ning loodab, et vabatreeningutel esinenud probleemid suudetakse lahendada.

„Paistab tõesti tihe. Esikümme mahub ühe sekundi sisse, seega saab kvalifikatsioonis raske olema. Loodetavasti lahendame selle probleemi.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


28 Märts 2009 03:40
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toyota F1
Toyota kavatseb vea kordumist vältida

Pilt
http://www.gpupdate.net

Toyota vormel 1 meeskonna president John Howett usub, et Austraalia Grand Prix’ kvalifikatsioonis juhtunud probleem suurel kiirusel liikunud tiivaga suudetakse lahendada ning see ei kordu enam.

Timo Glock ja Jarno Trulli kvalifitseerusid vastavalt kuuenda ja kaheksanda kohaga, kuid pärast kvalifikatsiooni leidsid võistluskohtunikud, et nende autode tagatiibade ülemine osa paindus liiga palju, mistõttu Toyota pilootide ajad tühistati.

Toyota otsustas apellatsiooni mitte esitada ning usub, et võib probleemi koheselt lahendada, et asi võistlusel ei korduks.

„Meie vaatenurgast on asi väga selge,” ütles Howett, „kuid vajame nende nõusolekut pääseda ligi oma autodele, mis on hetkel parc ferme alal (kinnine parkla). Me ei usu, et kiiruse poolelt miski muutub, seega on lihtne ülesanne.”

„Me oleme seda tiiba kogu testimise ajal kasutanud ning usun, et meil oli eelmisel aastal sarnane lahendus kasutusel. Loodetavasti osaleme homme võidusõidus ja demonstreerime oma auto võistluskiirust.”

Toyota kvalifikatsiooni tulemuste tühistamine tuleb meeskonnale raskel ajal ja seda tõdes ka Howett, sest peale selle kaebavad osad konkurendid Toyota vormeli difuusorilahenduse pärast ja asi jõuab apellatsioonikohtusse välja.

„Olen veidi pettunud, kuid lõpuks oleme ikkagi maailma mootorispordi kõrgeimal tasemel. Osalejatel on õigus protesteerida ja eeldame reeglite haldajal neist kinni pidada.”

„Seega minu poolt pole kuulda nutulaulu. Peame lihtsalt sellega toime tulema ja meile loevad tähtsamad asjad, mida loodetavasti suudame näidata ja kaitsta.”

Howett lisas veel, et nad soovisid FIAlt selgitust, kas homset võistlust võib alustada stardirivist või tuleb seda teha boksiteelt.

„Otsime lihtsalt selgust. Minu arvates võime startida kas rivistusest või boksiteelt ning see sõltub taktikast. Otsime hetkel sellele selgust, kuid saan aru, et neil (kohtunikel) on ka teisi asju, mille kallal tööd teha ja millest ma midagi ei tea – seega on veidi raske täpset informatsiooni saada.”

Oma avalduses lisas meeskond: „Austraalia Grand Prix kohtunike poolt informeeriti Toyota Motorsportsi, et TF109 vormeli tagatiival esineb liigne paindlikkus.”

„See konstruktsioon läbis meie algsed testiprotseduurid, mille kohaselt oleks pidanud tiib kannatama välja ettenähtust kahekordse koorma. Selle otsuse tõttu on selge, et peame need protseduurid üle vaatama, et see olukord ei korduks, ja samuti vaatame üle oma tootmisprotseduurid, et osade puhul ei tekiks segadust.”

„Nõustume ja austame võistluskohtunike otsust.”

„Kavatseme komponendid öö jooksul välja vahetada ning usume, et meie auto kiirust see ei mõjuta.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


28 Märts 2009 17:10
Profiil
gold member
gold member
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Nov 2007 03:18
Postitusi: 1004
Asukoht: Tallinn-Raplamaa
Postitus Re: Toyota F1
Ma vabandan,kui see läbu moodi siin tundub..
Kuid kas mitte Ferraril eelmine hooaeg ka midagi tagatiivaga ei olnud?
Et vastavalt kiirusele kuidagi reeglitevastaselt käitus? ( kuid midagi sellele ei järgnenud )
Muidugi alati on võrdsed ja võrdsemad :mrgreen:

_________________
Vormel 1 ei vaja petiseid nagu Alonso ja Piquet!


28 Märts 2009 17:43
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toyota F1
2009 Austraalia GP - Võistlus - Toyota

Pilt
http://www.gpupdate.net

Jarno Trulli
"Ma ei suuda öelda, kui pettunud olen, et lõpetasin kolmandal kohal, kuid tulemus jäi kahtluse alla. Kui turvaauto sõidu lõpupoole rajale tuli, siis möödus Lewis Hamilton minust, kuid üsna pea võttis hoo maha ja tõmbas raja kõrvale. Arvasin, et tal on probleem ja möödusin, sest mul ei jäänud midagi muud teha. Sooviksin siiski meeskonda ülisuure töö eest tänada. Fakt, et suutsime täna boksiteelt startimisest hoolimata poodiumi eest võidelda, on selgelt tänu neile."

Timo Glock
"Olen neljanda kohaga rahul, kuid ilmselgelt oli Jarnole pettumus. Pärast boksiteelt startimist sedasi esirinnas võitlemine näitab tõesti, kui tugevad oleme. See tõestab, et meie autol on tõelist kiirust. Mulle oli hea võistlus ja pean meeskonda selle saavutamisel hea töö eest tänama."

"Võistlus oli üsna põnev, kuid jäin Alonso Renault taha kinni tükiks ajaks ja temast oli raske mööda saada. Auto tundus hea, kuid ei suutnud mööda saada. Siiski vabasse vette saades suutsin umbes sekundi võrra kiiremini sõita – seega kiirust kindlasti on. Enne nädalavahetust ütlesin, et talviste esituste järgi paistsime tugevad ning suurepärane on seda võistlusoludes tõestada."

Tadashi Yamashina, meeskonnapealik
"See on ülimalt ärritav viis lõpetada katsumusterikas nädalavahetus. Pärast eilset probleemi tagatiivaga oli juba pettumus boksiteelt startida. Suutsime sellega fantastiliselt toime tulla ning näitasime oma auto väärtuslikku kiirust."

"Sooviksin tänada kõiki, kes on meeskonnaga seotud, mitte ainult raja ääres vaid ka tehases, lisaks partnereid ja fänne. Kahju, et see tulemus kahtluse alla seati, kuid andsime sisse apellatsiooni, et informatsiooni ja olukorda rohkem tundma õppida."

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


29 Märts 2009 22:53
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toyota F1
FIA ootab Toyota ametlikku kaebust

FIA ootab endiselt, kas Toyota võistkond esitab kaebuse Jarno Trullile määratud karistuse osas või mitte.

Austraalia Grand Prix’l määrati Trullile 25-sekundiline karistus selle eest, et ta möödus turvaautoperioodil kaasvõistlejast Lewis Hamiltonist. Sedasi kaotas itaallane kolmanda koha ning langes 12. kohale. Kohe pärast teadet esitas Toyota protesti tulemuse vastu, kuid kohtunike sõnul polnud selle vastu võimalik kaebust esitada.

Siiski otsustas Toyota asja edasi kaevata ning teavitas Austraalia GP nädalavahetusejuhendajat, et nad kavatsevad otsuse edasi kaevata.

Esmaspäeval ütles FIA pressiesindaja, et nad ootavad Toyota poolt kaebuse ametlikku sisseandmist, mis võib jõuda lõpuks FIA Rahvusvahelisse Apellatsioonikohtusse.

„Eile õhtul teavitas Toyota nädalavahetusejuhendajat kavatsusest otsus apelleerida,” ütles FIA pressiesindaja. „Kohtunikud meenutasid neile, et sellist sorti karistused ei kuulu edasikaebamisele. Siiski on neil 48 tundi aega otsus langetada.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


30 Märts 2009 17:20
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toyota F1
2009 Malaisia GP - Eelvaade - Toyota

Pilt
http://www.gpupdate.net

Jarno Trulli
"Olen üldiselt Malaisias head vormi näidanud ja olen seal tugevaid tulemusi saavutanud ning lähen sellele võistlusele enesekindlalt vastu. 2005. aastal tõusin võistlusel poodiumikohale ning see oli meie meeskonnale esimeseks poodiumiks terves spordiala ajaoos ning mulle meenuvad sealt vaid head mälestused, mis mind algaval nädalavahetusel inspireerivad. Kindlasti on Malaisias üheks suurimaks teemaks kuumus ja niiskus, mis on pilootidele raske katsumus. See ei ole mullegi lihtne, kuid just sellepärast ma talvel nii kõvasti trenni teengi – olen vormis ja minuga on kõik korras. Austraalias olid meil nii head kui halvad momendid, kuid näitsime, et oleme tööhoos ja loodan oma saavutust sel nädalavahetusel vähemalt korrata."

Timo Glock
"Mul peaaegu puudub võidusõitmise kogemus Malaisias, sest eelmisel aastal pidin üsna varakult katkestama, kuid vabatreeningutest ja kvalifikatsioonist mäletan, et tingimused oli päris ekstreemsed. See on väljakutse autole ja rehvidele, kuid mina suudan uute oludega ja radadega kiirelt harjuda ning olen võistluseks valmis. Ütlesin enne hooaja algust, et meie auto on väga heas vormis ning meie etteaste Austraalias vaid kinnitas minu öeldut. On tore, et oleme tänavu juba punkte kogunud ning minu eesmärk on kindlasti neid algaval nädalavahetusel meeskonna kontole lisada. Meil on põhjust olla optimistlikud."

John Howett, President
"Nädalavahetus Austraalias oli meie jaoks väljakutse, kuid meie meeskond vastas sellele kenasti ning sellise töökindluse eest oleme tänulikud kõigile. Näitasime äärmiselt head tempot võistlusel ning tänu meie tööle said piloodid sõita konkurentsivõimelistel autodel ja loodame, et suudame sarnast sõitu Malaisiaski näidata."

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


31 Märts 2009 15:07
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toyota F1
2009 Malaisia GP - Võistlus - Toyota

Pilt
http://www.gpupdate.net

Timo Glock
"Suurepärane on olla taaskord poodiumil, ma olen enda ja meeskonna üle väga õnnelik. Võistlus oli tõeliselt keeruline. Startisin kolmandana ja olin esimese ringi lõpus kaheksas. Olin pisut vahepeal teiste taga kinni kuivades oludes, kui aga sadama hakkas võtsime vastu õige otsuse, minna rajale vahepealse ilma rehvidega. Tõusin mitmeid positsioone ja lõpuks sain suurepärase kolmanda koha."

Jarno Trulli
"Olen meeskonna üle õnnelik. Olen küll ise pisut pettunud, kuna nädalavahetuse jooksul oli pisut ebaõnne. Ehkki olen algusest peale pisut raskustes siin olnud. Kahju et ma ise küll poodiumile ei jõudnud, aga hea meel meeskonna üle."

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


06 Aprill 2009 14:18
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toyota F1
Toyota koondab 150 töötajat

Pilt
http://www.gpupdate.net

Toyota vormel-1 meeskonna president John Howett teatas täna, et nad plaanivad selle aasta lõpuks koondada oma Kölni tehasest vähemalt 150 töötajat.

Kohaliku ajalehe Express andmeil on töötajate vähendamine seotud F1 reeglimuudatustega, mille põhjal ei tohi käimasoleval hooajal enam testimisi korraldada ning tuuletunneli kasutamine on piiratud ja tagatipuks pidi meeskonnad oma eelarveid majanduskriisi tõttu niikuinii koomale tõmbama.

„Eeldan, et aasta lõpuks on meil 100 kuni 150 inimest vähem tööl kui seda oli aasta alguses,” tsiteeris ajaleht Howettit.

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


20 Aprill 2009 15:12
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toyota F1
Toyota ei taha 2010. aastal enam osaleda

Pilt
http://www.gpupdate.net

Barcelonas on Hispaania GP eel välja tuldud teatega, et Toyota ei ole nõus kulude kärpimise korral sarjas enam osalema.

Hispaania Grand Prix ajal tuli meeskonna president John Howett pärast tuleva aasta reegleid nähes välja avaldusega, et Jaapani meeskond ei kavatse sellise plaani puhul enda osalemist 2010. aastaks kinnitada.

Meeskonnad peavad maksma 309 000 eurot osalustasu 29. maiks, et osaleda 2010. aastal.

BMW Sauber ja Ferrari on samuti tulnud välja pahameeleavaldustega Max Mosley suunas, kes tahab sarjas läbi viia revolutsioonilise kulude kärpe. Seetõttu asus Bernie Ecclestone täna kõiki osapooli maha rahustama.

„Vormel 1 on Ferrari ja Ferrari on vormel 1,” ütles ta reporteritele. „See on nagu taevas sõlmitud abielu, üks neist suurepärastest asjadest, mis hästi töötavad.”

Norbert Haug on hoolimata kuulujuttudest otsustavust täis ja sõnas, et Mercedes-Benz näeb küll endale kohta sarjas ka tulevikus.

Ta ütles meediale, et hoolimata majanduskriisist on teatud väljaminekud F1-s absoluutselt õigustatud. Turunduse seisukohalt olevat spordi rahastamine võrreldamatu.

„Kui me peame ostma televisiooni või raadio reklaame või maksma koha eest paberil või internetis, siis samasugune reklaam maksaks kümme korda rohkem kui vormel 1 eelarve,” sõnastas Haug põhjuse, miks on mõtekas sarjas jätkata.

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


09 Mai 2009 22:37
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toyota F1
Toyota üritab halvad tulemused välja kannatada

Pilt
http://www.gpupdate.net

Toyota tiimi president John Howett loodab, et meeskond suudab pärast Hispaania masendavat tulemust närvi hoida ning koos püsida.

Toyota alustas hooaega tugevalt ning kuulus koheselt liidrite hulka. Bahreinis startisid meeskonna mõlemad piloodid esireast, kuid Hispaanias polnud nad liidritega võrreldes kusagil. Jarno Trulli tegi juba teises kurvis avarii ning Timo Glock lõpetas alles 10. kohaga.

Howett tunnistas, et auto kiirus polnud Barcelona ringrajal piisavalt hea, kuid usub, et selliseid olukordi võibki sel aastal uute reeglite tõttu oodata.

„Pole midagi öelda,” lausus Howett. „Asi on selgelt aerodünaamikas kinni ning meil oli kaks halba starti, üks jäi jänni, seega ei suutnud me asju õigesti ennetada, ning teise puhul tundus olevat õliloiguga probleeme.”

„Jarno hoidis kurve läbides väga hästi oma kohta ning oli kuues või seitsmes, kuni Nico tuli raja tagumisest osast ja tal (Trullil) polnud kusagile minna. Nico oli siis Timo ees ning üsna väikese kütusekogusega lihtsalt istusime aeglase auto taga kinni.”

„Üldiselt polnud auto kiirus piisavalt hea nende uuendustega, mida kaasa tõime. Alati on selline hetk, seepärast oli meie auto hooaja algul teistest kiirem.”

„Suurte reeglimuudatustega näebki pöördeid ja tagurpidiseise, ja tuleb lihtsalt oma närvi hoida.”

Howett vastas ka Glocki kommentaarile, kelle arvates võib meeskond teistega võrreldes kaotama hakata, kuid tiimi presidendi sõnul on nii mõndagi uuendust veel oodata.

„Tänase sõidu puhul võiks öelda jah, kuid meil on veel palju varuks. Mul on raske mõista, kuidas piloot võib sellise hinnangu teha. Ma pole kindel, et piloodid teavad alati, mida arendame – räägin nendega sellest.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


11 Mai 2009 21:30
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toyota F1
FIA president peab Toyota bossi lapslikuks

FIA president Max Mosley pidas Toyota tiimi president John Howettit lapslikuks, kui viimane üritas teisi meeskondi tähtsalt koosolekult lahkuma ärgitada.

Mosley teatas avameeli, et juba koosoleku algul tegi Howett ettepaneku, mille kohaselt oleks kõik vormel 1 meeskondade liidu FOTA koosolekul viibinud tiimide esindajad eelarvepiirangu teemaksvõtmise hetkel ruumist lahkunud.

„Minu arvates oli see täiesti lapslik,” ütles Mosley ja kinnitas, et algatajaks oli, „John Howett, Toyota sell.”

Küsimusele, kas teised tiimid järgisid ettepanekut, kõlas vastus: „Nad ei teinud temast välja.”

Mosley ühtis ka Bernie Ecclestone’i väitega, kelle sõnul ei kaaluta enam üldse samaaegselt kahtede reeglite rakendamist, mille vastu on seni tugevalt Ferrari ja Renault võistkonnad olnud.

„Arvan, et oleme nüüd kõik ühel meelel, et soovime ühtede reeglite all võistelda. Minu arvates pole see sugugi keeruline,” lausus Mosley.

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


16 Mai 2009 21:51
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Toyota F1
Toyota: Kvalifikatsioon rikub sõidu, muidu on vaid Hamilton kiirem

Toyota tehnikaosakonna juht Pascal Vasselon on veendunud, tiimi viimased kasinad esitused on tulnud halva kvalifikatsiooni tõttu.

Hooaega alustas Toyota võimsalt oma esimest vormel 1 etapi võitu jahtides, kuid seni on iga võistlusega sellest üha kaugemale nihkutud.

Viimase nelja võistlusega on tiim kogunud kõigest kuus punkti ning asetseb hetkel punktiarvestuses viiendal kohal. Jarno Trulli ega Timo Glock pole viimase kolme etapiga kvalifikatsioonis esikümnesse jõudnud, kuid sellest hoolimata näitas Glock Valencia tänavatel sõidu käigus parimat ringiaega.

Vasselon usub, et võistlusel kiirusega probleeme pole ning vaid kvalifikatsioonis tuleb kord maia lüüa.

„Peamiseks põhjuseks on muidugi kvalifikatsioon, kuna Timo näitas sõidus parimat aega,” lausus Vasselon, „ja see ei juhtunud vaid ühel ringil, kõik tema ringiajad olid järjepidevalt väga kiired, seega on probleem selgelt kvalifikatsioonis.”

„Tõenäoliselt oli sõidus vaid Hamilton Timost kiirem. Seega on raske mõista, mis tegelikult toimub.”

„Oleme ilmselgelt probleemide küüsis, sest kuni me kvalifikatsioonis esikümnesse ei jõua, saab väga raske olema. Ütleksin, et oleme hädas, me pole olukorraga rahul. Põhimõtteliselt kahtleme kõiges.”

„Ainsa hea asjana näeme sõidukiirust, kuna see pole lihtsalt korralik, me oleme kiired. Ungaris ja siin võib rääkida kui kiiruselt teisest autost, ainult Hamilton oli arvatavasti parem. See annab meile veidigi lootust.”

„Peame lootma, et leiame probleemi üles, kuna näeme potentsiaali. Meie esitused sõltuvad kvalifiktsiooni probleemide lahendamises. Peame seda suutma teha.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


25 Aug 2009 21:01
Profiil
TF Colonel
TF Colonel
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Jaan 2006 18:29
Postitusi: 5646
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt.......
Postitus Re: Toyota F1
Timo Glocki asendab Brasiilias Kamui Kobayashi


Toyota vormel-1 piloodi Timo Glocki jalg ei parane järgmisel nädalal toimuvaks Brasiilia GP-ks ja nii asendab teda meeskonna varusõitja Kamui Kobayashi.
Glock tegi eelmisel etapil Jaapanis kvalifikatsioonis avarii ning vigastas oma jalga. Kuna Rahvusvaheline Autospordiföderatsioon (FIA) ei lubanud toona Kobayashit Jaapanis starti, siis jäi tal seal sõitmata, kuid nüüd jaapanlasele roheline tuli.
"Ma annan Brasiilias endast parima ning tahan sõita meeskonna jaoks võimalikult hea tulemuse," kommenteeris Kobayashi. Meeskonna teine sõitja on samuti jaapanlane Kazuki Nakajima.

ERR SPORT / GPUpdate.net

_________________
Juuksuril oli karvane tunne.


11 Okt 2009 11:33
Profiil
TF Colonel
TF Colonel
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Jaan 2006 18:29
Postitusi: 5646
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt.......
Postitus Re: Toyota F1
“Toyota Motor Corp., the world’s greatest motor racing, Formula One (F1) has decided to withdraw as far as this year.”

http://translate.google.com/translate?j ... ry_state0=

_________________
Juuksuril oli karvane tunne.


04 Nov 2009 00:54
Profiil
TF Colonel
TF Colonel
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Jaan 2006 18:29
Postitusi: 5646
Asukoht: Seal kus lõpeb asfalt.......
Postitus Re: Toyota F1
Toyota kinnitas kolmapäeval vormel-1 sarjast lahkumist


Toyota kinnitas kolmapäeval seniseid kuulujutte, et vormel-1 sarjas enam järgmisel hooajal ei jätkata. Põhjuseks toodi eelmise aasta eelarvemiinus, mis oli Toyota seniste hooaegadega suurim.
Toyota autotööstus tahab spordist tagasi tõmbuda, et keskenduda põhitegevusele – autode tootmisele.
Toyota tegi vormel-1 debüüdi aastal 2002 ning lõpetas sel hooajal konstruktorite arvestuses viiendana.
Honda juba lahkus vormel-1 sarjast enne tänavust hooaega ning Toyota tagasitõmbumise järel ei ole kuninglikus vormelisarjas enam ühtegi Jaapani meeskonda.
Toyota asemel võib karussellis oma koha säilitada Sauberi võistkond, keda on üle võtmas Šveitsi suurfirma Qadbak Investments. BMW teatavasti lõpetas samuti hiljuti BMW Sauberi meeskonna toetamise.
Toyota mootoreid kasutav Williamsi meeskond teatas eelmisel kuul, et järgmisel hooajal hakatakse kasutama Cosworthi jõuallikaid.

ERR SPORT

_________________
Juuksuril oli karvane tunne.


04 Nov 2009 11:44
Profiil
WRC VÄNT
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 21:47
Postitusi: 9084
Asukoht: Rapla Kalda Tee 16
Postitus Re: Toyota F1
Ühesõnaga Samuraid on nüüd siis igalpoolt motorspordist oma firmad välja tõmmanud.

_________________
Michael Scofield: I Dont tell you where Fibonacci is
Abruzzi: I kneel only to god, But I don't see him here.


04 Nov 2009 12:33
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: Toyota F1
Huvitav, et vahepeal ju hämas Toyota, et räägib läbi piloodidega 2010 hooajaks. Nüüd siis ikka otsus tehtud.


04 Nov 2009 18:54
Profiil
WRC VÄNT
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 21:47
Postitusi: 9084
Asukoht: Rapla Kalda Tee 16
Postitus Re: Toyota F1
Sanchez Wrote:
Huvitav, et vahepeal ju hämas Toyota, et räägib läbi piloodidega 2010 hooajaks. Nüüd siis ikka otsus tehtud.


See on nagu 2006 hooaja eel. Väidetavalt oli Mitsubishil lepingud 2006 hooajaks olemas Gigi Galli ja Markko Märtiniga. Aga nagu me teame paraku Mitsubishi lahkus WRC sarjast.

_________________
Michael Scofield: I Dont tell you where Fibonacci is
Abruzzi: I kneel only to god, But I don't see him here.


05 Nov 2009 20:58
Profiil
Näita postitusi viimasest:  Sorteeri:  
Postita uus teema Vasta teemale  [ 99 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik ajad on UTC + 3 tundi


Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 2 külalist


Sa ei saa postitada uusi teemasid siia foorumisse
Sa ei saa vastata teemadele siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada manuseid siin foorumis

Otsi:
Hüppa lehele:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.