Hetke kellaeg on 14 Mai 2024 03:20

Kõik ajad on UTC + 3 tundi




Postita uus teema Vasta teemale  [ 39 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
 Monaco, Monte Carlo [21.-24. mai 2009] 
Autor Sõnum
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Monaco, Monte Carlo [21.-24. mai 2009]
Hamilton stardib homme üldse viimasena, seda siis tänu käigukasti vahetusele.

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


23 Mai 2009 22:42
Profiil
TF Captain
TF Captain

Liitunud: 22 Sept 2006 15:10
Postitusi: 3580
Asukoht: Tallinn
Postitus Re: Monaco, Monte Carlo [21.-24. mai 2009]
Pilt


23 Mai 2009 23:10
Profiil
elite member
elite member
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Juul 2006 21:45
Postitusi: 558
Asukoht: Saaremaa
Postitus Re: Monaco, Monte Carlo [21.-24. mai 2009]
Buttoni dominatsioon on 2009 hooaja tiitliheitluse teinud väga igavaks. Rivi keskosas on võitlust küll, kuid üldvõidus pole kellegil midagi kaasa rääkida :(

Ma arvan, et Button kindlustab meistritiitli enne Aasiasse minekut.


24 Mai 2009 01:26
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Monaco, Monte Carlo [21.-24. mai 2009]
Brawnide puhul on nõrk koht olema käigukast, eks näis kuidas see täna vastu peab.

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


24 Mai 2009 11:00
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: Monaco, Monte Carlo [21.-24. mai 2009]
Giellie Wrote:
Buttoni dominatsioon on 2009 hooaja tiitliheitluse teinud väga igavaks. Rivi keskosas on võitlust küll, kuid üldvõidus pole kellegil midagi kaasa rääkida :(

Ma arvan, et Button kindlustab meistritiitli enne Aasiasse minekut.


Jah, veidi ühekülgseks kipub minema see asi. Ainuke hea asi on minu arust see, et seal pole ei Ferrari ega McLaren. Lihtsalt vahelduse mõttes, aga jah stabiilselt ei suuda keegi BGP-le kannale astuda.


24 Mai 2009 12:02
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Monaco, Monte Carlo [21.-24. mai 2009]
Monaco Grand Prix

1 J. Button Brawn GP 1:40:44.282
2 R. Barrichello Brawn GP +7.666
3 K. Räikkönen Ferrari +13.443
4 F. Massa Ferrari +15.110
5 M. Webber Red Bull +15.730
6 N. Rosberg Williams +33.586
7 F. Alonso Renault +37.839
8 S. Bourdais Toro Rosso +1:03.142
9 G. Fisichella Force India +1:05.040
10 T. Glock Toyota +1 ring
11 N. Heidfeld BMW +1 ring
12 L. Hamilton McLaren +1 ring
13 J. Trulli Toyota +1 ring
14 A. Sutil Force India +1 ring

15 K. Nakajima Williams +2 ringi
16 H. Kovalainen McLaren +26 ringi
17 R. Kubica BMW +48 ringi
18 S. Vettel Red Bull +62 ringi
19 N. Piquet Renault +66 ringi
20 S. Buemi Toro Rosso +68 ringi

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


24 Mai 2009 16:56
Profiil
platinum member
platinum member
Kasutaja avatar

Liitunud: 20 Aug 2006 22:32
Postitusi: 1359
Asukoht: pärnu
Postitus Re: Monaco, Monte Carlo [21.-24. mai 2009]
Äärmiselt tore oli Kimit üle pika aja poodiumil näha!
Mees isegi naeratas, kui sa karika kätte. :P

_________________
http://www.last.fm/user/raikkonen1


24 Mai 2009 17:54
Profiil
gold member
gold member
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Nov 2007 03:18
Postitusi: 1004
Asukoht: Tallinn-Raplamaa
Postitus Re: Monaco, Monte Carlo [21.-24. mai 2009]
Mitte ei saa aru,mis teema Kovalainenil on.. :_l6

_________________
Vormel 1 ei vaja petiseid nagu Alonso ja Piquet!


24 Mai 2009 17:57
Profiil
tehnikafoorum 24/7
Kasutaja avatar

Liitunud: 03 Jaan 2006 12:59
Postitusi: 10579
Asukoht: Rapla
Postitus Re: Monaco, Monte Carlo [21.-24. mai 2009]
Üldiselt oli üsna igav etapp, aga Monte ongi üldiselt selline.


24 Mai 2009 19:35
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Monaco, Monte Carlo [21.-24. mai 2009]
Vettel on seinasõidu pärast pettunud

Pilt
http://www.gpupdate.net

Sebastian Vettel oli pettunud, et katkestas Monaco GP sõidus, kui püüdis pehmetel rehvidel kaotatud aega tasa teha.

Red Bulli piloot alustas sõitu küll hästi, aga üsna pea muutus ta rehvide tõttu märgatavalt aeglasemaks ning kaotades eessõitja Kimi Räikkönenile kuni kolm sekundit ringi kohta, hoidis ta enda järel teisi piloote kinni.

Pärast varast boksipeatust kruviti autole alla kõvemad rehvid ning sakslane hakkas kaotatud aega tasa tegema, siiski kaotas ta oma vormeli üle kontrolli ning lõpetas esimese kurvi seinas.

„Pole palju öelda, pidurdasin ehk veidi liiga hilja, lasin tagarattad blokki, kaotasin kontrolli auto üle ning sõitsin seina,” ütles Vettel. „Loomulikult oli juba esimese boksipeatuseni palju aega kaotatud valede rehvide tõttu.”

„Arvasime, et need rehvid töötavad lühikesel distantsil hästi, kuid see polnud nii.”

„Loomulikult on pettumus. Mõnikord seda juhtub ning Monacos piisab väikesest veast, et kallist hinda maksta.”

Hamilton lubab järgmisel aastal Monacos võidu eest võidelda

Pilt
http://www.gpupdate.net

Lewis Hamilton jäi Monaco GP 12. kohaga rahule ning lubas järgmisel aastal etapi võidu pärast võidelda.

Veel võistlusnädalavahetuse eel lootis valitsev maailmameister Monaco tänavatel koha pärast esiviisikus võidelda, kuid kvalifikatsioonis tehtud piloodi vea tõttu startis ta alles viimasest reast. Kõigest hoolimata jäi inglane tulemusega rahule.

„Oli väga raske võistlus,” ütles Hamilton. „Olen siiski üsna rahul, kuna tahtsin lõpuni jõuda.”

„Mõtlesin ühele Rocky filmile, kus ta ütleb, et tahab lihtsalt matši lõppu näha. Nägin lippu olles kogu sõidu tõsiselt pingutanud.”

„Pingutame edasi.”

Kuigi Hamilton ei võidelnud võidu eest, lubab ta järgmisel aastal uuesti proovida.

„Lõhkusin oma auto esitiiva,” ütles Hamilton kokkupõrke kohta, mis oli tal Nick Heidfeldi BMW Sauberiga. „Arvan, et auto oli juba varakult üsna lõhutud, kui kaks korda esimesse kurvi sisenedes ühe BMWga kokku põrkasin.”

„Lõhkusin tiiva ja ning ka rool sai viga, seega pidin taluma suurt alajuhitavust. Kuid siis panime uue esitiiva ning läks veidi paremini.”

„Olen järgmisel aastal tagasi ning püüan võita.”

Räikkönen: Tiimile oli kolmas koht hea, tahtsin ise paremat

Pilt
http://www.gpupdate.net

Pärast kõiki probleeme leiab Kimi Räikkönen, et Monaco GP kolmas koht on meeskonnale hea tulemus.

Ferrari piloot alustas võistlust esireast, kuid juba esimesse kurvi sisenedes oli langenud kolmandale kohale. Enamuse võistlusest oligi ta sunnitud jälitama Rubens Barrichello vormelit. Sellest hoolimata leiab soomlane, et poodiumikoha üle tasub rõõmustada, eriti kuna viimane saavutati alles mullu Brasiilias.

„Peame selle tulemusega rahule jääma, arvestades meie hooaja algust,” ütles soomlane. „Loomulikult pole ma suuremas plaanis kolmanda kohaga rahul – olen pettunud. Kuid antud olukorras on see meeskonnale hea tulemus.”

Räikkönen lootis kergema auto ja KERSi süsteemiga Jenson Buttoniga etapivõidu eest võidelda, kuid selle asemel kaotas koha Barrichellole ning ei suutnud sõidu jooksul oma kohta parandada.

„See pole esimene kord, kui olen teisena startinud ning koha kaotanud,” lisas Räikkönen. „Sellel rajapoolel on väga libe ning nad olid stardis pehmete rehvidega, seega polnud kindlasti meil eelist.”

„Siis olin ma pärast esimest peatust kauem rajal, kuid teise boksipeatusega sai Rubens kaugele ette. Ma ei tea, mis seal juhtus.”

„Me pole ikka seal, kus tahame olla – palju asju on vaja teha, et esikoha eest võidelda, kuid tehaseinimesed töötavad kõvasti ja oleme vähemalt autot üsna palju paremaks muutnud.”

Button: See oli karjääri tähtsaim võit

Pilt
http://www.gpupdate.net

Jenson Button hindab tänast Monaco GP võitu senistest kõige rohkem, olles kogu sõidu domineerinud ning aidanud tiimikaaslasega Brawni kaksikvõidule.

Button on sel hooajal juba viis sõitu võitnud ning tunnistas, et pärast seda sõitu muutus oma kodulinn Monacos veidi emotsionaalseks.

„Nädalavahetuse eel ütlesin, et see etapp pole teistest tähtsam, kuid see oli pigem endalt pinge mahavõtmiseks, kuid teame tõde,” ütles Button. „Siin võita on fantastiline, see ringrada on teistest väga erinev.”

„Mul oli nädalavahetuse algul probleeme, seega on võit veelgi parem.”

„Võit tähendab palju ja Brawni kaksikvõit on erakordne. Meeskonna esitus on siin hämmastav olud. Ma ei suuda meeste nägemist ära oodata, nad on kõik väga õnnelikud.”

„See võid oli meile tohutu ja hooaja parim.”

Juba enne esimest boksipeatust oli suutnud Button kindla edumaa kasvatada ning oli hämmingus, et teised ei kasutanud temaga sarnast taktikat.

„Rehvikatete eemaldamisel olin üllatunud ning enamik olid kõvade rehvidega, me ei kahelnud kordagi siin esimesena pehme rehvi kasutamises.”

„Esimese peatuse lähenedes oli mu autol veidi liigne ülejuhitavus, mitte nii halb kui Rubensil, kuid minu ajad polnud piisavalt kiired ja seepärast läksime boksi.”

„Kõvad rehvid töötasid siin väga hästi, ootasime pehmetelt rehvidelt paremat esitust, kuid kõva oli õige võistlusrehv.”

„Sain stardist puhtalt minema ja Rubens oli selja taga, tal oli tagarehvidega probleeme ning suutsin vahet kasvatada. Liikluse ja Monaco tavapäraste omaduste osas ei muutunud midagi, seinad olid võistluse lõpu lähenedes üha lähemal.”

Ferrari juhi sõnul on see alles algus

Ferrari juht Stefano Domenicali sõnul oli Monaco GP kolmas koht alles algus Brawn GP alistamise eesmärgil.

Tiimi piloodid Kimi Räikkönen ja Felipe Massa lõpetasid Monacos sõidu kolmanda ja neljanda koha, mis tõi meeskonnale rohkem punkte kui mõni eelnev selle hooaja võistlus.

Domenicali hoiatas konkurente, et nad jätkavad hooaja jooksul liidritega vahe vähendamist.

„Kindlasti oleme tulemusega väga rahul, kuna see näitab, et kodus tehtav töö on olnud hea ning töötame õiges suunas,” lausus Domenicali.

„Brawnid on kindlasti praegu kõige paremad, kuid jõuame lähemale, mis on positiivne.”

„Olen praegu väga õnnelik, kuna mehed on kodus väga palju tööd teinud ning tahan neid selle eest tänada. See on kõigest algus.”

Samuti kiitis Domenicali mõlemat pilooti, kes suutsid ainsatena Brawnidele konkurentsi pakkuda.

„Kindlasti oli Felipel suurepärane võistlus, kuid samuti Kimi, mis on tähtis. Felipe sõitis kiireima ringi, mis on väga tähtis tulevasteks sõitudeks. Oleme kindlasti paremaks muutunud.”

Alonso: 7. koht oli maksimum

Pilt
http://www.gpupdate.net

Fernando Alonso sõnul oli Monaco GP seitsmes koht maksimum, mida oleks suudetud.

Alonso alustas sõitu üheksandalt kohalt ning tunnistas, et punktikohale pääseti vaid tänu Sebastian Vetteli ja Heikki Kovalaineni katkestamisele.

„See oli maksimum, mida suutsime täna teha,” lausus Alonso. „Üheksandalt kohalt startides olid lood väga keerulised ning teatud hetkel ei suutnud me isegi pingutada, kui Fisichella oli meil ees ning lõpufaasis jäime liiklusesse kinni.”

„Teadsime, et meie ees olevad mehed on püüdmatud ja lõpetasime seitsmendal kohal Kovalaineni ja Vetteli avarii tõttu.”

„Pingutades olid ajad üsna head, kuid kiiruse poolelt pole suurepärane nädalavahetus olnud. Me polnud kvalifikatsioonis ega sõidus piisavalt kiired, seega peame järgmiseks võistluseks Türgis täiendusi tegema.”

„Meil on uus esitiib ja näis, kas suudame sellega liidritele veidi lähemale jõuda.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


24 Mai 2009 20:12
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Monaco, Monte Carlo [21.-24. mai 2009]
Lahtised turvarihmad ei lubanud Barrichellol võidu eest võidelda

Pilt
http://www.gpupdate.net

Rubens Barrichello sõnul takistasid tal liiga vabad turvarihmad Monaco GP võidu pärast võidelda, mis segasid teda kaks kolmandikku kogu sõidust.

Brasiillane oli oma karjääri neljanda teise Monaco teise koha pärast õnnelik, eriti kuna suutis seda probleemidest hoolimata saavutada.

„Pärast esimest boksipeatust vabanesid mu turvarihvad üha rohkem ning võisin seda kuulda,” lausus Barrichello.

„Seega pidin teistmoodi sõitma ning pidurid ettepoole suunama, sest pidurdades liigud kogu autos ja pedaale vajutades pidurdad üha rohkem tagarattad blokki. Seega oli mul tegelikult põnev aeg.”

„See polnud nii lihtne kui teistele tundus, seega olen oma saavutuse üle uhke.”

Lisaks tunnistas Barrichello, et võistlus otsustati ära juba laupäeval, kui Jenson Buttonil õnnestus kvalifikatsioon võita, sest Monaco tänavatel pole möödumine kuigi kerge.

„Võistlus otsustati juba eile ära, kuna esikohalt startides on suur eelis.”

„Just nagu Barcelonas, oli mul ka siin suurepärane start ja suutsin Kimist mööda, teisele kohale tõusta. Ja siis oli hullumeelne kiirus. Olin Jensoni järel tõesti hea.”

„Kuid arvatavasti olin liiga lähedal, kuna kaotasin veidi aerodünaamilist haarduvust ning auto lohises üha enam ja tagarehvid hakkasid kooruma.”

„Seega 1:16 aegade asemel hakkasin sõitma 1:20 ning Jenson võitis ringi kohta 3-4 sekundit – see otsustas sõidu saatuse.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


24 Mai 2009 21:07
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Monaco, Monte Carlo [21.-24. mai 2009]
Liiga seksikas kaunitar ajas vormel 1 piloodid ärevile

Pilt
http://www.ohtuleht.ee

Tippmodell Jessiqa Pace'i kehavõlud olid vormel 1 pilootidele liiast - tema pildiga reklaam raja ääres segas Monaco GP-etapil sõitjaid nii palju, et palusid selle silma alt ära koristada.

Seksika brüneti pildiga varustatud reklaam asus algselt otse Monaco ringraja nõelasilmakurvi ääres. Võidumees Jenson Button tunnistas, et kaunitari nägemine segas tuntavalt võidukihutamist.

"Iga kord sealt möödudes oli tunne, nagu vaataks ta just sind," rääkis Button ajalehele Bild.

29aastane modell ise vaid naeris asjast kuuldes. "Olnuks kohutav, kui keegi mu pildi pärast avarii teinuks," tõdes ta.

http://www.ohtuleht.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


26 Mai 2009 13:44
Profiil
superfan
superfan
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juun 2007 17:01
Postitusi: 1840
Asukoht: Luhamaa
Postitus Re: Monaco, Monte Carlo [21.-24. mai 2009]
hah, panin seda ise ka tähele, kes see geniaalne sellise mõtte peale tuli

_________________
Lihtne viis kiirelt raha teenida. Tutvu ja registreeri:
http://bee4.biz/?ref=10565


26 Mai 2009 14:09
Profiil
MotoGP Spec 2009
Kasutaja avatar

Liitunud: 11 Mai 2006 16:38
Postitusi: 7969
Asukoht: Scotland, Aberdeenshire, Fraserburgh
Postitus Re: Monaco, Monte Carlo [21.-24. mai 2009]
Glock: Monaco tulemus oli ühekordne

Pilt
http://www.gpupdate.net

Timo Glock on veendunud, et Monacos näidatud halb tulemus oli Toyotale vaid ühekordne.

Toyota vormelid ei suutnud Monte Carlo tänavatel kuidagi punktide pärast võidelda ning pärast kvalifikatsioonis ebaõnnestumist suutis Glock parimana näidata alles kümnendat kohta.

Kõigest hoolimata usub Glock, et Türgis suudab meeskond palju paremaid kohti jahtida.

„Olen kindel, et Monaco oli ühekordne, sest oleme viimastel võistlustel väga kiired olnud, seega teame, et auto on üsna hea,” lausus Glock. „Monaco on erakordne rada, seega pole minu arvates Türgis samu probleeme.”

„Kõigest hoolimata peame edasi pingutama, et juhtunut mõista ning autot järgmisteks võistlusteks täiendada. Oleme punktitabelis kolmandal kohal ja tehases töötavad kõik auto veelgi kiiremaks muutmise nimel, Monaco pettumusest hoolimata on kõik positiivsed. See on tähtis.”

Boksiteelt startinud Glock oli sõidu järel isegi üllatunud, et suutis 10. kohale tõusta.

„Ütleksin, et see tuli raskelt ning väikese üllatusena, sest pärast boksiteelt alustamist ei oodanud me kohta esikümnes. Stardis olin väga raske autoga ning eriti Monacos teeb see piloodi elu väga raskeks.”

„Ma pole kunagi 10. kohaga rahul, sest mu eesmärgid on sellest palju kõrgemad, aga arvestades laupäevast tulemust, siis ütleksin, et realiseerisime parima võimaliku tulemuse.”

Boss jäi Räikköneni esitusega rahule

Pilt
http://www.gpupdate.net

Ferrari juht Stefano Domenicali jäi Kimi Räikköneni esitusega Monaco GPl rahule ning usub, et soomlane on tippvormi saavutamas.

Räikkönen pole nüüdseks juba üle aasta suutnud vormel 1 etappi võita, kuid Monacos jäi tal napilt parimast stardikohast puudu. Sõidus kolmandaks langemisest hoolimata jäi Domenicali kogu looga rahule.

„Liigume õiges suunas, mis on pärast hooaja rasket algust väga tähtis,” ütles Domenicali. „Barcelonas nähtud potentsiaal sai Monacos reaalseks.”

„Olen Kimi pärast eriti õnnelik, tal oli imeline nädalavahetus: tal jäi parimast stardikohast väga vähe puudu ning sõidus oleks võinud paremini hakkama saada, kui poleks teise boksipeatusega probleeme esinenud.”

„Rajal, kus talent on tähtis, näitas Kimi oma võimeid.”

http://www.sponest.ee

_________________
Ajateenistus: 09.07.2012 - 06.06.2013

Pilt


27 Mai 2009 19:03
Profiil
Näita postitusi viimasest:  Sorteeri:  
Postita uus teema Vasta teemale  [ 39 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik ajad on UTC + 3 tundi


Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Pole registreeritud kasutajaid ja 3 külalist


Sa ei saa postitada uusi teemasid siia foorumisse
Sa ei saa vastata teemadele siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada manuseid siin foorumis

Otsi:
Hüppa lehele:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.